Zobacz temat - [r620] Chwilowy brak mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [r620] Chwilowy brak mocy

gaxik - Sob Lip 05, 2014 17:07
Temat postu: [r620] Chwilowy brak mocy
Witam mam problem myslalem ze on minie jednak nie. Jadac czasami zdarza sie ze dociskam gaz do dechy slychac jak wyje silnik i obroty ida na maksa a wskazowka od predkosci spada ;) tzn brak mocy ;) czesto sie to zdarza w dlugiej podrozy i z wlaczona klima nie wiem czy to wogole ma zwiazek ale zazwyczaj sie to wtedy dzieje.

[ Dodano: Sob Lip 05, 2014 17:07 ]
i jeszcze jedno moje pytanie czy ta gruszka za silnikiem od turbo bodajze nie powinna ze tak powiem byc luzna i chodzic? bo ja nawet jak dodam gazu ona jest twarda i nic ja nie rusza

marthinez - Sob Lip 05, 2014 17:13

gaxik napisał/a:
Jadac czasami zdarza sie ze dociskam gaz do dechy slychac jak wyje silnik i obroty ida na maksa a wskazowka od predkosci spada ;) tzn brak mocy
To wygląda jak ślizgające się sprzęgło.
gaxik - Sob Lip 05, 2014 19:13

sprzeglo bylo wymieniane jakies 6 miesiecy temu kurcze
zaq - Sob Lip 05, 2014 21:14

Źle ustawiony układ hydrauliczny sprzęgła a konkretnie skok pompy sprzęgła i samego pedału sprzęgła. Masz objaw twardego pedału sprzęgła po rozgrzaniu silnika?
gaxik - Nie Lip 06, 2014 10:03

wlasnie nie, dobrze mi pedal sprzegla chodzi
zaq - Nie Lip 06, 2014 19:26

Objawy ewidentnie ślizgającego się sprzęgła więc jeżeli sprzęgło było wymieniane niedawno to tylko to mi przychodzi na myśl. Ja przynajmniej miałem podobnie jak Ty i właśnie to było powodem. Dla pewności możesz podnieść minimalnie pedał sprzęgła (śruba regulacyjna przy pedale pod kierownicą) tak żeby cięgno od pompy mogło się bardziej cofnąć i sprawdzić czy coś pomogło.
bazyl1218 - Pon Lip 07, 2014 19:27

zaq, co oznacza twardy pedał sprzęgła przy rozgrzanym silniku ?Pytam bo tak mam.
zaq - Pon Lip 07, 2014 21:04

Sprzęgło po pewnym czasie zaczyna wyraźnie ciężko pracować. Związane jest to z rozgrzanie się płynu i zwiększeniem się jego objętości w układzie hydraulicznym. Możliwe jest właśnie wtedy ślizganie się sprzęgła bo docisk jest do końca nie odpuszczony.
bazyl1218 - Pon Lip 07, 2014 21:56

To co należy zrobić ? Odkręcić śrubę ,tą nad pedałem sprzęgła i dać większy luz ?
W tej chwili mam,ale nie za duży.

zaq - Wto Lip 08, 2014 20:33

Ale masz cały czas ten delikatny luz, nawet jak sprzęgło ciężko działa? Jak tak to nie wiem czy to będzie to. W razie czego to poluzuj jeszcze trochę pedał i obserwuj.
bazyl1218 - Sro Lip 09, 2014 18:27

Tak.Wczoraj odkręciłem jeszcze popychacz pompki sprzęgła pod pedałem,co spowodowało
dłuższy skok popychacza i wyższe branie sprzęgła.Odkręciłem też śrubę ograniczającą wysokość pedału tak że jest dość spory luz i na razie jest miękki.Zobaczę jak porządnie zagrzeję silnik najlepiej jak będzie gorąco.Poprzednio tak miałem że jak się zagrzał, pedał był twardszy.
Nie wiem od czego to zależy,może padające sprzęgło ?docisk.