Zobacz temat - [R75]odłączenie i podłączenie wtrysków gazowych.Coś pomyliłe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]odłączenie i podłączenie wtrysków gazowych.Coś pomyliłe

rafalmis1 - Pią Maj 16, 2014 03:07
Temat postu: [R75]odłączenie i podłączenie wtrysków gazowych.Coś pomyliłe
Wyciągnąłem 2 wtryski gazowe i po ponownym podłączeniu na gazie siepie silnikiem jakby cewka padła. Zacząłem zmieniać miejscami wtryski. Nie pomogło, a nawet było gorzej. Zacząłem zmieniać wtyczki w wtryskach. Również gorzej. Zaznaczę ze wcześniej prawie wszystko sobie podpisałem jedynie wtyczek nie. Nie wiem za bardzo jak sobie poradzić samemu z tym. Czy inny komputer niż od gazu pokaże na którym wtrysku jest problem? Czy jak tak zostawię i podaje do gazownika, to zrobi od nowa adaptacje instalacji i nawet jak wtyczki są zle lub i wtryski podłączone, może to zaprogramować ? Bez zabawy w instalację?

[ Dodano: Pią Maj 16, 2014 03:07 ]
W końcu sobie poradziłem. Pomysłowe miałem wszystkie wtyczki na tylnej głowicy

dawidd - Pią Maj 16, 2014 09:05

na kablach przy wtyczkach powinny być cyferki od 2-4 (1 jest domyślna) Cewki musza byc dobrze podpite inaczej nic nie ustawisz. O golnie masz 16 możliwości - metoda prób i błędów dojdziesz. Co robiles z wtryskami ? Może nie kwestia podłączenia a samych wtrysków jest problemem

[ Dodano: Pią Maj 16, 2014 09:05 ]
teraz doczytałem ze problem rozwiązałeś :)

rafalmis1 - Pią Maj 16, 2014 16:33

W sumie to nie wiem czy jest ok. Może trzeba zrobić poprawę ustawień. Ponieważ jak się płącza na gaz to spadają obroty i zaraz zwracają do normy. Na gazie jedzie górze, pracuje równo. O co chodzi?
rtoip69 - Pią Maj 16, 2014 16:47

rafalmis1, jak pomyliłeś wtryskiwacze albo wtyczki to sterownik wyłapie błąd, najlepiej pod kabelek go podpiąć
rafalmis1 - Pią Maj 16, 2014 17:43

A czy wtryski nie mogą być jakkolwiek, tylko żeby wtyczki było odpowiednio podłączone?
rtoip69 - Pią Maj 16, 2014 18:58

To tak jak byś kable na świecach pozmieniał , w innych położeniach będzie wtrysk . Piszesz że równo pracuje bo prawdopodobnie jest tak, że jak nie pracują np. 2 wtryski gazowe to za nich pracują benzynowe i dlatego może przy przełączaniu na gaz jest dłuższa przerwa bo brak dwóch cylindrów.
dawidd - Pią Maj 16, 2014 20:30

rafalmis1, kup kabel do lpg - wydatek 30 zl a sam sobie wszystko ustawisz i posprawdzasz.
rafalmis1 - Pią Maj 16, 2014 20:59

dawidd, ale mam jeszcze gwarancję wiec nie wiem czy takie zabawy są dozwolone?
rtoip69 - Pią Maj 16, 2014 21:25

Każde podpięcie do kabelka jest zapisywane w sterowniku .
domel101 - Pią Maj 16, 2014 22:01

rafalmis1 napisał/a:
ale mam jeszcze gwarancję wiec nie wiem czy takie zabawy są dozwolone?

rtoip69 napisał/a:
Każde podpięcie do kabelka jest zapisywane w sterowniku

i jak pojedziesz do gazownika na gwarancję albo na sprawdzenie to i tak da Ci po łapach, że sam grzebałeś a jeszcze jak się podepniesz innym urządzeniem to możesz utracić gwarancje bo gazownik to wyłapie. Wiem, bo mój brat włożył LPG w moim poprzednim R 200 i z tymi informacjami zapoznałem się u gazownika

sknerko - Sob Maj 17, 2014 08:08

Podłączyć się można, dopiero zmiany są odnotowywane w sterowniku, wiem bo mam kabel i się podłączałem.