Zobacz temat - [R800] Synchro szyb i szyberdachu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R800] Synchro szyb i szyberdachu

Yog-Sothoth - Nie Maj 18, 2014 15:14
Temat postu: [R800] Synchro szyb i szyberdachu
Ktoś wie co może być przyczyną niemożności zsynchronizowania szyby kierowcy? Z reguły wiadomo jak to wygląda - każda szyba góra - dół, to samo z szyberem (może być uchylenie tylko) i po sprawie. Od pewnego czasu mam problem z szybą po stronie kierowcy, reszta się ustawia a ta cholera piszczy. Do tej pory odpinałem klemy (resetowałem synchro) i za którymś tam razem udawało się, ale na dłuższą metę to dość męczące a i teraz chyba już w ogóle mi się nie uda.

Gdzieś kiedyś czytałem że za te synchro odpowiada jakiś układ pod kierownicą?

AndrewS - Nie Maj 18, 2014 15:27

Ja stawiam na element mechaniczny ktorym jest sam przełącznik, a konkretnie mikrostyk, jest tam niepewny styk i przez to komp głupieje, u mnie ktoras szyba też sie ciezko programuje, ale juz zapomniałem która, pamietam ze nie tak łatwo sie tam do tych mikrostyków dobrac.
Yog-Sothoth - Nie Maj 18, 2014 15:34

Hmm raczej nie bo sam panel już był wymieniany, ale może znajdę gdzieś inny to sprawdzę.
Senn - Nie Maj 25, 2014 22:20

Winny może być sam mechanizm szyby. U mnie tak się dzieje z szybą kierowcy. W zimie kiedy wszystko ciężej chodzi nie mogę zaprogramować szyby kierowcy. W lecie jest ok.
Yog-Sothoth - Nie Maj 25, 2014 23:01

Hmm problem w sumie jak dobrze pamiętam zaczął się od momentu naprawy mechanizmu - linki się poplątały i wszystkie były wymieniane. A ten moduł sterujący do synchro to w którym miejscu dokładnie jest? Słyszałem że gdzieś nad pedałami..

Swoją drogą szyby w coupe gorzej chodzą po tych latach niż w sedanie na stelażu :/ Ale to już silniczki chyba swoje lata mają i aż tak dobrze nie ciągną jak kiedyś.

AndrewS - Nie Maj 25, 2014 23:31

zdaje sie ze tym rządzi CCU
lloyd - Czw Wrz 29, 2016 12:51

Możecie troszkę wyjaśnić o co chodzi z tą synchronizacją?

U mnie każde otwieranie i zamykanie każdej z szyb (dachu nie) powoduje piszczenie. Co to oznacza? Jak to wyłączyć?

AndrewS - Czw Wrz 29, 2016 17:10

Tak na szybko, to może ten link
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=98575
a konkretniej filmik w nim zawarty Ci pomoże.
Polecam przejrzeć sobie filmy o R800 z tego kanału Brit Car Vids
https://www.youtube.com/c...uZLu9SJw/videos

Ogólnie mają nie piszczeć, jeśli piszczą to tzn. że są niezaprogramowane.
I np. nie działa domykanie z klucza lub pilota, i np. pełne otwieranie i zamykanie poprzez krótkie naciśnięcie przycisku danej szyby <0,5 sekundy

Możesz też poszukać Workshopmanual do R800, umieszczałem gdzieś w wątku linki do mojego google drive

lloyd - Pią Wrz 30, 2016 12:52

Dzięki!