Zobacz temat - [R416] klekotanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] klekotanie

br33 - Czw Maj 08, 2014 16:24
Temat postu: [R416] klekotanie
Witam, mam problem z klekotaniem w moim roverku 416si. Klekotanie występuje ( lub jest słyszalne ) tylko na wolnych obrotach np. jak stoje, gdy ruszam przez chwile jeszcze slychac ale jak juz wskoczy powyzej 1300-1500obr przestaje być słyszalne. Czytałem wiele tematów na tym forum jak i innych, jednak nie uzyskałem wystarczająco precyzyjnej odpowiedzi a niestety budżet mi nie pozwala wyeliminowanie problemu metodą prób i błędów, więc jeżeli ktoś przypadkiem wiedziałby w czym leży problem byłbym wdzięczny za odpowiedź :D

Nie mam nagranego filmiku jednak dźwięk jest identyczny jak na tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=kBHTHOHqs4s

z góry dziękuje za pomoc.

leszczu - Pią Maj 09, 2014 11:54

Szklanki popychaczy stukają.
Grzem - Sro Lip 02, 2014 15:10

[R45] 1.6 16v.
Jeżeli była wymiana uszczelki klawiatury w głowicy, można się spodziewać, że ktoś nawalił silikonowego uszczelniacza i pozatykał kanały olejowe. Takie stukanie to u mnie był początek zła, finał może być taki jak w moim s-ku: zatarte wałki rozrządu i głowica na złom. Na pocieszenie mogę dodać , że u mnie ten efekt został osiągnięty po 45 tys. km od stukanie przy rozruchu (z czasem coraz głośniejszym i dłuższym) a silikonu "mechanik" :ups: nawalił w okolicy otworów świec jak by szyby na zimę uszczelniał i pozapychane zostały wszystkie kanały. Może u Ciebie nie jest aż tak źle :mrgreen: .