Zobacz temat - [R75] Lampy tylne Rover 75/MG ZT
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Lampy tylne Rover 75/MG ZT

MatiNitro - Pią Maj 16, 2014 19:14
Temat postu: [R75] Lampy tylne Rover 75/MG ZT
Witam, czy lampy w R75/MG ZT różniły się odcieniem/jasnością?
Wam wrażenie że moja jedna lampa jest delikatnie jaśniejsza od drugiej. Światła także w jednej lampie są adekwatnie jaśniejsze niż w drugiej.
Zdjęcie niżej :)

rafalmis1 - Pią Maj 16, 2014 19:33

To od słońca
MatiNitro - Pią Maj 16, 2014 19:45

Ale przyglądałem się w różnych warunkach i zawsze była minimalna różnica. To samo jeśli włączone są światła pozycyjne bądź kierunki migają. Na allegro też różne odcienie są lamp.
zedziczek - Pią Maj 16, 2014 19:49

75 miał wersje z przyciemnianymi szkałami tzn. szkło wstecznego i kierunku było ciemniejsze nie wiem jak z czerwonym czy też sie różniło, podobnie sprawa się ma z kierunkami w błotnikach 75 miał ciemniejsze ale to chyba za sprawą wkładu ciemniejszego, jeśli chodzi o przednie to ZT ma czarny plastik a 75 miało szary ale nie wiem czy tak we wszystkich 75 i nie było to za sprawą słońca :p

http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001657

widze że ZT też miał ciemniejszą wersje :)

haszczyc - Pią Maj 16, 2014 21:14

w R75 na pewno po lifcie jest inny odcień niż przed liftem
MatiNitro - Pią Maj 16, 2014 22:19

a czy na lampie bądź gdzieś z tylu jest model/wersja podana abym mógł go porównać w obu lampach? Jest coś takiego gdzieś widocznego?
Piotrass - Nie Maj 18, 2014 22:09

MatiNitro napisał/a:
Witam, czy lampy w R75/MG ZT różniły się odcieniem/jasnością?

Tylne lampy i ich jaśniejszy pionowy pas w zależności od rocznika, kraju lub jakiegokolwiek innego czynnika występowały w dwóch wersjach. Jedna taka jak Twoja na zdjęciu. Druga z paskiem jasnym, prawie białym.

longer86 - Nie Maj 18, 2014 23:07

nie wiem czy słusznie, ale z tego co ja do tej pory widziałem to lampa z ładnym białym paskiem klosza od kierunkowskazu ma ładny czerwony kolor w pozostałej części, a te ciemniejsze wyglądają na całe przydymione
MaReK - Pon Maj 19, 2014 08:04

Moje lampy są "przydymione" i do tego w takim dziwnym macie :)
Przydymienie nie jest takie jak na zdjęciu u kolegi, ale wyraźna różnica względem innych R75.

Jak kombinowałem z mocą i mapami, gdzie zadymienie czasami było ogromne, to lewa lampa stawała się ciemniejsza :P Ale wtedy też i zderzak był osmolony, a wszystko znikało po wizycie na myjni ;) Chcąc pozbyć się dziwnego "matu" na lampie, użyłem pasty lekko ściernej i zlikwidowałem tę powłokę. Lampa odzyskała blask. Niestety taką operację musiałbym ponawiać co jakiś czas, gdyż ten efekt szybko znika.

http://www.idzik.pl/~mare...k/zdjecie_1.jpg

tu takie poglądowe zdjęcie, jak to wyglądało zaraz po zakupie.

MatiNitro - Pon Maj 19, 2014 08:38

Spróbuje w wolnej chwili przemyc obie lampy rozpuszczalnikiem. Może ktoś je prysął sprayem do przyciemniania i stąd tą różnica. A jak nie to też pasty spróbuje i przepolerować obie. Chyba że jedna z lamp jest wymieniona, z innego rocznika i skąd ta różnica w odcieniach.
krucha91 - Pon Maj 19, 2014 19:31

Proponuję przyobserwować rynienki bagażnika czy jest w nich osad/ sadza.
W moim kombi takie "przyciemnienie" było spowodowane przegnitym tłumikiem, spaliny dostawały się przez "odpowietrzenie" reflektora.

Wypłukałem zdjęty reflektor wodą z octem i płynem do szyb i jest cacy:)