Zobacz temat - [620SDi] Problem ze skrzynią biegów, nie mogę zredukować....
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620SDi] Problem ze skrzynią biegów, nie mogę zredukować....

gosmic87 - Pon Cze 02, 2014 12:15
Temat postu: [620SDi] Problem ze skrzynią biegów, nie mogę zredukować....
Witam

Mam problem ze skrzynią biegów. Nie mogę zredukować z 3 na 2 bieg. Miałem tydzień temu regenerowany wybierak razem z krzyżakiem. Biegi wchodzą idealnie, lewarek nie drży, olej w skrzyni wymieniony. Innymi słowy chodzi jak nowe.

Zarówno przed jak i po naprawie nie mogę redukować z 3 na 2, muszę wrzucić 1 i dopiero 2.

Miał ktoś taki problem?

kataklysm - Czw Cze 26, 2014 01:51

Pewnie wybierak źle ustawiony, ja właśnie walczę ze swoim a, że jest pospawany przez poprzedniego właściciela to nie mam lekko i nawet jak za mocno poskręcam niektóre elementy to się dzieją dziwne rzeczy np właśnie redukcja do 2 biegu jest trudna albo żeby zapiać wsteczny trzeba takiej siły, że aż ręka boli :) Jak masz gdzie to sobie go podnieś i sam spróbuj pokombinować, polecam też prysnąć wszystkie łączenia wybieraka ze skrzynią jakimś smarem daje dobry efekt. Zobacz też stan oleju pompki sprzęgła być może masz wyciek i nie wysprzęgla tak jak powinno dlatego w czasie jazdy będzie problem a na postoju może wchodzić idealnie.

Jak to nie pomoże to chyba problem z synchronizatorem skrzyni, widziałem coś podobnego niedawno w chryslerze objawiało się tak, że 2 dało się zapiać w obie strony ale towarzyszył temu konkretny zgrzyt