Zobacz temat - [MG ZT 190] Wymiana płynu do wspomagania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT 190] Wymiana płynu do wspomagania

goonzo88 - Sob Cze 07, 2014 18:26
Temat postu: [MG ZT 190] Wymiana płynu do wspomagania
Panowie chciałbym wymienić sobie płyn do wspomagania bo stary wyglada na porzadnie zużyty i zaczyna kierownica ciezko chodzic. Wymieniałem juz kiedys plyn w moim poprzednim aucie i dosc latwe to bylo. Czy w mg zt jest to rowniez takie proste i szybkie ze nie potrzebuje jechac do mechanika?
Pieta - Sob Cze 07, 2014 18:54

Unosisz przód auta do góry.
Odkręcasz zbiorniczek, wylewasz z niego płyn.
Zdejmujesz przewód, który idzie od maglownicy i wkładasz w butelkę. Króciec w zbiorniczku zaślepiasz folią i zaciskasz gumką.

Kręcisz kierownicą w lewo i prawo, stary płyn leci do butelki. Cały czas dolewasz nowy płyn do zbiorniczka, do czasu aż do butelki będzie leciał czysty.
Przelewasz przez układ litr i jest prawie w 100% wymieniony.

goonzo88 - Sob Cze 07, 2014 22:07

z czystej ciekawosci, po co podnosic przod auta do gory? w poprzednim aucie tak nie robilem
taba19 - Pon Maj 07, 2018 14:46

no właśnie poco podnośnic autko ?? ( czyżby chodziło o zmniejszenie tarcia i siły jaka trzeba przenieść na magiel ?? )
R75 - Pon Maj 07, 2018 18:35

u mnie mechanik ściągał zderzak (za co nie mało zapłaciłem), a tutaj wygląda, ze to jest zbędne
taba19 - Pon Maj 07, 2018 21:29

dlatego mnie to dziwi W "normalnym aucie wystarczy ściągnąć ze zbiorniczka wąż zwrotny i zlewać w czasie pracy stary płyn uzupełniając brak w zbiorniczku nowym i tak az czysty płyn zacznie lecieć
a tu w roverkó zoonk niby inna procedura dlatego pytam

cyborg - Pon Maj 07, 2018 22:23

W żadnym aucie nie wymienisz całego płynu w opisany przez siebie sposób, tylko to co masz w zbiuorniczku i pompie. Żeby wymienić (prawie) cały płyn, należy zrobić tak pisze Pieta, nie tylko w Roverze a w każdym innym aucie. To że robiłeś zawsze tak jak piszesz nie znaczy że robiłeś dobrze..