Zobacz temat - [r200] głośniki który + a który minus???
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [r200] głośniki który + a który minus???

marcin.gdansk - Pon Lip 07, 2014 22:54
Temat postu: [r200] głośniki który + a który minus???
Cześć!!! Mam taki problem.. Mianowicie chce zamontować nowe głośniki w drzwiach.. Gdy kupilem rovera właściciel wymontowal audio.. A w zasadzie wyglada to jak by wyrwal głośniki ;-) w każdym razie moje ptranie jeat takie.. Jak sprawdzić czy jest jakiś ,,myk,, ktory kabel to + a który minus.. Oprócz miernika ;-)
sknerko - Wto Lip 08, 2014 09:13

zwykle minus jest z czarnym paskiem, w większości aut które miałem tak było
marcin.gdansk - Wto Lip 08, 2014 12:39

już problem ogarnięty ;) pisze informacyjnie bo może ktoś będzie miał podobny problem.. w każdym razie! w internecie są dostępne nagrania kontrolne dla audio,dla kanałów itd. więc jeśli ktoś faktycznie będzie sie borykał z taka bujną elektryka po wszystkich dawnych właścicielach to oto sposób : ściągamy sobie taki test audio (jest tego full) google.pl ;) nagrywany na cd i do auta, działa to w taki sposób że odtwarzany jest sygnał w fazie i przeciw fazie (czy coś w tym guście) w dużym uproszczeniu.. ptk. pierwszym tego testu jest sygnał który powoduje wysuwanie sie membrany ku górze. jeśli zaś dzieje się odwrotnie MEMBRANY COFAJĄ SIĘ .. mamy źle zamontowane bieguny, dalej mamy kanały l, p.. też pomocne bo miałem zamienione strony.. w każdym razie fajna sprawa!