Zobacz temat - [R25] Czuć drgania od silnika w jednym zakresie obrotów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Czuć drgania od silnika w jednym zakresie obrotów

Juzef - Sro Lip 16, 2014 19:30
Temat postu: [R25] Czuć drgania od silnika w jednym zakresie obrotów
Zauważyłem, że w momencie osiągania 2900obr/min. auto zaczyna lekko, ale wyczuwalnie drgać. Nie czuć tego przy 2800 i ustępuje przy 3000, ale dokładnie na 2900 są lekkie wibracje - zarówno na drążku zmiany biegów, jak i na pedałach, a ogólnie to całe auto przenosi te drgania, bo jakiś luźny plastik z przodu czasem się wtedy odzywa.

Zjawisko jest niezależne od prędkości, ale najlepiej wyczuwalne na piątym biegu. Jeśli na dwójce wykręcę te 2900, to odczucia są zbliżone. Nie ma tego gdy kręci się silnikiem na postoju.

Słyszałem o co najmniej dwóch tropach: poduszki silnika/skrzyni albo krzywe koła ;) Ale hipotezę odnośnie kół odrzucam, bo nie występowałoby to wtedy akurat w określonym zakresie obrotów silnika, niezależnie od biegu i prędkości.

Może ktoś miał coś podobnego i podpowiedziałby, gdzie szukać? Można jakoś chałupniczo zweryfikować sprawę poduszek?

NoPE - Sob Lip 19, 2014 10:48

Ogólnie zastanowił bym się nad zasadą rozchodzenia się fali w ośrodkach. Może sprzężenie występuje akurat w takim zakresie obr.?
Nie bądź przewrażliwiony. Dizle gorzej wibrują... Jedź na diagnozę poduszek, wymień jeśli trzeba i do przodu.

Juzef - Wto Lip 22, 2014 23:01

Może i tak być, że to tylko przewrażliwienie ;)
Przeszukałem angielskie forum i były podobnie opisywane zjawiska w zbliżonym zakresie obrotów, ale nikt nie znalazł konkretnej przyczyny.

NoPE - Sro Lip 23, 2014 22:58

Podjedź na diagnozę poduszek. U mnie przy 125 tyś kkm do wymiany ale tragedii nie ma z wibracjami. Na wolnych delikatnie kierownica drży ale to chyba normalne.
slawo - Pon Mar 06, 2017 14:38

Odświeżam temat :)

W moim Streetwise także czuć drgania silnika około 3k rpm.
Czy wymiana poduszek pomogła?

Pawel_T - Pon Lis 12, 2018 18:50

Dorzucam się do tematu. Ktoś do czegoś doszedł?
Kolega Juzef był na diagnostyce?

Prescenn - Czw Lis 15, 2018 11:19

Temat chyba dość popularny ale straszna cisza tutaj niestety.
Zigg - Czw Lis 15, 2018 11:51

Kolega "Juzef" pisał posta 4,5 roku temu.
Sądzicie, że nadal "walczy" z tematem ? :D
Drgania w czasie jazdy czy na postoju ?
Drga stricte sam silnik czy chodzi o drgania przenoszone na budę.
Jeśli nie wynikają z niewłaściwej pracy układu zapłonowego/wtryskowego to do sprawdzenia zawieszenie silnika.