Zobacz temat - Komentarze do tematu "Czarna lista sprzedawców"
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Komentarze do tematu "Czarna lista sprzedawców"

haszczyc - Sro Mar 12, 2014 17:37

post ze zdjeciami nie dziala
AndrewS - Sro Mar 12, 2014 23:24

:o
Kurde ale jazda i jak tu nie robić samemu.

leon08 - Wto Maj 06, 2014 08:38

Dzięki za ostrzeżenie przed nieuczciwymi sprzedawcami.
komarek - Wto Maj 06, 2014 09:35

NoPE, przykro się czyta, ale coraz więcej takich sprzedawców co mają klienta w d*pie, dopóki płacisz jesteś git, a jak już siano mają to o odebraniu telefonu, czy tez jakiejkolwiek innej formie udzielenia informacji można zapomnieć

BTW moja lepsza połowa pisze takie pisma, że wszyscy raptem odnajdują język w gębie i palce na długopisie żeby odpowiedzieć i to jedyna droga postępowania z takimi "kontrahentami" - mam dobrze ;)

Pawkaz - Wto Maj 06, 2014 11:04

Dlatego, aby unikać takich sytuacji jak NoPE zawsze warto skorzystać z opcji płacenia za pobraniem.
HarryVip - Czw Maj 22, 2014 13:12
Temat postu: Re: TOMA TEAM - krętacze i oszuści.
Bartmilinio napisał/a:
I tu rodzą się dwa pytania pytania:

1. Czy Pani Zawadzka jest na tyle tępa, że nie rozumie co to jest odstąpienie od umowy z uwagi na niezgodność towaru z umową i że w taki przypadku dla zachowania twarzy kontrahentowi nie tylko zwraca się środki w jak najszybszym czasie, ale oferuje rabat na przyszłość aby miał ochotę wracać?

Na to pytanie nie mogę odpowiedzieć, ponieważ zostało niewłaściwie sformułowane. Ale z pewnością niebawem odpowie Ci maciej albo walkie, a może całkiem ktoś inny. :mrgreen:

Bartmilinio napisał/a:
2. Czy Pani Zawadzka lubi obracać pieniędzmi swoich klientów wedle uznania?

Lubi, a nawet uwielbia. To są tak zwane "standardy europejskie" wg pani Zawadzkiej, które ponoć spełnia. :mrgreen: Temat przerabiałem osobiście. Nie czekaj. Wyślij poleconym wezwanie do zapłaty z terminem 3-dniowym, później pozew o zapłatę w postępowaniu upominawczym do sądu. Gotowe formularze są w necie. Wpisowe śmieszne przy takiej kwocie. Jeśli złożysz (wyślesz) pozew dziś, a kasę zwrócą Ci jutro, pozew i tak jest zasadny i muszą Ci zwrócić poniesiony koszty sądowe. Służę wszelką pomocą. Jak coś, PW.

rafalrz1989 - Czw Maj 22, 2014 13:53

Sprawę wprowadzania do obiegu podróbek Sachsa, oznaczanie produktów tymi naklejkami, może warto opisać w jakimś mailu do SACHS Polska ?
Bartmilinio - Czw Maj 22, 2014 14:05

Mam taki zamiar.
MaReK - Czw Maj 22, 2014 15:31

Bartmilinio napisał/a:
Czy Pani Zawadzka jest na tyle tępa, że nie rozumie co to jest odstąpienie

Myślę, że za to stwierdzenie moderator powinien Cię upomnieć przynajmniej jednym ostrzeżeniem.

Bartmilinio - Czw Maj 22, 2014 15:37

MaReK napisał/a:
Bartmilinio napisał/a:
Czy Pani Zawadzka jest na tyle tępa, że nie rozumie co to jest odstąpienie

Myślę, że za to stwierdzenie moderator powinien Cię upomnieć przynajmniej jednym ostrzeżeniem.


A ja myślę, że nawet jeśli mnie upomni to nie zmieni faktu, że Pani Zawadzka w moim przekonaniu to OSZUSTKA, której działania wyczerpują znamiona przestępstwa opisanego w art. 286 § 1 kk. Czyżby sąsiedzka warszafska pomoc, że ująłeś się za tą s" damą"?

MaReK - Czw Maj 22, 2014 15:47

Bartmilinio napisał/a:
A ja myślę, że nawet jeśli mnie upomni to nie zmieni faktu, że Pani Zawadzka w moim przekonaniu to OSZUSTKA,

Odeślę Cię do regulaminu forum. Swoje opinie możesz przekazać w prywatnych wiadomościach. Publicznie powstrzymaj się. Opisałeś problem. Przestrzegłeś. Póki co znamy tylko Twoją wersję.
I nie szukaj we mnie strony sporu, bo nie opowiadam się ani za jedną ani za drugą. Po prostu inni w swoich postach byli karani za tego typu wycieczki osobiste, więc sprawiedliwie będzie jak stanie się tak z Tobą.

Rozumiem emocje, ale wszystko da się napisać zgodnie z netykietą.
Pozdrawiam i życzę pozytywnego zakończenia sprawy.

HarryVip - Czw Maj 22, 2014 17:03

MaReK napisał/a:
Rozumiem emocje, ale wszystko da się napisać zgodnie z netykietą.

Netykieta - netykietą, a emocje - emocjami. Czasami naprawdę nie sposób się powstrzymać przed dosadnym określeniem. Oczywiście jest to sprzeczne z Regulaminem, jednak usprawiedliwione okolicznościami i ... czasami warte ceny, którą trzeba zapłacić. :mrgreen: Cały czas trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że pani Zawadzka pomimo wielu skandalicznych i kompromitujących zachowań, paskudnej reputacji (jako handlowiec, prywatnej nie znam), publicznych kłamstw i krętactw, ma ciche, czasami mniej lub bardziej zakamuflowane przyzwolenie i poparcie dla swoich działań wielu osób, nie wyłączając grup Administratorów, Moderatorów i Zarządu też :razz: . Stąd niezdrowe wrażenie stronniczości. Rozumiem to świetnie, co nie znaczy, że bezkrytycznie popieram wypowiedź kolegi Bartmilinio, bo nie znam sprawy.

NoPE - Pią Cze 06, 2014 14:52

TomaTeam po raz kolejny...
Teraz zacząłem się zastanawiać, bo zamierzałem kupić poduszki do silnika.
Po przygodzie z oponami wolę dmuchać na zimne.

redbaron - Pon Cze 09, 2014 10:17

Wiecie co ? Włos mi się jeży na głowie i gdzie tam jeszcze może i powinien. W jakim kraju my żyjemy ? 21 wiek. Cywilizacja, a tak można nas w biały dzień w bambuko... Jeżeli te Panie Zawadzkie mogą tak robić jako oficjalnie zarejestrowana spółka handlowa, to co my możemy robić - szaraczki. Bomba albo ogień i po sprawie. To chyba jedno możliwe rozwiązanie, które szybko przyniesie szkodę krwiopijcom - porównywalną do wyrządzonej nam. Przecież nikt z nas nie s.a kasą. Dla mnie każdy wydatek to obciążenie. A dla nich ? Dorobili się i jeszcze im mało ? Wszystko zaczęło się od HarryVip i jego walki z GT Parts. Czytam to nadal, bo jeszcze nie dotarłem do końca i traktuje jak dobrą powieść, już mi uciekło 3 godziny pracy dzięki temu :) - wiem, że nie powinienem tego traktować jak rozrywkę, bo nie ma nic w tym rozrywkowego, ale jest porywające i ciekawy jestem finału - jeżeli taki był.

"Mamy butelki z benzyną i kamienie..."

komarek - Pon Cze 09, 2014 10:48

Przyznam się szczerze, że także poświęciłem trochę czasu na przeczytanie całego tematu. Kiedyś kupowałem w TT parę części do mojego R400 i było wszystko ok. Natomiast to co się dzieje od jakiegoś czasu to jakaś abstrakcja dla mnie, jako osoby która pracuje w handlu od zawsze. Taki sposób traktowania innych klientów powoduje, że wycofałem się z wszelkich zakupów w TT. Tłumaczenia sklepu są b. dziwne i zgadzam się w 100% z wypowiedziami pokrzywdzonych, że sposób funkcjonowania sklepu jest kompletnie nierynkowy. Tłumaczenia TT patrząc obiektywnie są nie do zaakceptowania dla klientów. Jeżeli klient ma rację, to wszystko powinno być załatwiane po cichu, a próby zdyskredytowania klientów pozostawię bez komentarza. Nikt lub ogromna większość z pokrzywdzonych nie ma żadnego interesu w oczernianiu TT, a mam dziwne wrażenie, że tak to jest odbierane przez sklep.

Krótko mówiąc - jest mi przykro, że tak zasłużone osoby robią to co robią i że nie odważę się zrobić u nich jakichkolwiek zakupów i że większe zaufanie mam do nie znanych mi sprzedawców z allegro.

redbaron - Pon Cze 09, 2014 11:02

Ja jestem świeżak jeżeli chodzi o R75, ale gdy jakiś czas temu trafiłem na stronę TT - wzbudzili moje zaufanie. I ta stacja multimedialna - mniam. Ale nie wiem co by się stało, gdybym wydał te pieniądze (taki kawał grosza) i został oszukany. Zresztą to nie dotyczy tylko TT, generalnie nieuczciwych sprzedawców - takich formalnie zarejestrowanych, a nie tych na alegroszu - tam to panuje wolna amerykanka. Podejrzewam, że Ciebie komarek jako osobę pracującą w handlu, ale również kupującego trafia jeszcze bardziej.
kasjopea - Pon Cze 09, 2014 11:46

Panowie była odnośnie tego prośba już kilka razy, aby w podwieszonym temacie "Czarna lista sprzedawców..." wpisywać jedynie swoje opinie na temat danego sprzedawcy w związku z konkretną transakcją. Założenie tematu jest takie, aby móc w miarę szybko przejrzeć tę listę i zobaczyć z kim ewentualnie nie wchodzić w transakcje handlowe. Wasze komentarze robią bałagan. Posty wydzieliłam, ale po raz ostatni, kolejne takie sytuacje będą kończyły się ich usuwaniem, bez względu na Wasze opinie na ten temat i wszelkiego rodzaju teorie spiskowe. W macierzystym temacie na pewno znajdzie się jeszcze klika postów do przesunięcia, ale teraz zwyczajnie nie mam czasu i ochoty przebijać się ponownie przez robiony przez Was bałagan.
Naprawdę proszę o zrozumienie i współpracę :) .

redbaron - Pon Cze 09, 2014 11:50

OK OK. Przepraszam - ja zakończyłem. Włos się jeży.... :)
longer86 - Pon Cze 09, 2014 12:48

jeżeli to właściwy temat to napiszę tylko że z miesiąc czy 2 temu zamawiałem z allegro łożysko mcphersona do R75. Wysłane w dzień zapłaty i na następny było u mnie. Więc ja nie mam złych wrażeń. Pewnie to kwestia tego, że nie wszystko jest na miejscu i dochodzi do sytuacji kiedy zawala inny dostawca... Nikogo nie bronię ani nie usprawiedliwiam.... tak to odbieram
redbaron - Pon Cze 09, 2014 13:03

Zaraz dostaniemy reprymendę :) Zgadzam się z Tobą - są jeszcze uczciwi. Ale czytam od rana temat firmy TT - który zakończył się straszną awanturą Administracja - Użytkownik, jednak najbardziej istotny jest fakt, że sprawy ze sprzedawcą (zarejestrowana firma handlowa o pewnej renomie) nie można było załatwić kulturalnie i rozwiązywał je sąd.

[ Dodano: Pon Cze 09, 2014 13:03 ]
longer86 napisał/a:
jeżeli to właściwy temat to napiszę tylko że z miesiąc czy 2 temu zamawiałem z allegro łożysko mcphersona do R75. Wysłane w dzień zapłaty i na następny było u mnie. Więc ja nie mam złych wrażeń. Pewnie to kwestia tego, że nie wszystko jest na miejscu i dochodzi do sytuacji kiedy zawala inny dostawca... Nikogo nie bronię ani nie usprawiedliwiam.... tak to odbieram


Jest chyba założony temat, gdzie możesz umieścić nick na allegro tego kogoś kto okazał się uczciwy i pozytywnie Cię zaskoczył.

longer86 - Pon Cze 09, 2014 13:19

no to tutaj wszystkich zaskoczę, bo piszę o firmie TT. dlatego napisałem właśnie w tym temacie, który się tej firmy tyczy
redbaron - Pon Cze 09, 2014 13:42

Zaskoczyłeś mnie lekko, ale tylko lekko. Ja z firmą TT nie miałem styczności, a niewiele brakło abym miał. Przyjmuję do wiadomości Twoją opinie.
komarek - Pon Cze 09, 2014 13:56

redbaron napisał/a:
kto okazał się uczciwy i pozytywnie Cię zaskoczył
czyli zachował się tak jak powinien, skoro klient płaci w terminie i tym samym wywiązuje się ze swojego zobowiązania, sprzedający ma obowiązek we wskazanym terminie przekazać mu towar/usługę - żadnej łaski tu nie ma :)
i dalej - jeśli przyjąłem przelew i nie mam towaru to informuję o tym kupującego, przepraszam i zwracam pieniądze jak najszybciej i bez tzw. zbędnej zwłoki - czyli nawet w natłoku zajęć w ciągu 2-3 dni, chyba że po informacji otrzymanej ode mnie kupujący chce poczekać - ale musi wiedzieć jak długo to potrwa i mieć możliwość szybkiego wycofania się z transakcji

najważniejszy jest ciągły kontakt - bez niego dochodzi do nieporozumień

no i jeśli popełniam jako sprzedawca błąd to ponoszę jego konsekwencje, a nie tłumaczę że wszyscy winni tylko nie ja - to jest jedno z ryzyk prowadzenia działalności gospodarczej

no i b. ważne jest to, że nie mając towaru na stanie nie oferuję go jako dostępnego

to wszystko jest takie oczywiste, że aż śmieszne, ale niestety niektórzy sprzedający tego nie rozumieją, czy też nie zależy im na kliencie

redbaron - Pon Cze 09, 2014 14:05

Bo niestety jest tak, że jakim ktoś jest człowiekiem takim będzie handlowcem, pilotem, piekarzem, dekarzem i zdunem. A jak wszyscy wiemy są ludzie i są... ludziska.
NoPE - Pon Cze 09, 2014 16:50

komarek napisał/a:
jeśli przyjąłem przelew i nie mam towaru to informuję o tym kupującego, przepraszam i zwracam pieniądze jak najszybciej i bez tzw. zbędnej zwłoki - czyli nawet w natłoku zajęć w ciągu 2-3 dni, chyba że po informacji otrzymanej ode mnie kupujący chce poczekać

Rzesze sprzedawców tego nie rozumie i często celowo operują gotówką klienta. Po co zwracać, kiedy można za to zapłacić zaległą fakturę, a klient poczeka.

A można wiedzieć czemu Tomi dostał permbana? Tomi to zdaje się właściciel TT.

bociannielot - Pon Cze 09, 2014 16:55

NoPE napisał/a:
A można wiedzieć czemu Tomi dostał permbana? Tomi to zdaje się właściciel TT.
jakiego bana? poszedł sobie bo stwierdził że mu się nie chce na forum z nami pisac ;-) , jak dobrze poszperasz to znajdziesz o tym to i owo na forum... w każdym razie nie był to ban a jego własna prośba
NoPE - Pon Cze 09, 2014 20:01

Myślałem, że miał bana ale jak sobie poszedł to trudno. Widać miał jakiś powód...
Dzięki za info.

HarryVip - Pon Cze 09, 2014 22:14

longer86 napisał/a:
no to tutaj wszystkich zaskoczę, bo piszę o firmie TT. dlatego napisałem właśnie w tym temacie, który się tej firmy tyczy

No to zaskoczyłeś nas okropnie.... Co takiego pozytywnego jest w fakcie: kupiłem, zapłaciłem, otrzymałem towar zgodny z zamówieniem ?? To jest norma wynikająca z zawartej umowy. Nie ma w tym niczego wyjątkowego. Gdybym kupił półosie np. i dostał gratis osłony gumowe, albo sprzedawca pokryłby koszty wysyłki, to mogę mówić o super sprzedawcy, czy wyjątkowym traktowaniu. Zamówiłeś, zapłaciłeś, otrzymałeś towar. Faktycznie - zaskoczenie na maxa. :mrgreen:

[ Dodano: Pon Cze 09, 2014 22:14 ]
kasjopea napisał/a:
ale teraz zwyczajnie nie mam czasu i ochoty przebijać się ponownie przez robiony przez Was bałagan.

No proszę... To się nazywa szczera do bólu wypowiedź. :mrgreen: Moderator nie ma czasu i ochoty na czytanie postów. :o Brawo.

longer86 - Pon Cze 09, 2014 22:20

napisałem tak bo wszyscy cisną że czegoś tam nie dostali... co się nie napisze to tak czy tak źle
Brt - Pon Cze 09, 2014 22:23

HarryVip napisał/a:
No proszę... To się nazywa szczera do bólu wypowiedź. Moderator nie ma czasu i ochoty na czytanie postów. Brawo.

Powiedział ten, co się charytatywnie narobił i poświecił sporo darmowego prywatnego czasu na rzecz Klubu ... Brawo ;] ...


PS. A teraz się zacznie seria postów o TWA ;)

HarryVip - Pon Cze 09, 2014 23:03

redbaron napisał/a:
Wszystko zaczęło się od HarryVip i jego walki z GT Parts.
To nie była żadna walka, a geneza ma o wiele wcześniejszą datę. :mrgreen: Znalazłem ok. 40 wcześniejszych opinii. Zrobiłem to, co wszyscy pokrzywdzeni zrobić powinni. Pozwałem nieuczciwą firmę.
redbaron napisał/a:
i ciekawy jestem finału - jeżeli taki był.

No był. :mrgreen: Orzeczenia trzech sądów w dwóch instancjach. Wszystkie na moją korzyść. Wspaniałomyślnie odpuściłem GT Parts ponoszenie kosztów sądowych. Stać mnie na to. :mrgreen:

[ Dodano: Pon Cze 09, 2014 22:33 ]
Brt napisał/a:
Powiedział ten, co się charytatywnie narobił i poświecił sporo darmowego prywatnego czasu na rzecz Klubu ... Brawo ;] ...

A żebyś wiedział kolego. Nie tyle samego "klubu" (cokolwiek masz na myśli), co raczej Klubowiczów, Sympatyków i Użytkowników forum. Choćby w temacie DLR. Mnóstwo godzin i sporo kasy. :mrgreen:

[ Dodano: Pon Cze 09, 2014 22:34 ]
Prywatny czas i kasa też prywatna. :mrgreen:

[ Dodano: Pon Cze 09, 2014 23:03 ]
Temat Toma Team vel GT Parts powraca jak bumerang. Może zamiast go spychać do wątków pobocznych warto go przykleić w widocznym miejscu ?? Nawet statystycznie rzecz ujmując, to najgorszy z najgorszych sprzedawców. Jeśli wątek ma naprawdę ustrzec potencjalnych klientów, może czas o tym pomyśleć (w wolnym, darmowym, prywatnym czasie).

redbaron - Wto Cze 10, 2014 08:04

Cytat:
No był. :mrgreen: Orzeczenia trzech sądów w dwóch instancjach. Wszystkie na moją korzyść. Wspaniałomyślnie odpuściłem GT Parts ponoszenie kosztów sądowych. Stać mnie na to. :mrgreen:


Doczytałem do końca i z dokumentami się zapoznałem. Dla mnie to nie była walka to była cała wojna. Mało tego, że z nieuczciwym sprzedawcą to jeszcze z zarządem forum. Troszkę tego nie rozumiem, bo dowody miałeś, a dyskusje na temat tego jak zareagowałeś po tym, gdy wyprowadzono Cię z równowagi były bez sensu. No, ale to nie pierwsze forum z którym mam styczność, bo to nie pierwszy samochód i obowiązują na każdym dwie te same zasady:

1) Admin/Moderator zawsze ma racje
2) W razie wątpliwości patrz punkt 1

Wiem, wiem. Ja też jestem człowiekiem, który nie pozwoli sobie wciskać ciemnoty, wmawiać, że miał coś na myśli jeżeli miał całkowicie coś innego - ale jest tutaj wielu pomocnych kolegów, którzy jednym zdaniem pomagają rozwiązać spędzający sen z powiek problem. Dlatego może trzeba zacinać zęby. Ktoś kiedyś powiedział mi, że miło jest być kimś ważnym, ale o wiele trudniej być kimś ważnym i pozostać miłym :)

kasjopea - Wto Cze 10, 2014 09:57

HarryVip napisał/a:
Temat Toma Team vel GT Parts powraca jak bumerang. Może zamiast go spychać do wątków pobocznych warto go przykleić w widocznym miejscu ?? Nawet statystycznie rzecz ujmując, to najgorszy z najgorszych sprzedawców. Jeśli wątek ma naprawdę ustrzec potencjalnych klientów, może czas o tym pomyśleć (w wolnym, darmowym, prywatnym czasie).
Są dwa podwieszone tematy traktujące o nieuczciwych sprzedawcach.
HarryVip - Wto Cze 10, 2014 11:54

kasjopea napisał/a:
Są dwa podwieszone tematy traktujące o nieuczciwych sprzedawcach.

Owszem są. Czytałem oba z uwagą. A o TT pomimo kilkudziesięciu niepochlebnych wypowiedzi są spychane i przenoszone tak daleko jak się tylko da, :razz: chociaż bezapelacyjnie zasłużyli na temat dedykowany. :-)

[ Dodano: Wto Cze 10, 2014 11:54 ]
i przyklejony.

redbaron - Wto Cze 10, 2014 11:58

Mnie udało się trafić i przeczytać. Choć sam miałem okazję zostać przesunięty :)
Brt - Wto Cze 10, 2014 12:21

Skoro masz tyle wolnego czasu i kasy ;] to w ramach vendetty zrób własną stronę internetową antyTT ... proponuję jeszcze pikietę jakąś przy okazji, może banner albo info w TV od razu ... po co się rozdrabniać ... masz takie cisnienie, że gdybyś węgiel połknął to pewnie diament by z drugiej strony wyszedł ...

Nikt niczego specjalnie nie przesuwa, chociaż oczywiście Ty wiesz lepiej, a administracja to na każdym forum samo zuo ... już do tego przywykliśmy :ok:

redbaron - Wto Cze 10, 2014 12:33

Kilka spraw w sądzie, oczekiwanie na zwrot kasy (rozwiązanie sprawy reklamacji) - można być wkurzonym. Łatwo się kogoś ucisza jak to o jego czas i pieniądze chodzi. Szumu specjalnie chyba nie ma co robić, ale raczej zrozumieć trzeba.

[ Dodano: Wto Cze 10, 2014 12:33 ]
Samo zuo ! Racja ! Samo zuo ! :) :) :)

Brt - Wto Cze 10, 2014 12:44

A ja nie mam nic przeciwko sprawom w sądzie oraz nie piszę, że nie ma racji itp. i rozumiem, że był wkurzony, bo pewnie sam bym był wydając sporą kasę na coś co nie działa ... Ale to nie znaczy, że forum ma się zmienić z tego powodu oraz, że w każdym możliwym miejscu ma wisieć info o tym, że TT jest be ... są do tego przeznaczone miejsca i w nich są informacje zarówno od osób zadowolonych jak i niezadowolonych z usług firm wszelakich i nie widzę powodu, żeby specjalnie dla tej jednej fiirmy tworzyć nowy wątek ... a może dział, chociaż to też by było mało zapewne ... Na forum się pojawiają co raz nowe wpisy i jest naturalne, że starsze tematy się przesuwają ... no ale to oczywiscie "wina tuska" i admini specjalnie to robią jak wszystko inne co jest złe przeciwko biednym ciemiężonym użytkownikom. Ta niedobra administracja ...
HarryVip - Wto Cze 10, 2014 12:46

Brt napisał/a:
Skoro masz tyle wolnego czasu i kasy ;] to w ramach vendetty zrób własną stronę internetową antyTT ... proponuję jeszcze pikietę jakąś przy okazji, może banner albo info w TV od razu ... po co się rozdrabniać ... masz takie cisnienie, że gdybyś węgiel połknął to pewnie diament by z drugiej strony wyszedł ...

A ja myślałem, że zachowałeś resztki przyzwoitości i zrobiło Ci się głupio po bezpodstawnym zarzucie. :-)
Jeśli pozwolisz (wyjścia innego nie masz :) ), sam będę decydował o tym co zrobię z własnym czasem i pieniędzmi. Zauważ, że to nie ja wracam do tematu TT. Biorę udział w dyskusji z oczywistych względów co nie zmienia faktu, że personalnie z GT Parts skończyłem. Mam trzy prawomocne orzeczenia sądów powszechnych na poparcie swoich niewątpliwych racji i basta. Co do ciśnienia to raczej Ty się nadąłeś jak balon i próbujesz coś insynuować. :wink:
Brt napisał/a:
Nikt niczego specjalnie nie przesuwa, chociaż oczywiście Ty wiesz lepiej, a administracja to na każdym forum samo zuo ... już do tego przywykliśmy :ok:

A czy ja napisałem że ktoś to robi specjalnie? Po prostu są przesuwane i już. To tylko stwierdzenie faktu. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że to nie jest celowe działanie bo niby co, przypadek? Powody podawała już kasjopea i tak jak każdy, mam prawo mieć wątpliwości co do wszechwiedzy, nieomylności i intencji administracji, do której osobiście nie żywię żadnej urazy. Zasugerowałem nieśmiało pewne działania i tyle. Nie ma co się tak nadymać kolego. Wrzuć na luz, wymoderuj kilka wątków i będzie ok. :-)

redbaron - Wto Cze 10, 2014 12:58

My zwykli użytkownicy forum jesteśmy w ucisku :) Jak za dawnych czasów przez PZPR :) i KC :)

[ Dodano: Wto Cze 10, 2014 12:58 ]
Zaraz mnie się oberwie, że to ja poruszyłem temat i wywołałem niepotrzebne dyskusje, dysputy i kłótnie :) A tak ! Bo to forum dyskusyjne :) To se dyskutuje i tyle.

"wymoderuj kilka wątków" :) :) :) - to naprawdę jest zabawne. Chodzi o zabawne stwierdzenie, nic personalnie.

HarryVip - Wto Cze 10, 2014 13:03

redbaron napisał/a:
"wymoderuj kilka wątków" :) :) :) - to naprawdę jest zabawne. Chodzi o zabawne stwierdzenie, nic personalnie.

Tak dla jasności, nie jest moim celem obrażania kogokolwiek, raczej rozładowanie niepotrzebnie napiętej atmosfery. :grin:

redbaron - Wto Cze 10, 2014 13:18

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Nikogo nie obrażasz. Zabawne stwierdzenie i tyle. Administracja i moderacja są zaraz po... Najwyższym.

[ Dodano: Wto Cze 10, 2014 13:18 ]
A zwłaszcza jedna osoba. BACZNOŚĆ ---- SPOCZNIJ ! Nie powiem kto, bo i po co... Przypomina mi "Kocurka" z forum Forda Probe :)

Brt - Wto Cze 10, 2014 13:22

Ja jakoś nie mam wrażenia, że cokolwiek jest na forum specjalnie przesuwane, a bezpodstawne zaczepianie administracji Ty zacząłeś więc nie wiem komu się powinno zrobić głupio .... Z własnym czasem i pieniędzmi rób co chcesz ... mam to głęboko w :dupa: ... w końcu to wolny kraj ... ale nie narzucaj innym co mają robić, skoro im za to nie płacisz.

Myślę, ze nie ma sensu kontynuować tej jałowej dyskusji ... Wy wiecie swoje o administracji ... my wiemy swoje i choćbyśmy gruszki na wierzbie obiecali to i tak nie przekonamy Was, ze nie jestesmy samo zuo ... szkoda klawiatury ... pomagaj dalej innym userom, my będziemy starać sie utrzymywać względny porządek na forum ... HOWGH

MaReK - Wto Cze 10, 2014 13:28

Brt napisał/a:
to w ramach vendetty zrób własną stronę internetową antyTT

Dokładnie! Możesz ją także promować na stronach klubowych, wykupując bannery :)

HarryVip napisał/a:
sam będę decydował o tym co zrobię z własnym czasem i pieniędzmi.

Trochę wmieszam się w Twój czas i pieniądze :P
Dzisiaj wieczorem na PW podeślę Ci coś, co zapewni Ci rozrywkę na kilka wieczorów i być może dni. W przerwie doglądania remontu swojego cichego zakątka zwanego w kręgach Hogwartem będziesz mógł dokonać analizy porównawczej ROMów :)

redbaron napisał/a:
My zwykli użytkownicy forum jesteśmy w ucisku :)

Ty nie jesteś zwykły użytkownik ;) Ty jesteś Klubowicz ;)
Bliżej Ci do nas niż do nich :P

Żeby zostać w temacie. Nie wiem czy pojawiło się coś nowego, bo nie mam czasu śledzić ostatnio forumowych epopei, ale ja tam ze współpracy z TT/GTParts jestem zadowolony. Upgrady stacji 2DIN którą od nich kupiłem (też czekałem), modyfikacje stacji oraz części do R75/TF. Różnica tylko i wyłącznie w tym, że odbieram osobiście lub proszę o dostarczenie w BritishCars.pl.

redbaron - Wto Cze 10, 2014 13:36

Wy macie swoje funkcje. Wy nie istniejecie bez nas, a my bez Was (chyba). To że Wy traktujecie większość naszych dyskusji jako jałowe to już inna sprawa. Chyba tak jest zawsze - Wy na górze, my na dole. Nikt nie ma o to żalu.

[ Dodano: Wto Cze 10, 2014 13:34 ]
Cytat:
Ty nie jesteś zwykły użytkownik ;) Ty jesteś Klubowicz ;)
Bliżej Ci do nas niż do nich :P


Miałem okazję się przekonać ostatnio ile daje mi to "Klubowicz" :) I jaki to ja jestem wyjątkowy :) Wiem, że wyjazd na jakiś zlot albo co najmniej spot by się przydał, ale na razie to jak muszę ogarnąć samochód, bo to tego Poraju to ja mogę nie dojechać.

[ Dodano: Wto Cze 10, 2014 13:36 ]
A i żeby nie było - nie oczekiwałem niczego grubszego od bycia "klubowiczem" uznałem, że powinienem wesprzeć klub i tyle. Ale nie spodziewałem się, że jakiś leszcz :) potraktuje mnie jak zwykłego gówniarza. Ale to już sobie załatwię sam :)

bociannielot - Wto Cze 10, 2014 13:39

redbaron napisał/a:
Ale nie spodziewałem się, że jakiś leszcz potraktuje mnie jak zwykłego gówniarza
ej ale kolega leszczu jest całkiem spoko, co masz do niego ;D
HarryVip - Wto Cze 10, 2014 13:39

Brt napisał/a:
Ja jakoś nie mam wrażenia, że cokolwiek jest na forum specjalnie przesuwane, a bezpodstawne zaczepianie administracji Ty zacząłeś

Taaaa.... Adam i Ewa też kiedyś zgrzeszyli.... Podobno. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, bywamy zmęczeni i rozdrażnieni, ale jak Admin pisze, że nie ma ani czasu ani ochoty na czytanie postów to trochę dziwnie to wygląda. Jakoś tak nie przystoi chyba. Oczywiście można być zmęczonym i zapracowanym, ale czy trzeba w takiej formie o tym informować?
Brt napisał/a:
... mam to głęboko w :dupa: ...

Jak rozumiem kulturę wypowiedzi też tam schowałeś?

redbaron - Wto Cze 10, 2014 13:46

Oczywiście nie chodziło mi o kolegę leszczu - niewątpliwie jest w porządku. Chodziło mi o ogólnie przyjęte określenie, które i tak było wyjątkowo wysublimowanie delikatne :) że tak powiem.
Lysack - Wto Cze 10, 2014 13:49

W TT co prawda nigdy nic nie kupowałem i sądząc po ilości negatywnych opinii (nie tylko na forum) raczej się nie zapowiada. Pozwolę sobie jednak zabrać głos w sprawie administracji.

Choć jestem na forum raczej od niedawna, to już kilkakrotnie spotkałem się z bezpodstawnym usunięciem negatywnych wpisów dotyczących instytucji wspierających.
Może macie taki prikaz od zarządu, może jakiegoś nadgorliwca w szeregach - nie wnikam. Jednak jest to o tyle wygodne, że w zasadzie niemożliwe do udowodnienia - wszak usunięte posty nie istnieją :)

Ja wiem, że to sponsorzy, chlebodawcy i trzeba o nich dbać i pielęgnować, ale skoro sami się wykładają na obsłudze klienta, to nie powinniście tego tolerować, bo zarówno ich renoma, jak i usuwanie wpisów, negatywnie wpływają na postrzeganie całego klubu.

redbaron - Wto Cze 10, 2014 13:52

Business is business :)
HarryVip - Wto Cze 10, 2014 14:03

MaReK napisał/a:
Trochę wmieszam się w Twój czas i pieniądze :P
Dzisiaj wieczorem na PW podeślę Ci coś, co zapewni Ci rozrywkę na kilka wieczorów i być może dni. W przerwie doglądania remontu swojego cichego zakątka zwanego w kręgach Hogwartem będziesz mógł dokonać analizy porównawczej ROMów :)

W końcu :mrgreen: . Niedługo bym zapomniał co to jest ROM. Remont już na ukończeniu. Sezon za pasem.
MaReK napisał/a:
Żeby zostać w temacie. Nie wiem czy pojawiło się coś nowego, bo nie mam czasu śledzić ostatnio forumowych epopei, ale ja tam ze współpracy z TT/GTParts jestem zadowolony. Upgrady stacji 2DIN którą od nich kupiłem (też czekałem), modyfikacje stacji oraz części do R75/TF. Różnica tylko i wyłącznie w tym, że odbieram osobiście lub proszę o dostarczenie w BritishCars.pl.

Też u nich kupowałem wcześniej kompletny rozrząd, kompletne sprzęgło łącznie z pompką i kilka innych drobniejszych rzeczy. Nie było w tych transakcjach niczego nadzwyczajnego. Sprzedawca sprzedał z zyskiem towar, za który zapłaciłem i nie widzę powodu, dla którego należy go wychwalać pod niebiosa. Ponadto zawsze była jakaś drobna obsuwa z wysyłką, problemy z kontaktem, jednak do zaakceptowania. Moja opinia o TT czy GT nie jest odosobniona. Naliczyłem (kiedyś) ponad trzydzieści podobnych opinii od różnych ludzi. Nie uparłem się tylko na TT. Uważam, że takie działania sprzedawców trzeba piętnować, ale nie ma chyba na tym forum gorszego sprzedawcy niż M. Zawadzka. Stąd moja konsekwencja w działaniu przeciwko takim (w tym przypadku tej konkretnej) firmom.

tuners - Wto Cze 10, 2014 14:04

Jaki to wątek znaleźliście poza tym? :-) . Bo mój już chyba spłynął w odmętach internetu efektem czego 5 osób z forum które wyciągnęły go z czeluści pytało mnie jak się u mnie sprawa zakończyła bo na tę samą osobę składały wnioski do sądu i na policje niestety bez efektu a przemiły oszust nadal naciąga swoje ofiary :-)
redbaron - Wto Cze 10, 2014 14:06

tuners napisał/a:
Jaki to wątek znaleźliście poza tym? :-) . Bo mój już chyba spłynął w odmętach internetu efektem czego 5 osób z forum które wyciągnęły go z czeluści pytało mnie jak się u mnie sprawa zakończyła bo na tę samą osobę składały wnioski do sądu i na policje niestety bez efektu a przemiły oszust nadal naciąga swoje ofiary :-)


Ja nic nie wiem i proszę o konkrety. Kogo mam się wystrzegać ? Jestem świeżak i mogę się stać łatwą ofiarą.

MaReK - Wto Cze 10, 2014 15:43

Cytat:

Choć jestem na forum raczej od niedawna, to już kilkakrotnie spotkałem się z bezpodstawnym usunięciem negatywnych wpisów dotyczących instytucji wspierających.

Twoich wpisów czy ogólnie piszesz? Może nie zostały usunięte, tylko przeniesione?
Postów raczej się na tym forum nie usuwa. Chyba, że jest to rażący SPAM.

Lysack napisał/a:
Może macie taki prikaz od zarządu, może jakiegoś nadgorliwca w szeregach - nie wnikam. Jednak jest to o tyle wygodne, że w zasadzie niemożliwe do udowodnienia - wszak usunięte posty nie istnieją :)

Dlatego ich się nie usuwa permanentnie, a przenosi. Albo do innego działu/wątku, albo do kosza. Ale są do odnalezienia. Ty jednak piszesz ogólnikowo więc nie mogę się do tego odnieść w szczegółach. Zarówno Administracja forum/strony oraz Zarząd Klubu nie wcinają się pomiędzy sprzedających i kupujących, za wyjątkiem dbania o tzw. 'netykietę' i przestrzeganie regulaminu forum.

redbaron napisał/a:
Ja nic nie wiem i proszę o konkrety. Kogo mam się wystrzegać ? Jestem świeżak i mogę się stać łatwą ofiarą.

Mnie i Kasjopei ;)
Reszta jest niegroźna ;)

HarryVip napisał/a:
W końcu :mrgreen: . Niedługo bym zapomniał co to jest ROM. Remont już na ukończeniu. Sezon za pasem.

Mam, świeżutki i pachnący ROM do analizy :P

HarryVip napisał/a:
ale jak Admin pisze, że nie ma ani czasu ani ochoty na czytanie postów to trochę dziwnie to wygląda. Jakoś tak nie przystoi chyba.

Admin stworzony jest do wyższych celów :obłoki:

redbaron napisał/a:
Business is business :)

Poniekąd tak. Ale żadna z instytucji nie ma prawa ingerencji w posty użytkowników czy tzw. "zamiatanie pod dywan". Dodatkowo z tego co ja się orientuję, to TomaTeam/GTParts póki co nie są Instytucją Wspierającą.

redbaron napisał/a:
A i żeby nie było - nie oczekiwałem niczego grubszego od bycia "klubowiczem" uznałem, że powinienem wesprzeć klub i tyle. Ale nie spodziewałem się, że jakiś leszcz :) potraktuje mnie jak zwykłego gówniarza. Ale to już sobie załatwię sam :)

Nic nie wiem :) Opowiadaj :) Kawa się już parzy :)
Swoją drogą, właśnie teraz z problemami R się borykając może właśnie ten status się do czegoś przyda ;)

Lysack - Wto Cze 10, 2014 16:02

MaReK -> w tej chwili już nie pamiętam szczegółów i ciężko mi podać konkrety, ale miesiąc lub dwa temu zaczytywałem się jakimś ciekawym wątkiem, gdzie padła faktycznie dość ostra, acz konstruktywna krytyka względem któregoś ze sklepów. Na koniec pojawiła się nawet wypowiedź któregoś z moderatorów, który rękami i nogami bronił sprzedającego, choć argumenty przemawiały na jego niekorzyść. Sens tego wpisu odebrałem jako "ten sklep jest w porządku i macie się od niego odczepić, a kto się nie zastosuje dostanie warna/bana".
Myślę, że gdy ów moderator uświadomił sobie co napisał, usunął swój wpis oraz pozostałe w tym temacie. Po powrocie z pracy chciałem odnaleźć ten wątek i poczytać jak rozwinęła się sytuacja, lecz już nigdzie go nie było - ani w koszu, ani w innym dziale :)

Nie sądzę, żeby mi się zdawało ;D Tak czy siak nie oceniam całej administracji przez pryzmat jednego przypadku, bo zawsze może się zdarzyć jakaś czarna owca :)

damiwr - Wto Cze 10, 2014 16:22

Lysack,

Pewnie chodzi o ten wątek. tutaj jego część :

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=850058#850058

ale oderwana od całości.

HarryVip - Wto Cze 10, 2014 16:35

MaReK napisał/a:
Postów raczej się na tym forum nie usuwa.

:>

[ Dodano: Wto Cze 10, 2014 16:35 ]
Ze wskazaniem na raczej. :mrgreen:

MaReK - Wto Cze 10, 2014 16:37

HarryVip napisał/a:
:>

Dokładnie ;) HarryVip coś na ten temat wie ;)

Lysack napisał/a:
Nie sądzę, żeby mi się zdawało ;D Tak czy siak nie oceniam całej administracji przez pryzmat jednego przypadku, bo zawsze może się zdarzyć jakaś czarna owca :)

W gronie Moderatorów i Administratorów nie ma czarnych owiec ;)
Wszystko jest dokumentowane, opisywane wśród nas w odpowiednim kąciku.
Wolnej amerykanki nie ma, a dopóki nie wskażesz tego konkretnego przypadku, możemy sobie gdybać ;) Za opinie i swoje wolne zdanie jeszcze nikt nie otrzymał BAN'a czy WARN'a. Za ubliżanie innym uczestnikom dyskusji i chamskie obrażanie połączone z wulgaryzmami - owszem ;)

Zupełnie nie wiem dlaczego przyszedł mi do głowy cytat "Przyjaciele są jak dwa wielkie drzewa - wystarczy kilka uderzeń siekierą żeby padły" ;)

HarryVip - Wto Cze 10, 2014 16:50

MaReK napisał/a:
Dokładnie ;) HarryVip coś na ten temat wie ;)

A wie, wie. Kiedyś nie wiedział. Ale wie również, że w świetle postanowień Świętego Regulaminu :) post zapisany (wysłany) na serwer stanowi własność itd., itp. Jak by na to nie patrzeć, jest to forma darowizny, a takowa w świetle obowiązującego prawa (ustawy nadrzędnej w stosunku do każdego regulaminu) może zostać cofnięta, np. w przypadku tzw. rażącej niewdzięczności obdarowanego w stosunku do darczyńcy. :mrgreen: Poza tym nie tylko ja wiem coś w temacie tej kwestii. Nawet teraz mam w mailu link do usuniętego postu i to Admina, który się po napisaniu rozmyślił i usunął. :mrgreen: Nie żebym z tego powodu chciał robić aferę, ale fakt jest faktem. :wink:

redbaron - Sro Cze 11, 2014 07:47

Cytat:
Mnie i Kasjopei ;)
Reszta jest niegroźna ;)


Ciebie się nie boję :) Chociaż bardzo bym chciał :)
A Pani M. przedstawiająca się jako Kasjopea to oddzielny temat :)

kasjopea - Sro Cze 11, 2014 08:25

Rany, ale Wy macie problemy :roll: . Naprawdę tak ciężko jest zrozumieć, że staramy się zapanować nad chaosem wprowadzanym przez użytkowników i utrzymać tutaj porządek właśnie po to, aby każdy mógł znaleźć to, czego potrzebuje?
Tak jak pisałam wcześniej, kilka razy upominaliśmy się już o to, aby w temacie "Czarna lista..." nie dopisywać swoich komentarzy, bo one jedynie zaciemniają temat i utrudniają skorzystanie z niego zgodnie z jego przeznaczeniem.
Dodatkowo, żeby jeszcze łatwiej było znaleźć tych nieuczciwych sprzedawców podwiesiłam drugi temat zawierający tylko ich nicki/nazwy/nazwiska z linkami do opinii o nich. To mało? Listy gończe mamy wysyłać za tymi osobami?
Z tematu "Czarna lista..." kilkakrotnie wydzielane były posty z powodu wyżej wspomnianego, a że firma TT/GT Parts niestety często się w nim przewija, posty te często jej właśnie dotyczyły, choć nie tylko (można sobie poszukać). Więc naprawdę proszę Was nie snujcie jakichś dziwnych teorii spiskowych, które mają się nijak do rzeczywistości. A przede wszystkim powstrzymajcie się z pewnymi ocenami nie znając wszystkich aspektów konkretnych spraw, ponieważ często jesteście bardzo niesprawiedliwi w swoich ocenach.
redbaron jest nowy, a jakoś bez problemu znalazł tematy, poczytał, wyciągnął jakieś tam swoje wnioski.
Ucisk tutaj straszny mamy :roll:

redbaron napisał/a:
A Pani M. przedstawiająca się jako Kasjopea to oddzielny temat :)
Który na pewno dogłębnie poznałeś od 17 lutego :twisted: .
redbaron - Sro Cze 11, 2014 08:48

Cytat:
Który na pewno dogłębnie poznałeś od 17 lutego :twisted:


Wręcz przeciwnie. Nawet nie musnąłem nad czym niezmiernie ubolewam :)