Zobacz temat - [ALL] Wideorejestrator
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [ALL] Wideorejestrator

Satyavan - Wto Maj 20, 2014 20:29
Temat postu: [ALL] Wideorejestrator
Witam, przymierzam się do zakupu wideo rejestratora, bez gpsa, nagrywanie w FHD, opcja nagrywania w pętli, cena 350 PLN max. Póki co znalazłem:


Opcja #1
PEYING PY0010

Opcja #2

Lark FreeCam 4.0


Jakieś sugestie, porady, opinie n.t innych produktów ? Ktoś w ogóle używa ? :D Ja ze strachem patrzę na to co się dzieje u mnie na ulicach, coraz więcej lebieg i idiotów za kółkiem, wolę się zabezpieczyć.

MatiNitro - Wto Maj 20, 2014 20:39

Satyavan, jest już temat kolegi haszczyc'a na ten temat :) poszukaj :) ja osobiście używam rejestratora Opticam Full HD coś tam :D za 190zł cudów nie oczekiwałem ale daje radę za szybą. Widać co się dzieje przed autem. W nocy jakość już słaba ale to też zależy od warunków i oświetlenia. Ogólnie za te pieniądze to polecam. Jak bym miał go na giełdzie w Miedzianej Górze, gdzie jakiś cham mi zderzak obtarł to już by mi się zwrócił :D
rafalmis1 - Wto Maj 20, 2014 20:45

MatiNitro, mówisz o takim??
http://allegro.pl/rejestr...4239170427.html

MatiNitro - Wto Maj 20, 2014 21:17

rafalmis1, patrząc na wygląd to inny na pewno :) ja Kupiłem w rtv euro agd.m.euro.com.pl/rejestratory-jazdy/opticam-a4.bhtml taki dokładnie.

[ Dodano: Wto Maj 20, 2014 21:17 ]
Satyavan, szukaj w internecie różnych testów i porównań i przede wszystkim oglądaj filmiki z różnych rejestratorów, bo to Ci najlepiej nakreśli jakość nagrań. Spójrz na mniejsce nagrań, miasto czy teren niezabudowany itd. Warunki na drodze itd. Tego Larka sam miałem kupić Ale odpuściłem :)

komarek - Wto Maj 20, 2014 21:31

Satyavan, pamiętaj, o tym co pisze większość posiadaczy kamer: zdecydowanie jak się ją ma to się dzieje :D
ARTUR1983 - Wto Maj 20, 2014 21:54

Kupcie sobie mivue 358 i po kłopocie.
Satyavan - Wto Maj 20, 2014 21:57

Dzięki Mati, przeczytałem cały temat kolegi, bardzo spodobała mi się ta kamerka, chodź nieco wykracza poza mój budżet, porządnie się zastanowię nad nią. :wink:
Aska85 - Wto Kwi 07, 2015 21:22

Nie trzeba kupować wideo rejestratora drogiego, a dobrego. Bez przesady. Jest wiele firm dobrych, ale trzeba troszkę poszperać.
MD - Wto Kwi 07, 2015 22:16

https://www.youtube.com/watch?v=pNkQ6owZsrw

Nagranie z dość taniego wideorejestratora nocą. ;)

rafalmis1 - Wto Kwi 07, 2015 23:11

MD, a co to?
komarek - Wto Kwi 07, 2015 23:16

rafalmis1, G1W, ja kupiłem ostatnio G1WH - czyli nowszą wersję tego modelu.
Niedrogi i polecany. Jak tylko zamontuję to wrzucę filmiki dzień i noc :)

rafalmis1 - Wto Kwi 07, 2015 23:22

komarek, wiesz co zrobiłeś :twisted: miałem już nie kupować żaden kamery, ale teraz to pewnie 2 kupie, na tył i na przód :mrgreen:
komarek - Sro Kwi 08, 2015 00:01

rafalmis1, haha :D sam nie będę wydawał :D

Stwierdziłem, że lepiej mieć jako czarną skrzynkę niż nie mieć. Szczególnie, że b. lubię oglądać w necie filmiki z polskich dróg ;)

MD - Sro Kwi 08, 2015 00:34

Mnie w tej czarnej skrzynce jedynie zastanawia sposób montażu. Za szybą odpada, bo na każdym parkingu musiałbym to demontować, żeby ktoś mi się na taką kamerkę nie połasił.

Są modele, gdzie obiektyw na kabelku jest osobno, a moduł sterujący i pamięci też osobno? Wtedy obiektyw przypięłoby się do lusterka, a resztę np. na ściankę w schowku.

komarek - Sro Kwi 08, 2015 01:06

MD, tak jak pisałem jeszcze nie zamontowałem, ale widziałem kilka zdjęć w necie i jest to na prawdę niewielkie urządzenie - w okolicy lusterka nie powinno wzbudzać szczególnego zainteresowania - jak zamontuję to wkleję jakieś zdjęcia podglądowe.
Natomiast jak czytam na forum, że we Włocławku kradną akumulatory z samochodów to chyba jednak jak będę gdzieś jechał to będę demontował.
Mój pomysł jest taki, że kabel poprowadzę w słupku i podsufitce - wypuszczę go koło lusterka i najwyżej będę demontował samą kamerę do schowka.
BTW widziałem nagrania z Rka czy MGika, gdzie właściciel przyczepił kamerę we wnętrzu w okolicy czujek alarmu, ale co to była za kamera to nie wiem.

wellman - Sro Kwi 08, 2015 12:16

Jeśli szukacie czegoś małego i dyskretnego z bardzo przyzwoitą jakością obrazu i rejestracją trasy przez wbudowany GPS to polecam to:
https://dashcamtalk.com/mini-0805/

Można kupić w komplecie z zasilaczem, który podłącza się np. do skrzynki bezpieczników po stronie pasażera, kabel w słupku i podsufitce. Podstawka przyklejona dołączoną taśmą dwustronną do szyby za lusterkiem, a kamerkę można zawsze i tak z niej wyjąć.

Niestety nie są, a przynajmniej jeszcze niedawno nie był, dostępne w krajowej dystrybucji, niemniej do mnie dotarło z Chin w 11 dni od zamówienia, wiec nie jest źle. :-)

Jedyna wada to wiecznie świecąca w czasie nagrywania niebieska dioda (wnerwia w nocy), ale kawałek czarnej taśmy izolacyjnej estetycznie rozwiązuje problem. :P

Lysack - Sro Kwi 08, 2015 16:24

Kolega robił dość solidny research jeśli chodzi o kamerki i zakupił TrueCam A4 za nieco ponad 300zł.
Jak twierdzi jest zadowolony, widziałem nagrania i rzeczywiście jakość obrazu jest zadowalająca w dzień jak i w nocy.

Teraz teściu szuka kamerki w okolicy trzech stów i jeśli nikt mi nie odradzi lub nie poleci czegoś lepszego to prawdopodobnie pod koniec tygodnia będę ją kupował.

Będę wdzięczny za opinie :) W necie jedyny solidny test jest przeprowadzony na wyższych modelach (A5 i A7).

Podobno ważne, żeby kamerka miała WDR, który znacząco poprawia jakość nagrania w nocy. GPSu nie chcę ;)

komarek - Sro Kwi 08, 2015 17:46

Lysack, poczytaj o G1WH - jak szukałem z 2-3 tygodnie temu w necie co jest polecane to w zasadzie 90% ludzi pisze tylko o niej :)
Lysack - Czw Kwi 09, 2015 13:17

komarek -> jak spojrzałem na filmy nagrywane nocą, to na GW1H nie da się nic odczytać, TC A4 wypada znacznie lepiej jeśli chodzi o ogólny obraz - widok jest dużo bardziej zbliżony do tego co widzimy na żywo. Jeśli chodzi o odczyt, to jest tylko trochę lepiej - drugie auto musi być w miarę blisko, ale nie rozmazuje jak się zapalą światła stopu i szybko łapie ostrość.

Chyba rzeczywiście ten WDR coś daje :)

komarek - Czw Kwi 09, 2015 16:57

Lysack, ja widziałem filmy z G1WH z wgranym nowszym softem i filmiki w nocy piękne, nawet za miastem w zupełnych ciemnościach.

U siebie mam najnowszy soft, ciągle nie zamontowałem kamery, bo sprzątam wnętrze dość dokładnie. Jutro skończę i wtedy w weekend pewnie coś nagram i wrzucę. Gorzej, że nocne to dopiero za jakiś czas coś będę mógł wrzucić, bo nie latam nigdzie poza miastem na co dzień.

Peterr - Sro Kwi 29, 2015 14:24

Trzy stówki to całkiem dobra cena, jak jakość nagrań jest dobra to tylko brać.
Marian2oo6 - Nie Lip 19, 2015 18:14

A u mnie wylądowało B40 A118 Novatek 96650. Przesyłka z Chin od tego Pana:

http://www.ebay.com/itm/B...383644#shpCntId

Miałem trochę stracha, ale ponad 64k transakcji i 99.5% pozytywów jednak mnie przekonało. Małe, nie ogranicza pola widzenia i nie wisi na szybie jak drugie lusterko. A po montażu wygląda to tak...

mariusz86 - Wto Lip 21, 2015 20:52

aston napisał/a:
Zauważyliście, że obecnie praktycznie każda L-ka posiada wideorejestrator :)
.

Jakoś nie przyglądam się L-ką, muszę zwrócić uwagę.

sta_ry - Czw Sie 06, 2015 21:39

Ja mam wrażenie że teraz każde auto jest tak zabezpieczone :)
AndrewS - Pią Sie 07, 2015 00:54

na elektrodzie jest wątek o wideo rejestratorach np. http://www.elektroda.pl/r...482595#13482595
tomii620si - Sob Sie 08, 2015 14:30

Fakt, że troche oderwe sam od tematu ale:

Ostatnio uznałem, ze przydałby sie jakiś rejestrator.. No ale w sumie mam telefon z Androidem to pomyślałem po co kupować cały rejestrator.. Mam uchwyt, ladowarka jest to zrobie użytek z tej cegły.. Troche poszukał, kilka dni testów różnych programów i mogę śmigało polecić Road Recorder.. Na moim telefonie (Prestigio PAP5450) nic sie nie tnie.. obraz jest całkiem dobrej jakości, w dzień bezproblemowo nagrywa wszystko co trzeba - a na pewno co mi bedzie potrzebne w razie dzwona itd.. Przy połaczeniu z GPS nanosi też wszystkie dane także po przerzuceniu nagrania na komputer gdy mamy odpowiedni program wszystko można sobie fajnie obejrzeć łaczni z pozycja na mapie itd. Fajna funkcja której mam zamiar nie testować to coś jak Crash Save.. Czyli w momencie wypadku gdy telefon uzna, że doszlo do dzwona ostatnie nagranie zapisuje się i nie da sie go usunąć przez 48H czy cos takiego.. także nawet jak sprawca dorwie sie do telefonu to nic nie zrobi.. - no chyba, ze rozwali karte. W nocy - płynnie, na tyle fajnie, ze bezproblemu można odczytać rejestracje z auta z przodu - problem troche gdy wjedziemy w las itd.. Niby jest funkcja nocna ale u mnie w telefonie średnio to coś zmienia.. moze w nowszych telefonach (bo moj wcale nie jest jakis wypasiony) gdzie kamera w trybie nocnym działa z jakimiś wspomagaczami bedzie lepiej.. Mi to wystarcza i moge z czystym sumieniem polecic.. Tylko dokupie większą karte i bede sobie nagrywał :)

Jest też opcja GPS - non stop - np. w celu zapisu trasy itd aby potem to zobaczyć na kompie, GPS - w celu rozpoczęcia nagrywania tj. jeśli GPS wykryje ruch auta to zaczyna nagrywać, no i bez GPS gdzie sami zaczynami i wyłaczamy nagrywanie.. Co prawda pełna wersja kosztuje coś koło 10zł ale to w sumie nie wiele przy cenie kupna osobnej machiny.. No jedyna uciążliwość, że trzeba każdorazowo telefon wyciagać z kieszeni i wstawiać w stojak ale to myśle można uznać jako koszt za skąpstwo i nie kupowanie typowego rejestratora ;)

Do tego nagrywanie w tle :) Ja czesto odpalam np. nagrywanie w tle + janosika i sobie jade ;) Wiem, że janosik ma w sumie też funkcje nagrywania ale jakoś wole osobny program z wiekszą opcja funkcji :)


Ogólnie duzo funkcji - łacznie z nadpisem filmów lub jego brakiem, z ogarniczeniem max rozmiaru pliku.. No ja nie mam co sie doczepić ale wymagający nie jestem.. do tego aplikacja non stop udoskonalana także :ok: .

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.roadrecorder.pro

MD - Nie Paź 25, 2015 14:46

kierowcazlbn, chętnie dowiedziałbym się szczegółów. Miałem plan, aby z racji braku czujnika deszczu, kupić kamerę z osobnym obiektywem (na kablu) i obiektyw umieścić w przerobionej osłonce czujnika deszczu. Nic nie rzucałoby się w oczy, a reszta rejestratora byłaby np. w schowku.
flow - Pią Lis 13, 2015 10:08

Dołączę się do tematu z pytaniem - czy macie jakieś polecane kamerki, które zarejestrują również to, co dzieje się z boku auta? Nie chodzi o jakiś bardzo szeroki kąt, wystarczyłoby w sumie jedynie do przednich drzwi.

Już krew mnie zalewa na publicznych parkingach, całe boki mam poobijane od drzwi sąsiednich aut, ale wczoraj miarka się przebrała po tym jak ktoś zmasakrował mi przód i w sumie jedyne, co mogę zrobic to pluć sobie w brodę, że wcześniej nie pomyślałam o takim wideorejestratorze. Przepraszam za oftop, ale emocje wciąż się mnie trzymają.

NoPE - Nie Lis 29, 2015 11:27

flow, DOD LS360W, a na przygody parkingowe najlepsze rozwiązanie to parkować z dala od innych aut.
rafalmis1 - Wto Sty 26, 2016 19:05

jest taka masa urządzeń na runku, ze nie wiem co wybrać, kupiłem ostatnio 2 G1WH ale oba oddałem, bo bardzo źle działały. Już miałem kupić MIO MiVue 608, ale po oglądnięciu nagrań i innych modeli nie da się bardzo często odczytać rejestracji, dlatego proszę poradźcie coś
Sintram - Wto Sty 26, 2016 19:10

Własnie wczoraj odebrałem z poczty G1WHT zmartwiła mnie Twoja opinia ze jest kiepska a zdecydowałem się na nia własnie dlatego ze ma czujnik drgań i włącza się sama na 20 sekund jak auto stoi. Potestuje zobacze .
AdaskoC - Wto Sty 26, 2016 19:13

Rafał, też mam problem z G1WH. Mianowicie po zapełnieniu karty pamięci, nie nadpisuje się jej zawartość, tylko wyskakuje pełna pamięć.

Może to być wina oprogramowania i można jakoś je zmienić?

rafalmis1 - Sro Sty 27, 2016 04:25

AdaskoC, sprzedawca wysłał mi nawet oprogramowanie abym sobie zmienił, bo na początku, nawet nie dało się nic nagrać, jedynie po kilka sekund i tyle, z dużymi odstępach czasowym, do tego problemy z ustawieniem rozdzielczości. Dostałem oprogramowanie które wgrałem i w sumie było już prawie dobrze. Zaczęło nagrywać, mogłem ustawić rozdzielczość jaką chciałem, ale był próblem z wejściem do "galerii", pokazywało pamięć pusta, musiałem ponownie uruchomić urządzenie, ale to mogą gali na chwilę, bo np. jak chciałem obejrzeć kilka materiałów sytuacja się powtarzała.
Mogę Ci je wysłać, jest z tamtego miesiąca, znaczy się dostałem je miesiąc temu, ale jak coś to do twojego aktualnego nie wrócisz,a nie wiem jak je zgrać.
Ogólnie ten wideorejestrator jest chwalony, ale jakoś dziwnie moje 2 egzemplarze zachowały się identycznie.
AdaskoC, Sintram, kupiliśmy w Krakowie u dystrybutora?

AdaskoC - Sro Sty 27, 2016 08:41

Ja to mam ten swój już kupę czasu, pewnie z rok :) Ale jakoś nigdy mnie nie naszło żeby te oprogramowanie zmienić. Dużo z tym zabawy?

Ja już nie pamiętam skąd mam, na alledrogo kupiłem.

Możesz podesłać jak masz czas, jak jest tam jakaś instrukcja jak to wgrać to też się przyda :)
adam@apcar.pl

Sintram - Sro Sty 27, 2016 09:28

Ja swoją kupiłem w Chinach na Gearbescie, szła długo ale cena 130 zł to wynagradza :)
tomekk_nt - Sro Sty 27, 2016 14:33

Szczegółowe info o G1WH i pochodnych znajdziecie tutaj wraz z softami do wgrania: http://autowrzuta.pl/view...2eeeb780f495575

Ja sam mam G1WH i G1WC i jestem zadowolony. Z G1WH czasem mam taki problem, że nie chce się włączyć przez kilka dni, a później odpala bez problemu.

rafalmis1 - Sro Sty 27, 2016 18:34

AdaskoC, tomekk_nt, wyczerpał temat lepiej niż ja mogłem to zrobić
mariusz86 - Pią Sty 29, 2016 13:00

Sintram napisał/a:
Ja swoją kupiłem w Chinach na Gearbescie, szła długo ale cena 130 zł to wynagradza :)

Z ciekawości , ile szła?

Sintram - Pią Sty 29, 2016 21:50

Zamówiłem we wrześniu najpierw napisali ze na ten model trzeba czekac dwa tygodnie bo nie ma na składzie potem ze wysłali czekałem miesiąc, nie przyszła. Złożona reklamacja .Czekanie na tzw dead line do 26 listopada Dwa tygodnie meilowania że moze jest żebym poczte sprawdzał i takie tam . W koncu ponowna wysyłka trzy tygodnie i jest.Robiłem juz wczesniej zakupy na Gearbest i takich problemów nie było a średni czas oczekiwania to trzy tygodnie .Jedyna różnica to taka że wszystkie paczki wysyłali przez Nederland post a ta z pierwszą kamerą przez China post i może dlatego zagineła.Drugą wysłali przez Nederland post i doszła.
ARTUR1983 - Wto Lip 04, 2017 06:46

Nie zakładam nowego tematu bo chciałbym zapytać to samo tylko o inne urządzenie i jestem ciekawy co poradzicie:

Zastanawiam się nad dwoma modelami jedne droższy z gps i kondensatorami, a drugi tańszy ale także z dobra jakością:

1. VIOFO A119-G z obiektywem Sony link http://allegro.pl/kamera-...6661485043.html
2. JSE CDR 182 http://allegro.pl/kamerka...6683720534.html

Obecnie mam mio mivue 538 ale akumulator już nie trzyma tylko na samym kablu i mam zamiar go dać na tył by mieć kamerkę z tyłu.

Dziękuję za sugestie i wyrażoną opinie.

YOBACK - Pią Lip 21, 2017 00:15

Ja osobiście używam Viofo i powiem, że jest baardzo dobra. Nawet w nocy na nagraniach wszystko widać. Jakość nagrań jest po prostu bezkonkurencyjna ;D Polecam wejść na youtube i wpisać nazwę kamerki i oglądnąć filmy wrzucone przez użytkowników.

Ja kupiłem swój egzemplarz na aliexpress. Nawet jak przesyłka do Ciebie nie dojdzie, to zwracają Ci pełną kwotę zakupu, lub wysyłają drugą paczkę. Także nie ma się co martwić w ogóle o paczki. Dojdzie na pewno.

Jeżeli wybierzesz wersję bez karty pamięci(w polu kolor wybierz z GPS) to zapłacisz za nią 100$ czyli 370zł a wysyłka gratis. Także prawie połowa ceny allegro.

Link:
https://goo.gl/eHmGHr

Tutaj droższa wersja z optyką Sony Starvis(czyli Viofo a119s V2):
https://goo.gl/NYxbHM

[ Dodano: Pią Lip 21, 2017 00:15 ]
Jeszcze znalazłem przez kolegów takąkamerkę:
https://goo.gl/z9BzQZ

Jeżeli kupicie z aplikacji mobilnej gearbest to kosztuje 33$, a nagrywa tak samo jak VIofo a119. Jest to podróbka, przechodzi bez cła, po rozebraniu wszystkie podzespoły jak oryginał, tylko kamera bez znaczka :)

stanek - Nie Cze 21, 2020 15:12

odświeżę temat bo elektronika szybko idzie do przodu. Macie jakieś dobre kamerki nagrywający obraz zarówno z przodu i tyłu?? Fajnie jakby miały również czuły tryb parkingowy.