Zobacz temat - [R75] Wzmacniacz pod subwoofer
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Wzmacniacz pod subwoofer

keda - Sro Maj 14, 2014 20:14
Temat postu: [R75] Wzmacniacz pod subwoofer
witam

mam pytanie czy subwoofer musi mieć koniecznie wzmacniacz?
Czy można go bezpośrednio podłaczyć do radia?

Subwoofer mam fabryczny Rovera.

Jeśli tak to najlepiej jak go dobrać?

rafalmis1 - Sro Maj 14, 2014 20:46

keda napisał/a:
mam pytanie czy subwoofer musi mieć koniecznie wzmacniacz?

musi

keda napisał/a:
Jeśli tak to najlepiej jak go dobrać?

kupić któryś z tych, ale przydały by się inne głośniki w całym samochodzie jak podepniesz wzmaka
http://allegro.pl/wzmacni...4217233294.html
http://allegro.pl/wzmacni...4185143053.html
http://allegro.pl/wzmacni...4222915853.html
http://allegro.pl/rover-7...4212194573.html

[ Dodano: Sro Maj 14, 2014 20:46 ]
może któryś ze sprzedawców będzie miał instalacje, to by się bardzo przydała

keda - Sro Maj 14, 2014 21:26

ok, a jakie okablowanie zastosować? jak podłaczyć wzmacniacz do suba i jakimi kablami. Przerobić wtyczki?

Głośniki mam przód JBL (modelu nie pamietam)
tył mam Hertz EV 165

Radio 2-din Kenwood DDX 5024

rafalmis1 - Sro Maj 14, 2014 21:33

keda napisał/a:
Kenwood DDX 5024

to to radio nie ma fabrycznego wyjścia na wzmacniacz??

keda napisał/a:
ok, a jakie okablowanie zastosować? jak podłaczyć wzmacniacz do suba i jakimi kablami. Przerobić wtyczki?

dlatego podzwoń po sprzedawcach i zapytaj czy Ci nie dadzą wzmacniacza wraz z instalacją fabryczną, tam będziesz miał wszystko, a jak nie dostaniesz, to zrobisz sobie sam, na forum jest opisane co i jak

keda - Czw Maj 15, 2014 01:00

wejście na subwoofer jest ;)

bardziej się właśnie boję o okablowanie, posiada może ktoś link do tematu? bo multum tego jest.

rafalmis1 - Czw Maj 15, 2014 07:25

Jeżeli radio ma wyjście na wzmacniacz, to bym sobie odpuścił wzmacniacz ten który Ci pokazałem. Ile radio posiada wyjść?
keda - Czw Maj 15, 2014 15:30

http://www.ebay.de/itm/Ke...N-/380357427606


wydaje mi się że jedno wyjście na wzmacniacz.

Zobacz w linku sa zdjęcia

szpynior - Czw Maj 15, 2014 17:29

keda, posiada 3 wyjścia RCA, czyli przód, tył i subwoofer.
Najlepsze rozwiązanie to dwa wzmacniacze :) Jeśli nie to czterokanałowy i subwoofer na mostku :) Pakowanie wzmacniacza od Rovera moim zdaniem mija się z celem. Lepiej kombinować podpięcie suba pod wzmacniacz niż dopasowywać instalację do radia i głośników. No i efekt będzie lepszy .

rafalmis1 - Czw Maj 15, 2014 21:20

keda, szpynior, ma racje. Kupiłbym inny wzmacniacz i inna skrzynie pod niego . Ewentualnie zrobił sam. Radio ma potencjał więc watro coś z niego wykrzesać
keda - Czw Maj 15, 2014 23:55

też tak myślę że sub HK od rovera się mija z celem, ale niestety subwoofer już mam tak że może coś takiego:

http://olx.pl/oferta/wzma...html#1c6aaac0a0

Co Wy na to Panowie?

Moc wyjściowa: 4 "omy" - 4 x 35W
Moc wyjściowa: 2 "omy"- 4 x 50W
Po zmostkowaniu 2x100

Pytanie mam jeszcze o tą kostkę przy subwooferze, chcący podpiąć subwoofer pod wzmacniacz będę ją musiał przerobić?.

co z pozostałymi głośnikami zrobić? (jeśli zastosuje jeden wzmacniacz 4 kanałowy)

Głośniki: Przód JBL 70w RMS
Tył: Hertz EV 165 70 RMS

szpynior - Pią Maj 16, 2014 10:30

keda, ile chcesz przeznaczyc na audio? Jak Ty to widzisz ? Gdzie chcesz umieścić kable. Czy głośniki przód i tył też pod wzmacniacz ?
keda - Pią Maj 16, 2014 13:24

głosniki mam juz zamontowane, chce tylko subwoofer podlaczyc fabryczny a nie wiem pod jaki wzmacniacz. Z głośnikami nie chce sie bawic bo to za duzo ciagniecia kabl do wzmacniacza do radia itp.
szpynior - Pią Maj 16, 2014 14:55

keda, chyba nie zdajesz sobie sprawy z podłączenia wzmacniacza.I tak będziesz musiał ciągnąć kable od radia do wzmacniacza i zrobić okablowanie od samego akumulatora. Chyba że chcesz mieć totalną prowizorkę a widzę iż do tego dążysz. Zatem albo podłączasz wszystko pod wzmacniacz albo go nie zakładasz. No ale to tylko moja subiektywna ocena. Niestety ale próbujesz totalnych półśrodków a to raczej ze sobą nie będzie się komponować . Ja w R75 dostroiłem tak audio iż subwoofer nie był potrzebny. Ale wiązało się to z ogromem pracy - warto było. https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=80491. Masz fajną jednostkę sterującą, głośniki też niczego sobie. Zacznij od wzmacniacza do nich. Bez tłumienia dwie godziny roboty i masz wszystko podłączone.
keda - Pią Maj 16, 2014 18:14

zatem kolego, którędy najlepiej puścić kable?
i gdzie najlepiej zamontować wzmacniacz?

Problem jest tu że subwoofer już kupiłem a koro kupiłem to czemu go nie zamontować

Avinle - Wto Maj 20, 2014 22:36

wzmacniacz najlepiej moim zdaniem zamontowac w bagazniku i przykrecic do oparcia tego mniejszego a nie tego wiekszego.

Kable pusc tak lewym progiem zasilanie i kabel wzbudzenia od radia do wzmacniacza.

A prawym progiem pusc RCA i kable glosnikowe do radia spowoduje to mniejsze zaklucenia niz puszczanie wszystko jedna strona.

sknerko - Sro Maj 21, 2014 14:04

w R75 dobre miejsce na wzmak jest tam gdzie fabrycznie montuja Harman/Kardon, kable puścic progami.
keda - Czw Maj 22, 2014 12:52

ok dziekie ;)

a teraz jakie kable potrzebuje? i jak się kable podpina do radia?
Gdzieś w ta kostke iso trzeba je wpiac?

Avinle - Czw Maj 22, 2014 17:16

Kabel zasilania i uziemienia to zalezy jaka moc ma wzmacniacz moj ma 280W i kable mam o przekroju 10mm2 czyli jakies 0,5mm2 czystej miedzi plus okolo metra kabla do uziemienia wzmacniacza + bezpiecznik pomiedzy akumulatorem a wzmacniaczem.

Hmm kable glosnikowe 2x1,5mm2 wystarcza ja u sb w aucie poszalalem i wstawilem 2x2,5mm2.

kable RCA ktore ida od wzmacniacza do radia ja mam Hollywooda

A co do kostki szukamy kabla remote (wzbudzenie) i jest to niebiesko-bialy kabel wychodzacy z kostki.

A i masz system odseparowany czy tylko woofery wymieniales ?

keda - Pią Maj 23, 2014 15:13

wymieniałem głośniki tył i przód.

W sklepie car-tronic w nowym saczu zalecili mi nie podpinać subwoofera pod wzmacniacz tylko wpiac go w instalacje głośnikowa.

a głośniki wpinać pod wzmacniacz.

sknerko - Pią Maj 23, 2014 15:30

Ale, że co? że niby jednostka ma zasilić suba? hihi jak myślisz czemu fabrycznie sub jest na wzmaku? Sub potrzebuje mocy żeby łupnąć basem, a co ma ci tą moc wyprodukować?
Avinle - Pią Maj 23, 2014 16:47

wzmacniacz musi mmiec osobne zasilanie od akumulatora poprowadzone i wzmacniacz zasilac ma glosniki wiec nie wiem jacy tam spece byli ale wysmial bym ich na miejscu :)
keda - Sob Maj 24, 2014 13:47

no ja też się dziwie, trochę śmieszne mi się to wydało no ale....

Jeszcze tylko dobór mocy wzmacniacza został, bo kostkę sobie przerobię, nie będę sie bawił z fabrycznym wzmacniaczem.

Mam 4 kanałowy wzmacniacz 500 watt ale chyba mocy szczytowej, więc w RMS będzie około 4x60/75 (kupiłem na złomie dawno dawniej za 2 zł i o dziwo działa ;D )

Dawidovs - Pon Cze 16, 2014 08:56

Panowie mam pytanko:
Chcę poprowadzić kabel zasilający pod wzmaka od akumulatora oczywiście.
Podpowiedzcie: którędy prowadzić ten kabel?
Jak przeszliście przez gródź do kabiny?

szpynior - Pon Cze 16, 2014 09:34

Dawidovs, obok serwa masz zaślepkę w ścianie grodziowej, tam się przebijałem i przewód wyszedł pod osłoną pedałów .
Dawidovs - Pon Cze 16, 2014 09:44

Dzięki za szybką odp.
keda - Wto Cze 17, 2014 15:50

ja mam Panowie pytanie jak poprowadzić kable głośnikowe z bagażnika w drzwi?

I jeszcze jedno w subwooferze kostka jest na 2 głośniki, (dwa plusy i dwa minusy) jeśli wzmacniacz mam 5 kanałowy: 4 głośniki i subwoofer to jak mam podpiać suba?

Wzmacniacz alpine mhr F-255

Dawidovs - Sro Cze 18, 2014 08:49

keda, może zamiast prowadzić do kadego głośnika osobno to poprowadź kable od wzmaka do kostki radia i tam zmostkuj. Chyba że robisz jakiś full wypas za wielką kapuchę to musisz się bawić w przeciskanie od słupków...
longer86 - Sro Cze 18, 2014 10:01

sygnałowe z radia do wzmacniacza pociągnąłem podsufitką...
można tak samo z wzmaka do głośników tylko w przelotkach nie ma za bardzo miejsca na kabel dodatkowy

keda - Czw Cze 19, 2014 20:34

Panowie skoro mam 5 kanałowy wzmacniacz, a głośników łacznie tymi z subwoofera mam ich 6 to jak to mam połaczyć ze wzmacniaczem? Oto zdj wzmacniacza
longer86 - Czw Cze 19, 2014 20:50

SubW masz oznaczony ... jak masz 6 głośników i nie wiesz jak podłączyć? gdzie masz te głosniki?

W subie masz 2 ?
i w każdych drzwiach po jednym?
a wysokotonowe w drzwiach masz jeszcze

keda - Czw Cze 19, 2014 23:27

tak kolego.

Subwoofer jest fabryczny rovera czyli jak wiesz tam sa 2 głośniki, oprócz tego

Drzwi przód 2 głośniki i drzwi tył 2 głośniki.

Jak widzisz na zdjęciu, na subwoofer jest tylko po jedym druciku plus i minus a w subwooferze sa dwa głośniki czyli po 2 plusy i dwa minusy.

Wiec nie chce nic zepsuć i skonsultować się przed podłaczeniem tego. Skoro w sumie w samochodzie mam 6 głośników a wzmacniacz jest 5 kanałowy.

longer86 - Czw Cze 19, 2014 23:49

plusy głosników z suba zmostkuj i tak samo minusy zmostkuj razem z 4 kabelków masz już 2 i sprawa rozwiązana... tak samo masz głosnik w drzwiach i drugi w obudowie lusterka wysokotonowy. to samo rozwiązanie
keda - Czw Cze 19, 2014 23:53

longer jesteś wielki ;)

Panowie w sklepie car audio mi powiedzieli żebym podłaczył tylko przednie głośniki i dwa z suba ;)

longer86 - Czw Cze 19, 2014 23:57

to że mam 2m nic nie znaczy :P

żadna filozofia.

Jak na większości forum CA, zalecają tylko podłączyć przód bo scena powinna być z przodu... ja mam na razie 4 głośniki podpięte pod radio i tylko suba na wzmacniaczu... daje radę

keda - Pią Cze 20, 2014 12:15

no dokładnie ;) wszystko zamontowane jak otworze bagażnik to jest ok ale jak zamknę to troszę lipa, może to jest spowodowane tym że głośniki w subie sa za słabe? i jeszcze z subwoofera wywiera się dziwny świst (pewnie to powietrze).
longer86 - Pią Cze 20, 2014 12:17

a masz ten otwór w tylnej półce?
keda - Pią Cze 20, 2014 13:07

mam, a ta gumę co tam była zdemontowałem
longer86 - Pią Cze 20, 2014 13:11

to opcje są 2 jak dla mnie. Może podłącz odwrotnie + i - od subwoofera albo pozostaje czytanie tematów od harman kardon w R75 bo głowy nie dam uciąć ale już gdzieś czytałem o podobnym efekcie przy otwarciu bagażnika
keda - Pią Cze 20, 2014 13:15

no też czytałem, wiesz może jaka jest średnica głośnika w subwooferze? 13 cm czy 12? a może mniej
longer86 - Pią Cze 20, 2014 13:18

nie mam pojęcia, bo na czy tego suba nie widziałem,
rafalmis1 - Pią Cze 20, 2014 19:46

Ja mam tak samo z H/K a połóż głowę na kierownicy. W tedy tez ładnie słychać, a jak już się na fotelu ułożysz, to lipa.
Jeszcze jak cały bagażnik zaladujesz, to coś jednej jest :-D

longer86 - Pią Cze 20, 2014 23:35

Moze problem w tym ze glosniki sa ustawione w gore... ot takakonstrukcja
keda - Nie Cze 22, 2014 20:27

Rafalmis1 u Ciebie też tak coś świszczy dziwnie? czy tylko u mnmie?

Powiedz mi czy ta guma co jest pod półka w tym otworze trzeba ja sciagać czy nie?

sorry Panowie nie działa mi "ą"

rafalmis1 - Nie Cze 22, 2014 21:37

keda napisał/a:
Rafalmis1 u Ciebie też tak coś świszczy dziwnie? czy tylko u mnmie?

nie, u mnie to on się po prostu tłucze. No chyba ze tak jak napisałem wyżej.

keda napisał/a:
Powiedz mi czy ta guma co jest pod półka w tym otworze trzeba ja sciagać czy nie?

ja maiłem z gumą i bez. Nie ma różnicy, najlepiej jest bez klapy bagażnika :mrgreen:

mi się wydaje, że wymiana głośników by pomogła, ponieważ raczej sobie ludzie chwalą. Nawet jak pierwszego Rovera oglądałem, to moja Ania była zachwycona muzyką i ja też złego słowa nie powiem, a teraz jak dołożyłem cały zestaw H/K, to jest kicha jak dla mnie

keda - Pon Cze 23, 2014 06:38

jakie tam głośniki sa? 12 ? 13? czy 10? bo zapomniałem sobie sprawdzić a już zamontowałem.
rafalmis1 - Pon Cze 23, 2014 13:43

Nie mam pojęcia :mrgreen:
keda - Pon Cze 23, 2014 16:26

jeszcze się głowię jak przedrzeć kable głośnikowe do drzwi z bagażnika.... bo nie chce mi się ciagnac ich do radia... ;/
longer86 - Pon Cze 23, 2014 16:30

podsufitką najprędzej... lekko odchylisz uszczelkę i lecisz i schodzisz w słupek. + taki że kable głośnikowe omijają t e zasilające w progu kierowcy.

Pytanie najistotniejsze w tej opcji czy masz kurtyny

keda - Wto Cze 24, 2014 19:02

mam podlaczone głośniki tylne i subwoofer pod wzmacniacz, jeśli na radiu dam np na potencjometrze 19-20 gdy jest mocniejsze uderzenie to radio a raczej głos w głośnikach ścisza się.

Gdzie leży problem? Brak kondensatora?