Zobacz temat - [R75] Sztywne koło dwumasowe, czy warto ryzykować?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Sztywne koło dwumasowe, czy warto ryzykować?

marcin199 - Wto Kwi 22, 2014 12:40
Temat postu: [R75] Sztywne koło dwumasowe, czy warto ryzykować?
Panowie! Macie w swoich Roverkach sztywne dwumasy? Nie wiem czy pozwolić mechanikowi na montaż sztywnego koła ze sprzęgłem Valeo. Mogę sobie sam kupić cały komplet- cenowo na to samo mnie wyjdzie, ale nie wiem jakie konsekwencje niesie praca sztywnego koła. Czytałem już na tym forum poprzednie posty, ale może macie jakieś nowe doświadczenia
piotrek1000 - Wto Kwi 22, 2014 14:04

Zastanów się sam czy warto oszczędzić 500 zł na częściach. Znosić uciążliwe wibracje budy, do których nawet na dwumasie nasze R mają skłonności. Do tego w d... dostaje nie tylko skrzynia ale też i silnik, który nie jest przystosowany do sztywnego koła.
Osobiście, nie ryzykowałbym oszczędności tutaj.

wellman - Wto Kwi 22, 2014 14:48

Jeśli chcesz "oszczędzić" to chyba lepiej dać dwumasę do regeneracji. W moim R poprzedni właściciel tak zrobił i jak na razie - ponad rok od tej operacji - nic się z tym nie dzieje, a komfort z dwumasą jest jednak większy niż ze sztywnym kołem zamachowym. No i tak jak piotrek nie wyobrażam sobie, żeby R drżał jeszcze bardziej :-)
dawidd - Wto Kwi 22, 2014 20:43

wellman napisał/a:
R drżał jeszcze bardzie
tak czytam i czytam i ciagle ktos pisze ze r75 ma skłonności do wibracji - ja mam juz ponad 1,5r i 250tys i nie ma mowy o żadnych wibracjach ani na postoju ani podczas jazdy. Jak są poduchy ok, dwumas ok i zasilanie paliwem ok to nic nie wibruje. Co do sztywnego kola komfort na pewno poleci w dol, silnik jest dość twardy, w końcu bmw, co do skrzyni - to już synchronizatory nie są niezniszczalne.
Na twoim miejscu wsadził bym dwumasa normalny