Zobacz temat - [R618] CIĘŻKIE ODPALANIE
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R618] CIĘŻKIE ODPALANIE

lukkk1504 - Sob Maj 10, 2014 22:19
Temat postu: [R618] CIĘŻKIE ODPALANIE
Rover 618i -99.
Problem mam z odpalaniem silnika zwłaszcza na zimnym silniku. Objawy najlepiej opisuje filmik znaleziony na youtube
link do filmu

Kopułka, palec, przewody WN, świece - wszystko wymienione na nówki blaszki.

Dziś rano jak odpalałem pokręcił kilka razy i strasznie zakopcił jak odpalił. Czytałem już trochę o uszczelniaczach zaworów, pierścieniach ale nie znalazłem żeby był taki problem z odpalaniem. Czy jest ktoś w stanie pomóc Roverkowi?
Jak było zimno auto kręciło iskrę dawało ale nie odpalało wcale, teraz jako tako (jak widać na filmie z yt) ale odpala. Jak mogę najprościej zdiagnozować przyczynę żeby być na 100% pewny. Na kostce tylko kod 17 (czujnik prędkościomierza czy jakoś tak). Prosił bym o rady, pomoc co mogę zrobić samemu.

BODZIO-gol - Nie Maj 11, 2014 18:59

witam kolego a nie przeskoczył ci przypadkiem pasek na rozrządzie sprawdź pasek
lukkk1504 - Sro Maj 14, 2014 21:01

a powiedz mi taką rzecz, czy jakby przeskoczył odpalałby w ogóle? Jaki były by objawy?

[ Dodano: Nie Maj 11, 2014 21:36 ]
dymił by przy ciężkim odpalaniu?
dziś na zimnym silniku kręciłem go z ok. 6 razy klepotał się obroty 100-500 skakały ciągle jakby nie mógł wejść na obroty dodawanie gazu go tylko utrzymywało przy "życiu" za chyba 6 razem wszedł na obroty ok. 1000 palił jakby na 3 gary, po lekkim dodaniu gazu zaczął równo ładnie chodzić. Oczywiście gdy wszedł na obroty z rury wydobył się dym jakby coś przepalił.

[ Dodano: Sro Maj 14, 2014 21:01 ]
Przyczyną może być zawór termiczny szybkiego biegu jałowego? Ostatnio jechałem w momencie zmieniania biegów , czyli jakby na luzie obroty spadały do ok . 500 po jakimś czasie ustąpiło.