Zobacz temat - [R400Si] Kolor felg
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R400Si] Kolor felg

Mocniak - Nie Lip 27, 2014 09:08
Temat postu: [R400Si] Kolor felg
Chcialbym zapytac sie was o porade.. Otoz chcialbym zmienic kolor alufelg w moim roverku.. Autko jest srebrne.. ( Srebrna perla MNX ) Kolega poradzil mi czerwony, z racji tego, ze chce go lekko stuningowac.. Co doradzicie :) ?

Posiadam Felgi z firmy Evo
http://felgisportowe.pl/a...90f11704998.png


Prosze powiedzcie czy moglbym przemalowac je sam, czy trzeba wiekszej pracy do tego ?

Markzo - Nie Lip 27, 2014 11:49

Maluj samemu ;) ja standardowo podpowiem - grafit ;)
tronsek - Nie Lip 27, 2014 18:09

Markzo napisał/a:
standardowo podpowiem - grafit
ja również - grafit :-)
Pawkaz - Nie Lip 27, 2014 21:53

Dla mnie czerwony, najlepiej zrobić jakąś wizje komputerową :wink:
monia - Nie Lip 27, 2014 21:54
Temat postu: Re: [R400Si] Kolor felg
Mocniak napisał/a:
czerwony


Czerwony! :roll:

Wy, faceci, to rozróżniacie z kolorów tylko czerwony, zielony, zółty i niebieski...

Doprecyzuj!

Czy chciałbyś isć raczej w stronę karminu, karmazynu czy amarantu? ;>

Pawkaz - Nie Lip 27, 2014 21:55

monia napisał/a:
Wy, faceci, to rozróżniacie z kolorów tylko czerwony, zielony, zółty i niebieski.

Nie zgadzam się z tym :mrgreen:

monia - Nie Lip 27, 2014 22:10

No tak, jeszcze british racing green, trophy blue, xpower grey i wcześniej wspomniany platinum silver :P
Mocniak - Pon Lip 28, 2014 00:40

Tak wygląda obecnie moje autko.. Jednakże chce w nim zmienić kolor felg jak już pisałem na początku i resztę rzeczy które są w zdjęciach ; ))
Autko nie jest nowe to wiadomo, ma gdzieś tam drobne lakierówki, ale to pryszcz :)

Chciałem zrobić ogólnie Roverka w taki sposób, że :

http://scr.hu/1bzd/3pes5
http://scr.hu/1bzd/rldpo
http://scr.hu/1bzd/esfyb

Dodatkowo zmienić tez kolor zegarów na palecie rozdzielczej : )

Chciałbym zapytać się was właśnie o kolor, te strzałki to części które chce polakierować, ale nie wiem właśnie na jaki by fajnie zgrywały się z felgami... Kolega i dziewczyna mówią walnij na czerwono i coś wspominała o graficie...

Chce dokupić spojler, ale też nie wiem w jakim kolorze.. :)

Adrian - Pon Lip 28, 2014 08:07

:szok: Matko Boska!!! Co Ty z tym samochodem chcesz zrobić... :orety:
Mocniak - Pon Lip 28, 2014 08:18

Hahaha, aż tak boli :D ?

To co doradzisz/cie :}

ps. w Takim razie nie znam się na tuningowaniu wizualnym : ) Hehee ;D

bizon - Pon Lip 28, 2014 08:57

Lusterka, klamki i listwy w drzwiach i na zderzaku daj w kolor nadwozia. oprocz progow oczywiscie. a w inny kolor tylko felgi. ale karmin, karmazyn, amarant :D (czyt.czerwien) to tez zly pomysl moim zdaniem, chyba ze chcesz wyrywac gimnazjalistki na niby fure z szybkich i wscieklych.

a no i oprawek halogenow tez nie ruszaj.

Mocniak - Pon Lip 28, 2014 09:20

Nieeeee.. Mam swoja mozna powiedziec juz narzeczona, wiec gimbusy mi nie potrzebne. Pomysle nad Twoja propozycja :-)
pelson91 - Pon Lip 28, 2014 09:29

Mocniak, jak Jacek Gmoch trochę :lol:
bociannielot - Pon Lip 28, 2014 10:18

Ten wątek jest ciekawy :rotfl:
pelson91 - Pon Lip 28, 2014 10:26

Mocniak napisał/a:
Kolega i dziewczyna mówią walnij na czerwono i coś wspominała o graficie...
Może coś razem kombinują i chcą mieć pretekst? :D albo pochodzą z małej miejscowości gdzie czci się takie cuda techniki :D

a tak na serio, to tu, gdzie strzałki ( :mrgreen: ), dałbym w kolor nadwozia + grafit fele + ciemne szyby + ciemne wkłady lamp i starczy. Żadnych spojlerów, dokładek i innych zbędnych plastików ;)

Mocniak - Pon Lip 28, 2014 10:34

pelson91 napisał/a:
Mocniak napisał/a:
Kolega i dziewczyna mówią walnij na czerwono i coś wspominała o graficie...
Może coś razem kombinują i chcą mieć pretekst? :D albo pochodzą z małej miejscowości gdzie czci się takie cuda techniki :D

a tak na serio, to tu, gdzie strzałki ( :mrgreen: ), dałbym w kolor nadwozia + grafit fele + ciemne szyby + ciemne wkłady lamp i starczy. Żadnych spojlerów, dokładek i innych zbędnych plastików ;)



Haha, moja dziewczyna i kumpel pochodza z duzej miejscowosci nie z wiochy xD. Ogolnie to mi sie bardzo podoba tuning wizualny, nie mechaniczny i przez to pytam sie o wasze zdanie :-)

bizon - Pon Lip 28, 2014 10:40

Mocniak, ogolnie to Twoj samochod i jak ma Ci sie podobac ten czerwony (albo chcesz sie podlizac dziewczynie ze miala swietny pomysl) to rob sobie po swojemu i tak jak Ty uwazasz. tyle ze nie trafilas tym pomyslem raczej w gusta wiekszosci i po takim zabiegu mozna by wypatrywac Twego pomyslu w watku "Wies tuning".

tak czy inaczej lepiej zrobic badziewie ale czuc sie w nim fajnie i zeby Tobie sie podobalo, niz zrobic cos zupelnie nie z twojej bajki ale tylko dlatego ze cale forum Ci tak podpowiadalo.
wspomniales o narzeczenstwie, tylko nie jedz takim oczojeb....... do slubu :D

bociannielot - Pon Lip 28, 2014 10:47

Mocniak napisał/a:
Haha, moja dziewczyna i kumpel pochodza z duzej miejscowosci nie z wiochy xD
wiocha to stan umysłu a nie tylko miejsce zamieszkania :ok:
Mocniak - Pon Lip 28, 2014 11:30

bizon napisał/a:
Mocniak, ogolnie to Twoj samochod i jak ma Ci sie podobac ten czerwony (albo chcesz sie podlizac dziewczynie ze miala swietny pomysl) to rob sobie po swojemu i tak jak Ty uwazasz. tyle ze nie trafilas tym pomyslem raczej w gusta wiekszosci i po takim zabiegu mozna by wypatrywac Twego pomyslu w watku "Wies tuning".

tak czy inaczej lepiej zrobic badziewie ale czuc sie w nim fajnie i zeby Tobie sie podobalo, niz zrobic cos zupelnie nie z twojej bajki ale tylko dlatego ze cale forum Ci tak podpowiadalo.
wspomniales o narzeczenstwie, tylko nie jedz takim oczojeb....... do slubu :D
/

Tutaj popieram Cie w 100%, jednak podoba mi sie pomysl z grafitem i przrmalowaniem reszty na kolor nadwozia :) Czerwony to taki wiecie xD.

Powiedzcie mi gdzie moge kupic jakis lekko podtuningowany zderzak i do przodu i do tylu..? Ogolnie nie bede ukrywal jestem ciemny w te klocki :)

monia - Pon Lip 28, 2014 11:33

bizon napisał/a:
karmin, karmazyn, amarant (czyt.czerwien) to tez zly pomysl moim zdaniem, chyba ze chcesz wyrywac gimnazjalistki na niby fure z szybkich i wscieklych

:hahaha:

Mocniak napisał/a:
Chciałbym zapytać się was właśnie o kolor, te strzałki to części które chce polakierować, ale nie wiem właśnie na jaki by fajnie zgrywały się z felgami... Kolega i dziewczyna mówią walnij na czerwono i coś wspominała o graficie...


:beczy:

Adrian - Pon Lip 28, 2014 12:14

Mocniak napisał/a:
Powiedzcie mi gdzie moge kupic jakis lekko podtuningowany zderzak i do przodu i do tylu..?
To nie VW Golf. Na polskim rynku wyboru nie ma. Szukaj na Wyspach czegoś.
bizon - Pon Lip 28, 2014 12:28

Mocniak, widze ze nie odpuszczasz swoich pomyslow. a nie myslales zeby przesiasc sie na 200tke?? tam bardziej pasuje "tuning" ktory chcesz zastosowac. tam mozna sie bawic w spojlery, zderzaki, kolorowe felgi itp. do 400tki to najzwyczajniej nie pasuje moim zdaniem.
Lysack - Pon Lip 28, 2014 12:32

W sumie to nie byłby to taki głupi pomysł, żeby te elementy zaznaczone na zdjęciach strzelić na metalizowany grafit - ze srebrną perłą dobrze by współgrał, na pierwszy rzut oka byłby niemal identyczny do oryginału, a przy spojrzeniu z bliska nie raziłyby gołe plastiki, a oczy cieszyłby ładny ciemny lakier. Do tego felgi w tym samym kolorze co dodatki.

Każdy inny kolor będzie wyglądał wioskowato - tym bardziej, że do srebrnego lakieru mało co pasuje, żeby znaleźć odpowiedni kontrast. Ewentualnie zostaje oklejenie całości folią, a wtedy przykładowo z czarnym nadwoziem czerwone dodatki dobrze by współgrały. Do tego czarne felgi i czerwone zaciski. Jeśli już koniecznie ma być na czerwono.

Mocniak - Pon Lip 28, 2014 13:40

Pomyslimy zobaczymy :-)
Mysle, ze blyszczacy lub metalizowany Grafit i grafitowe felgi bylyby dobrym pomyslem.

Jednakze, czekam na kolejne wasze propoycjr. Tak tak.. jestem upierdliwy :)