Zobacz temat - [R200] Gdzie zadawać podstawowe pytania na forum?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R200] Gdzie zadawać podstawowe pytania na forum?


Prim - Wto Maj 20, 2014 17:18
Temat postu: [R200] Gdzie zadawać podstawowe pytania na forum?
Witajcie,

kupiłem swoje pierwsze auto, często przeszukuję internet w szukaniu odpowiedzi na nurtujące pytania jednak często to lanie wody przez autoryzowane serwisy lub inne strony.

Chciałbym zadawać bardzo podstawowe pytania doświadczonym użytkownikom, aby odpowiedzi były trafne i żebym już na początku zapamiętał właściwe postępowanie w danym przypadku, co jest co, dlaczego tak a nie tak itp.

Czy jest na forum takie miejsce na bardzo fundamentalne pytania?

sTERYD - Wto Maj 20, 2014 19:50

po prostu zadawaj pytania. Jak coś już jest na forum, to też się dowiesz gdzie szukać, albo przynajmniej pod jakim haslem, chyba że chodzi Ci o fundamentalne pytania typu "co my tutaj robimy?"; "czy jest życie we wszechświecie poza nasza planetą?"; "co było na początku?" to raczej na jakimś forum filozoficznym ;)
Prim - Czw Cze 05, 2014 15:39

Życie jest we wszechświecie ;)

To może zadam pierwsze pytania tutaj.

1. Podczas chodzenia samochodu ciągle utrzymują się obroty 1000-1500, jak może być tego przyczyna, nie gazuję, nie mam wciśniętego sprzęgła.

2. Wybieram się w dłuższą podróż co sprawdzić przed wyjazdem.

sTERYD - Czw Cze 05, 2014 16:01

ad. 1 przeczyść silnik krokowy.
ad. 2 olej, płyn chłodzący, paliwo, ciśnienie w oponach. Jaka to jest dłuższa podróż? 500km? 2000km?

Prim - Czw Cze 05, 2014 16:57

ad. 1 przeczyść silnik krokowy.
ad. 2 olej, płyn chłodzący, paliwo, ciśnienie w oponach. Jaka to jest dłuższa podróż? 500km? 2000km?

ad. 1 mogę zrobić to sam, czy lepiej udać się do mechanika? ile za taką usługę weźmie?

ad. 2 Podróż to 400km. Jakie z tych prac mogę zrobić sam?
Jaki płyn chłodzący wybrać, po czym wiedzieć, że jest właściwy dla silnika.Mam w zbiorniku przy granicy z minimum (choć ta przestrzeń pomiędzy min a max jest bardzo mała).
Rozchodzi się o olej silnikowy? Skąd wiedzieć czy trzeba go wymienić? Są też miarki tak jak na zbiorniku od płynu chłodzącego? Czy określa się to bardziej po przejechanych kilometrach?

sTERYD - Czw Cze 05, 2014 17:03

ad. 1 poszukaj. jest na forum kilka opisów jak to zrobić, ale jak się boisz, to mechani weźmie jakieś 50 zł. więcej to ździerstwo.

ad. 2 płyn chłodzący i olej sprawdzasz czy nie jest za mało. Wymienia się je w określonych okresach.(olej co 10 tys przejechanych kilometrów lub raz na rok, a płyn chłodzący raz na 5 lat)
400 km to nie jest jakaś straszna podróż dla Twojego auta, więc też nie ma co panikować.

tronsek - Czw Cze 05, 2014 18:44

sTERYD, moim skromnym zdaniem, ten wątek powinien wylądować w kąciku Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise :P
sTERYD - Pią Cze 06, 2014 00:11

chyba, że kolega ma wersję kanciastą...
Prim - Wto Lip 15, 2014 13:39

Przeczyszczenie silnika krokowego nie pomogło. Tak samo przeczyszczenie elementów przy przepustnicy.
Mechanik doradza wymienić zespół przepustnicy - coś z luzem osiowym.
Może to odpowiadać za 2000 obrotów?

[ Dodano: Wto Lip 15, 2014 13:39 ]
Up

sTERYD - Wto Lip 15, 2014 17:57

jakim luzem? przy luzie osiowym miałbyś cały czas otwarty wloto powietrza. ale wymienić nie zaszkodzi. Byle tylko nie okazało się, że to nic nie zmieni
Prim - Wto Lip 15, 2014 19:59

Gdzie taki zespół przepustnicy do Rovera 200 mógłbym kupić?
sTERYD - Wto Lip 15, 2014 21:04

alegro zamknęli?
Prim - Pią Wrz 05, 2014 11:12

pytam o miejsca, gdzie uzyskam jakąś gwarancję rozruchową

[ Dodano: Pią Wrz 05, 2014 11:12 ]
Witam,

jak i jakie wymienić żarówki z tylnej rejestracji?

sTERYD - Sob Wrz 06, 2014 00:23

Takie rzeczy to w instrukcji siedzą ;)
Trzeba się schylić i zajrzeć pod blendę, odkręcić dwie śrubki mocujące lampkę, wyciągnąć ją i wszystko będzie na wierzchu. Żarówka to C5W.

NoPE - Wto Wrz 16, 2014 23:50

Prim napisał/a:
Przeczyszczenie silnika krokowego nie pomogło.

Czujnik temperatury może być na wykończeniu.

Prim - Pon Paź 27, 2014 17:52

Co do czujnika temperatury też tak myślałem, ale powiedzieli że to raczej nie.

O lampki pytałem i dzięki za odp. ale wtyczki na nie są powyginane. Więc światła na blachach nie będzie.


Pytanie na czasie. Strasznie parują mi szyby od środka. Mam szyberdach, może trzeba go jakoś na zimę uszczelnić. Albo myć szyby od środka czymś. Macie też taki problem? Jaki sobie z tym radzicie?

mocu - Nie Lis 09, 2014 20:01

Kiedyś jak miałem 214 (ale w starej budzie hondy concerto) przyczyną falowania obrotów był olej w wężyku, który idzie od przepustnicy do komputera. W komputerze jest czujnik podciśnienia. Był on zalany olejem. Przedmuchaj wężyk, wylej resztki oleju z czujnika i sprawdz szczelność połączeń w/w wężyka.
Warto zresetować komputer. Przy włączonej stacyjce (silnik nie pracuje) ręcznie wychyl 5x przepustnicę na maxa. Powinieneś usłyszeć pracę silnika krokowego.
Jeśli i to nie pomoże, to odepnij kabel od sondy lambda. Być może to ona powoduje falowanie. Jeśli i to nie pomoże to już chyba tylko babka zielarka może pomóc ziołami. Co do parowania okien to sprawdź czy nie masz wody pod wykładziną. Jeśli masz szyberdach to tam po bokach są chyba kanały odprowadzające wodę. Może sprawdź drożność drutem.

Prim - Sro Paź 28, 2015 21:56

Kolejne proste pytanie.

Jak wymienić baterie w kluczykach przy 200?

Nie widzę, żadnego sposobu, aby coś podważyć??

sTERYD - Sro Paź 28, 2015 22:15

tam gdzie się mocuje kółko się podważa. Procedura wymiany jest taka sama jak w R400:
https://www.roverki.eu/zr...serii-400-.html

Prim - Sob Lis 21, 2015 01:33

Ok, dzięki już się tym zajmuję.

Powiedzcie jeszcze co zastosować na rdzę w górnej części klapy bagażnika. Rdza powstaje od wewnątrz po uniesieniu klapy widać w górnej części.

[ Dodano: Sob Lis 21, 2015 01:33 ]
Dobry sposób na parujące szyby????

Harry - Sob Lis 21, 2015 08:11

Prim napisał/a:
Dobry sposób na parujące szyby????

umyć szyby i wymienić filtr kabiny. Spr. czy wykładzina nie jest mokra

Prim - Pon Paź 10, 2016 11:34

dzięki

[ Dodano: Pią Paź 07, 2016 14:15 ]
Witajcie, mam dwa pytania.

1. Miałem wymienianą chłodnicę.
Jednak po paru tygodniach widzę, że muszę dolać płyn. Tylko jaki wybrać. Nie wiem co wlewał mechanik.
Na podstawie czego to się określa.
Silnik benzyna.

P.S. Co ile średnio powinno się dolewać płyn do chłodnicy? Czy gdy spada do poziomu min. po paru tygodniach jazdy po mieście to nie za szybko?

2. Był wymieniany olej w silniku. Widzę, że jest go już mało i trzeba dolać. Nie wiem co wlewał mechanik. Jak określić co dolać?

[ Dodano: Pon Paź 10, 2016 11:34 ]
?? ?

sTERYD - Pon Paź 10, 2016 12:40

Prim napisał/a:
Co ile średnio powinno się dolewać płyn do chłodnicy?

w zasadzie nigdy. Jak znika, to znaczy, że jest gdzieś dziura. inaczej ubywać po prostu nie powinno.
Prim napisał/a:
Tylko jaki wybrać. Nie wiem co wlewał mechanik.

Na pewno płyn glikolowy, możesz dolać tego samego koloru, ale najlepiej zadzwonić spytać.

Prim napisał/a:
Nie wiem co wlewał mechanik. Jak określić co dolać?

JW najlepiej spytać. jak nie, to dla naszych silników zalecany jest 10W40, marka to już kwestia gustu, ale lepiej unikać castrola.

Prim - Wto Paź 25, 2016 15:36

Dzięki za wskazówki.

Teraz nowa sprawa.

Przestała działać tylna wycieraczka. Co sprawdzić w pierwszej kolejności?

longer86 - Wto Paź 25, 2016 15:58

O nie nie...
Takie rzeczy sa na forum. Wysil sie trochę, poszukaj w poradach do modelu 200.
Jest wyszukiwarka forumowa, jest wyszukiwarka Google ktora znakomicie wyszukuje tematy na forum!!