Zobacz temat - [R75]Poduszki silnika, gdzie szukać
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Poduszki silnika, gdzie szukać

krzysiek_551166 - Nie Cze 15, 2014 14:45
Temat postu: [R75]Poduszki silnika, gdzie szukać
Witam mam taki objaw... podczas odpalania auta na postoju słychać stuk w okolicach prawego przedniego koła, przy zmianie biegów jak mu troszke "depne" na drugim biegu i wrzuce luz to tez słychać ten sam halas co przy odpalaniu auta, jadąc po dziurach ale takich mniejszych tez slychac ten stukot co to moze byc ?

Wymienione tuleje wachacza, i prawa koncowka drazka kierowniczego, sworznie wachacza luzow nie mają bo na stacji dokladnie oglądałem wszystko, to samo drazek stabilizacyjny i reakcyjny tez wszystko ok zero luzow wychodzi na to że poduszka ktoraś z silnika, ogladałem tą na górze ale wszystko ok łapa w porzadku, gumy całe i ta pod łapą bezposrednio, taka gruszka, tez cała wychodzi na to ze na dole jeszcze jakas jest tylko powiedzcie czy diagnoza prawidlowa i gdzie szukac reszty poduszek zeby je poogladac. Pozdrawiam

paolinio - Nie Cze 15, 2014 21:08

do dolnej poduszki dostaniesz sie dopiero po zdjęciu osłony pod silnikiem. Po stronie pasażera jest i ma kształt ósemki, Jeśli jest walnięta to możesz wymienić sam wkład np taki: http://allegro.pl/poduszk...4325401941.html
krzysiek_551166 - Nie Cze 15, 2014 21:14

No ale czy objawy moga byc takie jak pisze? Na postoju i podczas jazdy silnik nie wpada w wibracje i pracuje rowno tylko te stuki na dziurach i podczas odpalania oraz przy zmianie biegow przy bardziej dynamicznej jezdzie
paolinio - Nie Cze 15, 2014 21:24

Jasne ,że mogą to być takie objawy, uszkodzona poduszka różnie się objawia, jednym drży kierownica innym konsola itd, zależy jak jest rozwalona, a tak wogóle to mi też coś stuka na dołach, sprawdzałem zawieszenie i wszystko sztywne, teraz sam już nie wiem, a poduszke kupiłem taką jak w linku, stara rozleciała mi się w rękach.
krzysiek_551166 - Nie Cze 15, 2014 21:41

Postaram sie jutro zajrzec i jak mechanik wjedzie na kanal to postaram sie zrobic foty przy okazji o ile to bedzie to:)
paolinio - Nie Cze 15, 2014 21:47

obejrzyj ją dokładnie i niech trochę poszarpie mechanik ta ósemką, żebyś miał pewność czy jest ok.
krzysiek_551166 - Nie Cze 29, 2014 22:06

I okazało się że to górna poduszka silnika koło rozrządu, jak mechanik włożył tam jakiś pręt i poruszał to bylo słychać ten sam dzwiek co mi towarzyszyl podczas jazdy, mimo iz poduszka wygladala na stan idealny, jak posłuchal stetoskopem to przykladajac go do poduszki i ruszajac od razu stwierdzil ze dzwiek wydobywa sie stamtad, jutro jade odstawic auto bo wczesniej nie mial czasu, jak wyciagnie stara poduche to zrobie foty jak zostala uszkodzona. pozdrawiam
paolinio - Nie Cze 29, 2014 22:12

Piszesz o tej poduszce w kształcie gruszki?