Zobacz temat - [MG ZS] Zmiana tapicerki boczkow drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [MG ZS] Zmiana tapicerki boczkow drzwi

maniaq - Czw Lip 31, 2014 17:18
Temat postu: [MG ZS] Zmiana tapicerki boczkow drzwi
Musze pomyśleć o wymianie tapicerki drzwi, bo odchodzi już ze starości, łatanie tego wyblakłego materiału nie ma sensu. Chętnie oddałbym do obszycia.

Możecie pochwalić się swoimi modyfikacjami boczków ?

Może ktoś poleci tapicera z okolic W-wy ?

Harry - Czw Lip 31, 2014 20:41

możesz sam to zrobić :wink:
idz do sklepu tapicerskiego, wybierz materiał i kup klej w spray- u tapicerów te kleje są tanie w porównaniu od innych sklepów ( przynajmniej w łodzi)
-zdzierasz stare obicie
-czyścisz z starej gąbki boczek
- nakładasz klej na materiał i boczek i już :wink:

pelson91 - Czw Lip 31, 2014 22:34

maniaq, generalnie jak Harry pisze, samemu można to nietrudno zrobić. W r400 robiłem takie małe prace tapicerskie z podsufitką i nie jest to trudne, skoro podołałem :D także polecam kupić trochę materiału i nawet bez zrzucania boczków można to załatwić :ok: i koszt wyjdzie niewielki
maniaq - Pią Sie 01, 2014 00:30

Nie mam nawet pojecia jaki material bym chcial, wiec ciezko myslec o robieniu samemu. Myslalem o alcantrze lub flockowaniu... Ale Sam nice wiem Jak by to wyszlo. Tuners mail obszyte boczki I ogladalem na zlocie. Moze ktos jeszcze sie pochwali, pokaze swoje auto :-)
bociannielot - Pią Sie 01, 2014 08:16

maniaq, podobno ZSa masz żeby na torze poszalec, to wywal tą tapicerkę, po co Ci dodatkowe kg ;p
greg-si - Pią Sie 01, 2014 09:44

bociannielot napisał/a:
maniaq, podobno ZSa masz żeby na torze poszalec, to wywal tą tapicerkę, po co Ci dodatkowe kg ;p

Akurat przednie boczki są wymagane (bądź coś co zabezpieczy gołą blachę).

bociannielot - Pią Sie 01, 2014 10:07

greg-si napisał/a:
Akurat przednie boczki są wymagane (bądź coś co zabezpieczy gołą blachę).
a nie wiedziałem, ale kiedys rozkminialem temat wlasnie ze w rajdówkach nawet jakies tam obicia są ;D
Remigiusz - Pią Sie 01, 2014 10:27

Mnie też to czeka podsufitka odchodzi oraz boczki przednie odpadają. Ja się z boczkiem boje ze jest każdy wypukły i czy da się tak łatwo nowy materiał nakleić. Np Eco skórę czy alcantare.

W 200 robiłem bez ściągania boczkow i wyszło piękne ale tam było wszystko płaskie.

greg-si - Pią Sie 01, 2014 11:36

Robiłem podsufitkę z szyberdachem (trochę załamań jest). Kupiłem materiał na gąbce, klej bonaterm i jakoś to wyszło. Nawet nie najgorzej. Myślę że tym samym materiałem dobrze by było zrobić boczki.
Jak kupisz jakiś materiał bez gąbki to bardzo mocno będzie widać wszelkie zagięcia oraz istnieje duże ryzyko przesiąkania kleju.

tuners - Sob Sie 02, 2014 06:04

Co do boczków nie polecam napewno flockowania gdyż flock jest fajnym materiałem ale jeżeli nie jest często dotykany, alcantara a raczej antara bo wstawiania boczków z oryginalnej alcantary możemy po marzyć cena 800-900 zł w zależności od kursu ojro, antara dobrej produkcji dawałem 80-90 zł więc raptem 10% trzeba uważać na chińczyki jakość bardzo niska wystarczy kilka razy przetrzeć ręką i zaczyna się materiał wycierać i strzępić
Ogólnie
Alcantara - marka zastrzeżona bodajże włoska cena ~850
Antara lepsza - europejscy producenci ~85zł
antara dziad - chińczycy wietnam itd ~8,5zł

Trzeba dodać że jest to dość sztywny materiał i dlatego u mnie jest pikowana,niestety ale zrobienie na gładko to albo karkołomna sztuka, lub użycie chińskiej (dużo cieńsza i bardziej giętka coś jak welur)

Ogólnie wyciągasz ten element z żywicy zdzierasz szmate i albo próbujesz sam albo do obszycia dajesz

Ja próbowałem sam zmarnowałem materiału za 200 zł efekt nie zadowolił mnie

tapicer pod miastem z materiałem 250 zł za 4 boczki i obszycie rączek skórą perforowaną

maniaq - Sob Sie 02, 2014 11:09

Generalnie, to jest auto ktorym codziennie turlam sie do roboty + poganiac ;) Wiec klatki, gola blacha nie wchodzi w gre. Myslalem o takim aucie, ale to wtedy tylko STI ma sens :D Niestety nie stac mnie na 3 autko, ani nie moge miec takiego jako to pierwsze :/

Tapicerka ochodzila juz po samym zakupie, ale dopoki bylo tylko odciagniete w srodku, bo klej puszcza tam gdzie najmocniej naciagniete, to mnie to az tak nie razilo. Ale wiozlem dzieciaka, ktory zapytal a co to odchodzi... i zanim moglem sie obejrzec o co pyta pociagnal za material i teraz juz mi ladnie wisi :D Czyli zmotywowal mnie do toboty.

Flock poza tym jest niewdzieczny w czyszczeniu, a ja lubie czyste autko :) Wiec to mnie nieco odstrasza. Plusem flokowania jest to ze zadne zagiecia boczkow nie sa mu straszne :D CO przy skorze czy alcantrze ma znaczenie w tym modelu autka ;)

Macie jakies foty do dyskusji >? Moze tuners pokaz swoje, to inni zobacza o co chodzi i bedzie latwiej gadac :D

tuners - Sob Sie 02, 2014 22:37

Maniaq jak ktoś nie zrobił mojemu fotek to niewiem czy ja robiłem :p kiedy kolwiek
maniaq - Pon Sie 04, 2014 11:15

To moze ci co robili pochwala sie swoja praca ? Jak wam to wyszlo ?
dzelo23 - Pon Sie 04, 2014 14:34

Maniaq bawiłem się w robienie boczków w eR 400. Tu jest temat o klejeniu https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=43524&postdays=0&postorder=asc&start=0 . W tym temacie Lechos ma według mnie zrobione super, ja się wzorowałem na tych boczkach. Wyszło mi jak wyszło ale jakaś firma powinna to zrobić tak jak u Lechosa. https://forum.roverki.eu/files/foto136_114.jpg
Remigiusz - Pon Sie 04, 2014 14:40

dzelo23, Szkoda ze tut już nie ma :wink: LEchos ma fajnie zrobione jak trzeba, te inne tak obszywane tyle razy psuje koncept :neutral:
arczi83 - Pon Sie 04, 2014 18:09

Ja miałem flockowane i wyglądało to nie najgorzej, a przy tym wbrew opiniom nie brudziło się jakoś bardzo, można powiedzieć, że mniej niż istniejący tam wcześniej materiał.



maniaq - Wto Sie 05, 2014 00:35

Lechosa ta Pierwsza wersja co sie odkleila super :) tylko czy to sie tak da zrobic, kupilem material i klej na porbe, wiec ktoregos dnia, moze jak tak goraco nei bedzie poeksperymentuje ;)

PS. ktos posiada tego tutka z klejeniem boczkow ?

arczi83 - Wto Sie 05, 2014 07:07

http://sendfile.pl/259385/tutorial.pdf
maniaq - Pią Sie 08, 2014 09:34

Arczi niech Ci bozia w dzieciach wynagrodzi :D

Mam nadzieje w ze w ciagu 2 tyg sie za to zabiore :D Zaczne od drzwi pasazera, bo tam najbardziej odlazi i malo uzywane, jak opracuje dobrze metodyke klejenia, to zrobie drzwi kierowcy ;)

Mi poleco klej mistrz do tapicerek samochodowych i laczenia materialu. Zobacze jak bedzie trzymal :)

[ Dodano: Czw Sie 07, 2014 16:13 ]
Postepy ! ----> zdjalem boczki, material i umylem do obklejania... postanowilem od razu wygluszyc autko, wiec pojda maty APP i moze glosnik nowy wsadze, bo te pierdza niemilosiernie - seria papierowa 12 lat przeszlo :D

Takze chwila z klejeniem musze poczekac ;)

ale milo zobaczyc naklejke z pieczecia, kto skladal twoje drzwi :D przynajmniej wiem ze nie ruszane bylo :D

wieczorem dodam zdjecia drzwi ;)

[ Dodano: Pią Sie 08, 2014 09:34 ]
obiecane zdjecia :)

Remigiusz - Pią Sie 08, 2014 10:25

maniaq, Gdzie reszta obklejenia materiału :D Jak ściągać drzwi każdy wie :P
maniaq - Sob Wrz 06, 2014 15:13

work in progress ;) Pomalu robi sie, to niewyscigi. Drzwi prawej strony przod i tyl zdjete. Material i klej jest, tylko czasu ciagle za malo ;(

Martwi mnie to wykonczenie w tym zaglebieniu, ktos tutaj wrzucal sznurek w to miejsce, ale mi sie to nie widzi. Chyba bede kombinowal, zeby to dociac po oklejeniu jakas zyletka :D ... jak nie, to zawsze siebie bede mogl pociac, ze mi sie zachcialo grzebac ;) :D :)

[ Dodano: Sob Wrz 06, 2014 14:51 ]
Praca wre :) po drodze postanowilem wygluszyc drzwi matami, korzystajac z okazji, ze auto rozgrzebane.

Kupiony welur czarny, z zaczesywanym wlosem - zaczesany idzie w szarosc.
Klej majster- cos podobnego do budaprenu, posmarowany ma podeschnac i potem docisk. Wyglada jak guma po wyschnieciu.

Problem generalnie , by nie powtorzyc bledu oryginalu i nie naciagnac za mocno w zagieciach, bo sie z czasem odklei. To jest najwiekszym wyzwaniem, ukladalem material lekko skosem, bo wtedy podatny najbardziej na rozciaganie i ukladanie byl. Robilem to etapami, kleilem najpierw garb, potem schodzilem po garbie i probowalem rozciagnac po plaskich powierzchniach. Zawsze wychodzily mi zakladki... :/ Mysle, ze przy moim, dosc sztywnym materiale, malo rozciagliwym, nie da sie inczej. Taki material byl i mi sie podobal kolorystycznie.

Klejac zagarnialem material w kierunku klamek i pod klamke, i tam bede robil zakladke, z metra lekko widac, ale z dalszej odleglosci jest ok ... to nie do patrzenia jest ;) Material wpychalem nozykiem, nozyczkami, i srubokrecikiem malym. Po wyschnieciu odcinalem ostrym nozykiem, skalpelem w zaglebieniu odcinalem i zbieralem scinki niepotrzebne oraz czyszczenie nadmiaru kleju.

Zostaly mi jeszcze dzis ostatnie drzwi :D Wyglada na to, ze jest spoko :D

Sam ogarnalem. Jeden tapicer mi powiedzial, zebym dzwonil w zimie, bo teraz nie ma czasu na pierodly :D no niestety kryzys :D

zaraz pozmniejszam i dodam foty, bo krzyczy ze za duze ;/

[ Dodano: Sob Wrz 06, 2014 15:09 ]
foty:

[ Dodano: Sob Wrz 06, 2014 15:13 ]
Na koniec foto z tuningu wizualnego wydechu dla rozluznienia atmosfery weekendowo ;)

Aha ... to sa pierwsze drzwi ktore wyszly najslabiej :/ porobie reszte jak dzis skoncze i zdaze zrobic, jak nie to na dniach uzupelnie galerie o zdjecia :)

Pasuje ?

sTERYD - Sob Wrz 06, 2014 20:11

przyznaj się czym tak wydech stjuningowałeś ;)
Markzo - Sob Wrz 06, 2014 20:17

średnio te boczki wyglądają szczerze mówiąc ;/ przynajmniej na fotach..
maniaq - Sob Wrz 06, 2014 21:53

Steryd, a taki tjun, co by na wsi zazdroscili, ze tez mam TeDeJi ;) a serio to puszka koncowa byla od diesla i z taka fajna fajka przyszla :D nie moglem sie oprzec by zdjecia nie zrobic :D

Markzo - no piekne to to nie bedzie, jak i cale auto nowsze juz nie bedzie. Uwazam, ze wyszlo ok, to sa pierwsze drzwi, gdzie zakladka wyszla z dupy. Zdjecie robilem tak by bylo widac zakladki. To sa prawe tylne drzwi od ktorych zaczalem i na ktorych sie uczylem, ale z braku czasu tak pewnie zostanie... zobacze jak z trwaloscia tego materialu i kleju. Material na zywo wyglada lepiej IMHO.

Zawsze w ziemie moge pojechac do tapicera jak juz bedzie mial czas ;)

sTERYD - Sob Wrz 06, 2014 23:34

łe... myślałem, że zawadziłeś o jakiś szybkorosnący krawężnik ;)
Jeśli chodzi o tapicerkę, to IMHO mogłeś spróbować ponaciągać ten pluszyk zamiast robić zakładkę...

FatMatic - Czw Wrz 11, 2014 14:30

Ja swoje boczki dałem to tapicera i męczył się co niemiara ale jakoś wyszło i już 2 rok nie mam problemu. Przy okazji podbił mi podsufitkę :) i wszystko w kolorze czarnym :D zapłaciłem dokładnie 350 zł za wszystko tylko że z boczkami jechałem 2 razy bo porobiły się pęcherzyki i musiałem reklamować. Do dnia dzisiejszego trzyma jak nowe :) Więc podziwiam i popieram samozaparcie :) ja się poddałem przy pierwszym naciąganiu materiału:/
maniaq - Wto Wrz 23, 2014 23:17

Ok, robota zakonczona, straty - polamany zaczep klamki prawy tyl szukam klameczki z ramka zatem :)

A wyglada ok jak dla mnie, poza tymi prawymi tylnymi drzwiami, bo je robilem pierwsze, ale "wyszly" mi dwie zakladki.

W kolejnych drzwiach juz bylem madrzejszy, o to jak i na ile da sie naciagnac material. to wyszlo duzo lepiej i zakladki chowalem "pod klamka" i jest git :D

CO do docinania... tez tak myslalem i chialem, ale! moj material jest takim welurem mieciutkim z wlosem zaczesywanym w dwie strony, na bialej drobnej siatce... jak probowalem skladac idealnie jeden brzeg do drugiego, to zawsze w ktoryms miejscu bylo widac te biale nitki z boku materialu wychodzace, dlatego musialem sie pogodzic z zakladkami :/ Moze na innym materiale by sie to udalo, moj niestety nie. Ale i tak jestem bardzo zadowolony, bo jest przyjemny w dotyku i wyglada ok :D


zdjecia lepszych drzwi wstawie na dniach...

roboty jest na troche i pomagac mi musiala druga osoba, bo sam nie dalbym rady tego tak ladnie ponaciagac i poukladac.

[ Dodano: Wto Wrz 23, 2014 23:17 ]
obiecane zdjecia...

magik2440 - Sob Lut 07, 2015 15:43

Z góry sorry, ze odświeżam temat, ale ma ktoś może jeszcze ten tutek i może mi wysłać na e-mail: magik2444@o2.pl lub wrzucić na jakiś hosting typu zippyshare? Z góry dzięki.
maniaq - Nie Lut 08, 2015 21:24

Niestety nie posiadam juz tutka :/
arczi83 - Czw Lut 12, 2015 09:11

tutek http://sendfile.pl/pokaz/245367---dLvz.html
kezmanq - Wto Lut 24, 2015 17:38

zrobione i ... nie wyszło najgorzej ale trzeba mieć mega cierpliwość do tego :-|
Remigiusz - Wto Lut 24, 2015 17:45

kezmanq, Pokaz jak wyszło :mrgreen:

Pytanie wy używacie materiału z gąbką ?? Bo bez gąbki trochę bez sensu :P

Harry - Wto Lut 24, 2015 21:19

do obicia boczków i podsufitki powinno zastosować materiał z gąbką
kezmanq - Wto Lut 24, 2015 21:28

ja użyłem jakiejś pseudo skóry/skaj nie wiem jak to nazwać. Jutro wrzucę jakąś fotę


kozikowa83 - Sob Mar 14, 2015 21:38

Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego materiału, weź próbkę tego co masz w aucie. Powiesz, że podobna struktura, a może inny wzór. Samodzielna praca jest znacznie tańsza a wykonasz ją równie dobrze jak specjaliści. Zabierze Ci to odrobinę więcej czasu. Coś za coś