Zobacz temat - szpynior [MG ZT-T]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - szpynior [MG ZT-T]

szpynior - Nie Kwi 27, 2014 16:12
Temat postu: szpynior [MG ZT-T]
Jak większość wie auto już sporo czasu w klubie, prędzej jeździł nim emes. Jako iż rodzina się powiększa nastała spontaniczna decyzja zakupu MG. Całodniowa wyprawa do Wrocławia i auto zakupione. Wrażenia oczywiście pozytywne w szczególności na autostradzie gdzie czuć więcej mocy :) Jedyny minus - spalanie, jakby nie było 2,5 L robi swoje i trzeba często tankować :)

Oczywiście jak każdy użytkownik każdy ma swoje plany :

- wymiana tłumika - założyłem Asmet- w zasadzie jestem zadowolony ale oczywiście jak się trafi coś ciekawego to będzie wymiana

-korekta lakieru/ car detailing - doprowadzenie alcantry do porządku, renowacja skóry
- auto posiada dobre CA lecz do wymiany będzie już niebawem jednostka sterująca - obecnie JVC-KW AVX830. Kawał dobrej stacji, lecz wymiana idzie na stację z androidem.
- subwoofer w skrzynię w koło
- przegląd głośników i ich możliwa wymiana

To obecnie z rzeczy drobnych

Z mechaniki
- dolot K&N tu zastanawiam się jeszcze czy wkładka czy cały dolot
- wymiana świeczek, przewodów zapłonowych, filtrów itp.
- nabicie i odgrzybienie klimy
- zawias w poliuretan

Obecnie jak widać nie ma żadnych uszkodzeń czy pilnych wymian .
Autko na chwilę obecną wygląda tak



Ricardus - Nie Kwi 27, 2014 16:24

Fajna gablota. Więcej zdjęć poprosimy :wink:
Satyavan - Nie Kwi 27, 2014 16:30

Widziałem na FB, więcej fotek wrzuć. :)
komarek - Nie Kwi 27, 2014 16:46

elegancki :smile:

tez zastanawiam się czy zrobić detailing - koniecznie zdjęcia przed i po wrzuć - chętnie obejrzę jak to na srebrnym lakierze wyjdzie

rafalmis1 - Nie Kwi 27, 2014 17:29

Cały dolar K&N na rimmerbros kosztuje ponad 200 funtów
szpynior - Nie Kwi 27, 2014 17:35

rafalmis1 napisał/a:
Cały dolar K&N na rimmerbros kosztuje ponad 200 funtów
intercars - 860 zł, ale sporo przeglądałem u angoli i można zrobić taniej.
dj_darco - Pon Kwi 28, 2014 20:55

szpynior napisał/a:
zawias w poliuretan

Oj nie wiem czy to dobry pomysł :mrgreen:
Mam takie coś za sobą glośno i niemiło się robi w samochodzie...

pelson91 - Pon Kwi 28, 2014 21:04

ja też mam poliuretan i nie ma tragedii ;) albo po prostu jestem przyzwyczajony że jest głośno i nie zauważam żadnych szczególnych dźwięków ;)

btw zależy też co masz na myśli, mówiąc zawias. generalnie dostępne są chyba tylko tuleje wahaczy i poduszki skrzyni w poliuretanie ZTCW

dj_darco - Pon Kwi 28, 2014 21:21

W Małopolsce mamy gorsze drogi :P niestety :| A MG ZT ma już wystarczająco twardy zawiasik :) Ale każdy lubi co innego :razz:
greg-si - Pon Kwi 28, 2014 21:39

dj_darco, Od poliuretanów głośno? A co ma piernik do wiatraka?
paolinio - Pon Kwi 28, 2014 22:37

szpynior, piękne auto zakupiłeś. Oryginalne alusie piękne, fotkę wnętrza poproszę.
dj_darco - Pon Kwi 28, 2014 22:57

greg-si napisał/a:
dj_darco, Od poliuretanów głośno? A co ma piernik do wiatraka?
no niestety w moim poprzednim samochodzie miało. Było twardo ale poliuretany zrobiły jeszcze bardziej twardo :P cały środek samochodu trzeszczał dosłownie każdy plastik :orety:
emes - Wto Kwi 29, 2014 00:02

Temat dodałem do ulubionych i z przyjemnością będę śledził zmiany.

Po planowanych opisanych zmian w CA jestem ciekawy efektu przeglądu głośników. Jakie głośniki rozważasz do wstawienia zamiast tych, które są obecnie?

Poliuretany - zapewne będzie tyle samo głosów "za" jak i "przeciw" więc ja swoją opinię pominę w tym zakresie :D A jaka ona jest? Taka, jaka poduszka ("guma" w "8") poszła pod silnik przed sprzedażą :D

A na koniec, pozostaje mi jedynie życzyć udanego "wyprowadzania" domowego budżetu na rzecz MG :P Bo pomysłów na zmiany to masz chyba wystarczającą ilość :D

I niech MG daje radość z jazdy jak najdłużej!

Markzo - Wto Kwi 29, 2014 08:48

szpynior napisał/a:
- dolot K&N tu zastanawiam się jeszcze czy wkładka czy cały dolot

kup wkładkę ;) stożki itp tylko zabierają moc )

szpynior - Wto Kwi 29, 2014 09:32

Markzo napisał/a:
szpynior napisał/a:
- dolot K&N tu zastanawiam się jeszcze czy wkładka czy cały dolot

kup wkładkę ;) stożki itp tylko zabierają moc )


No właśnie też tak się doczytałem iz sprawdzają się na samej górze. A dół siada.

emes co do audio to w zależności od funduszy chciałbym DLS-y Link ale na 80% będą to Morel Tempo 6.

Całością ma zarządzać radio od Dzieja - http://www.youtube.com/watch?v=ulKTjErUfN8

Markzo - Wto Kwi 29, 2014 09:38

szpynior napisał/a:
No właśnie też tak się doczytałem iz sprawdzają się na samej górze. A dół siada.

przy v6 na hamowni wyszło, że zabierał w całym zakresie :) a mialem dedykowany dolot pipercross viper ;) do tego przelotowy wydech 2,5cala (wszystko wg instrukcji anglików) wynik: -10KM do seri :)

szpynior - Sro Kwi 30, 2014 14:00

Markzo, dlatego już wkładka w drodze :)
greg-si - Sro Kwi 30, 2014 20:45

dj_darco napisał/a:
no niestety w moim poprzednim samochodzie miało. Było twardo ale poliuretany zrobiły jeszcze bardziej twardo :P cały środek samochodu trzeszczał dosłownie każdy plastik :orety:

No to to chyba nie wina poliuretanów a zmęczonego wnętrza.

dj_darco - Czw Maj 01, 2014 21:25

greg-si napisał/a:
dj_darco napisał/a:
no niestety w moim poprzednim samochodzie miało. Było twardo ale poliuretany zrobiły jeszcze bardziej twardo :P cały środek samochodu trzeszczał dosłownie każdy plastik :orety:

No to to chyba nie wina poliuretanów a zmęczonego wnętrza.

Bezpośrednio nie ale utwardzone zawieszenie przyspiesza ten proces. Zwłaszcza kiedy drogi lokalne wyglądają jak ser szwajcarski :???: przynajmniej krajówki wyglądają w miarę... znaczy się powiedzmy że w miarę

szpynior - Pią Maj 02, 2014 08:46

Ja mam do pracy 2 km po prostej drodze. W dodatku w 90% poruszam sie po autostradach. Także dziur nie mam po drodze za duzo. Wczoraj pod Łodzią zostawiłem osłonę dolną silnika która podczas szybkiej jazdy stracila jeden zaczep i poslizgala sie po autostradzie.

Rowniez nie oplaca sie wolno jezdzic. Spalanie miasto 14 l, spalanie autostrada 180 14 l :)

Harry - Pią Maj 02, 2014 10:40

szpynior napisał/a:
Wczoraj pod Łodzią zostawiłem osłonę dolną silnika która podczas szybkiej jazdy stracila jeden zaczep i poslizgala sie po autostradzie.

jak bedzie po nia wracal wpadnij na spota :razz:

szpynior - Pią Maj 02, 2014 11:14

Siedze w Spale z rodzinka :) jutro moze wpadniemy do Łodzi :)
rafalmis1 - Pią Maj 02, 2014 14:13

szpynior napisał/a:
Markzo, dlatego już wkładka w drodze :)


gdzie kupiłeś ??

szpynior - Pią Maj 02, 2014 18:38

rafalmis1, intercars. Zamowiona czas oczekiwania do 14 dni.
rafalmis1 - Pią Maj 02, 2014 20:01

a ile kasy??
szpynior - Pią Maj 02, 2014 21:38

199
rafalmis1 - Sob Maj 03, 2014 13:32

O efektach powiadom :-D
A jakbyś był niezadowolony, to zrób coś takiego :mrgreen: http://forum.nissanklub.p...-filtr-walcowy/

szpynior - Sob Maj 03, 2014 16:48

rafalmis1, moze i bylby efekt ale jakos takiego wynalazku u siebie nie widze.

No można jeszcze coś takiego Link - jak widać ma wzięcie ale ciekawe czy będzie efekt .

Dzis wracalem z majowki i przy 160 mialem spalanie 12 l czyli 2 litry mniej niz dwa dni predzej. Czy roznica 10°C na dworzu moze miec az taki wplyw na spalanie ? Dodatkowo mam wrazenie iz w dolnej partii jest zamulony. Komp nic nie pokazuj brak bledow, visy sprawne. Czy kable i swiece moga miec na to wplyw ?

emes - Sob Maj 03, 2014 22:58

szpynior napisał/a:
Dzis wracalem z majowki i przy 160 mialem spalanie 12 l czyli 2 litry mniej niz dwa dni predzej.


Warunki na drodze dyktujące styl jazdy dokładnie takie same? :P

szpynior napisał/a:
Dodatkowo mam wrazenie iz w dolnej partii jest zamulony.


A w dolnej to do jakich obrotów? Jak bierze gdzieś w okolicach 2,7-3k obrotów to mniej więcej wtedy załączał się VIS.

szpynior napisał/a:
Czy kable i swiece moga miec na to wplyw ?


Mało prawdopodobne - świece wymieniane były przy okazji zmiany termostatu - datę wymiany znajdziesz na paragonie od termostatu z landroverowego :)
Kable były sprawdzane przy okazji wymiany świec i były w porządku.

szpynior - Nie Maj 04, 2014 09:05

emes napisał/a:
Warunki na drodze dyktujące styl jazdy dokładnie takie same?
oprócz niższej temperatury obstawiałbym gorsze.

emes napisał/a:
Mało prawdopodobne - świece wymieniane były przy okazji zmiany termostatu - datę wymiany znajdziesz na paragonie od termostatu z landroverowego
Kable były sprawdzane przy okazji wymiany świec i były w porządku.


Sprawdziłem :) Sugerowałem się gdyż znalazłem paragon z TomaTeam gdzie było sprzęgło i świece :) Ale to juz sporo czasu minęło .

emes - Nie Maj 04, 2014 09:44

Kolejna wymiana świec była przy termostacie - chyba końcówka 2013. Na paragonie z landroverowego będzie tylko termostat ale wymiana była w tym samym czasie - była akurat okazja to chciałem mieć ten temat załatwiony.
emilek900 - Czw Maj 15, 2014 12:52

ładny styl, piękny Rover :) szerokości życzę
emes - Pią Maj 16, 2014 23:49

emilek900, MG :D
rafalmis1 - Sob Maj 17, 2014 21:31

szpynior, masz już wkładkę ??
szpynior - Pon Maj 19, 2014 14:34

rafalmis1, czekam opóźnia się dostawa. Jak tylko dostanę to na rolki chcę jechać i sprawdzić jak bedzie wyglądał wykres.

Wpadł pomysł na nowy mod :
https://www.youtube.com/watch?v=BsjQij-Fa1E

carbon na deskę i nowe rozwiązanie audio

https://www.youtube.com/watch?v=zwLGNPJ1KRw

rafalmis1 - Pon Maj 19, 2014 15:05

szpynior napisał/a:
carbon na deskę

Super wygląda!!

Cytat:
nowe rozwiązanie audio

Ja myślałem o radiu w podłokietniku. Ponieważ sterowanie jest w kierownicy, rzadko słucham. A w fabryczne radio zastąpić tabletem.

szpynior - Wto Cze 03, 2014 07:59

Wczoraj dotarł zamówiony CDP+ :) MG-k sprawdzony,przy okazji Peugeot 206 i 307 , Volvo S40 , R 75 2.0 benzynka itp . Wszystko ruszył bez problemów .


rafalmis1 - Wto Cze 03, 2014 12:51

To gdzie zamawiales? Co z wkładką?
szpynior - Czw Sty 29, 2015 21:46

rafalmis1, a z wkładką to chyba ją produkują, cały czas czekam .

[ Dodano: Czw Sty 29, 2015 21:46 ]
29.01.2015 - sporo minęło od ostatnich modów - wkładka się sprawdza. Obecnie szukam intensywnie folii niebieski carbon, zmieni się trochę wnętrze, oraz podświetlenie przełączników i licznika. W głowie projekt Blue, gdyż zaciski i może wnętrze felgi również będzie w tym kolorze. Generalnie ktoś to dał białe podświetlenie do takiego samochodu to chyba poważnie na głowę upadł.

longer86 - Pią Sty 30, 2015 00:36

Dzięki. Ja właśnie myślę nad białym podświetleniem. :D
rafalmis1 - Pią Sty 30, 2015 06:38

Ale wyobraź sobie zielone :-D dla mnie porażka :-D nie lubię tego koloru w samochodzie
szpynior - Pią Lut 13, 2015 15:37

No modów chyba nie będzie. Może w nowym aucie. Zastanawiam się nad sprzedażą .
Harry - Nie Lut 15, 2015 11:59

czemu chcesz sprzedać ? to nad jakim autem się zastanawiasz?
szpynior - Nie Lut 15, 2015 15:15

Jeszcze wybranego auta nie mam. Na pewno coś mniejszego. Mamy dwa samochody a tym niestety jeżdżę 5 km do pracy.
longer86 - Nie Lut 15, 2015 18:03

Pierwszy post po zakupie mg był o powiększonej rodzinie i potrzebuje większego auta. Teraz mniejsze... Widać mg znalazł w tym czasie zastępcę
szpynior - Nie Lut 15, 2015 18:22

Następcy nie ma gdyż drugie auto to Peugeot 206 żony :)
Harry - Nie Lut 15, 2015 18:26

longer86 napisał/a:
Pierwszy post po zakupie mg był o powiększonej rodzinie i potrzebuje większego auta. Teraz mniejsze... Widać mg znalazł w tym czasie zastępcę

może już nie potrzebuje takiego dużego auta.

szpynior napisał/a:
jeszcze wybranego auta nie mam. Na pewno coś mniejszego. Mamy dwa samochody a tym niestety jeżdżę 5 km do pracy.


to możemy się zamienić z dopłatą z Twojej strony :razz:

szpynior - Pią Mar 20, 2015 17:46

Emdżik pozostaje w moich rękach :) Ciśnienia nie było na sell.

Jutro montaż nowego audio i zaczynam Project Blue :)

rafalmis1 - Pią Mar 20, 2015 21:36

czekam na info co to za radio :wink:
szpynior - Pon Mar 23, 2015 08:49

Miała być stacja dedykowana do BMW na androidzie lecz nie wypaliło.

Będzie Car PC oparte na komputerze Vensmille - ma on Windowsa 8.1 na którym obecnie można uruchamiać aplikacje z androida. Także Torque bez problemu działa.

Jednostką zarzadzającą dźwiękiem jest Alpine CDE 178 BT. Jako iż sporo czasu i pieniędzy zajęłyby przeróbki konsoli łatwiej było wmontować je zamiast uchwytów na kubki.



Planowo miał być monitor od Raspberry Pi 2 jednakże problem pojawił się przy zabudowie go w ramce. Docelowo udało się zakupić na ebay-u z Grecji monitor Liliput zabudowany już w ramce.



Z rzeczy które obecnie są w trakcie modyfikacji to tłumik - wpada od BMW 330 :) Ciężka cholera - trzeba będzie poprzerabiać mocowania i rurę, jednakże oczekuję iż będzie bardzo cicho :)




Po tych modyfikacjach przyjdzie czas na :
malowanie zacisków
wymiana płynu hamulcowego
zmiana klocków

Później wnętrze - carbon na deskę rozdzielczą, nie zmieniam podświetlenia na niebiesko - ładnie prezentuje się Alpinka w bursztynie

rafalmis1 - Wto Kwi 28, 2015 20:56

no weź, popraw zdjęci, bo nic nie widać. Co to za przyciski koło lewarka?? Zrób jakiś film z tego co masz, jak działa, zaprezentuj to coś
szpynior - Sro Kwi 29, 2015 22:05

rafalmis1, plan się jeb..... właśnie składam peceta :)
Wszystko zamówione. Jutro poleci nowy temat .

rafalmis1 - Sob Maj 02, 2015 22:58

No ja czekam i czekam i nie widzę :cry: :P
szpynior - Sob Maj 09, 2015 20:48

Krótka prezentacja

https://www.youtube.com/watch?v=MbktWsBwxwI

02.10.2015 - Update
https://www.youtube.com/watch?v=XESRUq9HRzg