Zobacz temat - [R75] Zmiany biegów ASB
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zmiany biegów ASB

titanum2b - Nie Cze 29, 2014 18:12
Temat postu: [R75] Zmiany biegów ASB
Siemanko

Mam pytanie odnośnie zmian biegów w ASB. Mianowicie rozumiem że jak załączam D to mam od razu pierwszy bieg, później następuje kolejna zmiana i kolejna... i tak przy około 60km/h mam 4 bieg ( natomiast 5 załącza się koło 110km/h tak?) następnie między 80 a 90 km/h odczuwam jakby kolejną zmianę i redukują się obroty chociaż ja dalej przyspieszam.

Pytanie tyczy sie tej właśnie zmiany przy 90km/h - co to jest?? Jakiś rodzaj nadbiegu?? Chyba nie mam skrzyni 6 biegowej??

Poniżej link do filmiku który obrazuje przyspieszanie i redukcje obrotów podczas zmian biegów.

LINK

rafalmis1 - Nie Cze 29, 2014 19:31

D- pierwszy bieg do 20 km/k
drugi bieg do 40 km/h
trzeci bieg do 65 km/h
czwarty do 90 km/h
czyli od 90 używasz 5 biegu
jak przekroczysz 110 km/h włącza się "blokada" i dlatego obroty lekko spadają, nie pamiętam jak dokładnie mechanik "blokadę" nazywał

oczywiście opisana sytuacja dotyczy jak jedziesz spokojnie. Wszystko zależy od obciążenia, poziomu wciśniętego gazu

SlawekG - Wto Lip 01, 2014 15:52

Skrzynia Twoja pracuje dobrze. Tak powinna działać. Podczas przyspieszania przy ok 3000 obr/min otwiera się zawór VIS zmieniający długość kanałów dolotowych powietrza co zwiększa dynamikę silnika. Po ustabilizowaniu obrotów poniżej 2500 zawór VIS się wyłącza co powoduje widoczny spadek obrotów.