Zobacz temat - longer86 - Rover 75 CDT
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - longer86 - Rover 75 CDT

longer86 - Pią Sie 01, 2014 23:18
Temat postu: longer86 - Rover 75 CDT
Po prawie 4 latach obecności chyba czas najwyższy założyć temat dotyczący R.
W czasie od kiedy posiadam auto troche się działo z długimi przestojami... i tak w dniu zakupu przebieg 192 tys. A w chwili obecnej niewiele ponad 217 tys.




Temat zapoczątkuję od zaprezentowania nowego nabytku.. Felgi Union 16 cali oryginał rovera zyskaly status felg zimowych. Tymczasem obecne urosły o 1 cal. Felgi Stilauto model SR500 17 cali, opony 225/45




R kupiony w stanie jak się później okazało niezbyt dobrym, już na starcie pompka sprzęgła ale odpukać udało mi sie problem rozwiązać, przez 4 lata posiadania zapoznałem sie z RAVE i wieloma poradami z forum. Auto chyba nie ma przedemną już tajemnic. W chwili obecnej po za wymiana płynów, oleju itd została do uruchomienia klimatyzacja, która jest nadal największą bolączką mojej 75'ki.
Wnętrze zyskało czarną deskę rozdzielczą zamiast drewnianej, choć prosi sie o wymianę zaślepki AIRBAG'u, niestety ucierpiała zanim auto znalazło się w kraju.

Z modyfikacji po za zmianą koloru deski doszło ogrzewanie foteli którego nie było i niedługo mam nadzieję zaczną działać dołożone elektryczne tylne szyby.
Silnik nabrał mocy przy pomocy MaRkA za co dziękuję bo auto zaczęło cieszyć z jazdy i dawać jeszcze większą przyjemność.

szpynior - Wto Sie 05, 2014 15:39

Gdzie zdjęcia ?
longer86 - Wto Sie 05, 2014 16:53

jest dodane 7 zdjęć...
Dawidovs - Sro Sie 06, 2014 14:27

longer86, malowałeś te zaślepki drewniane na czarno?
longer86 - Pią Sie 08, 2014 09:57

chciałem malować ale nie mogłem sie znajomego lakiernika doprosić i zostały w podkładzie... wykończyłem je folia termiczną oracal taka sama jak auta oklejają

[ Dodano: Pią Sie 08, 2014 09:57 ]
i mała aktualizacja na razie próbnie zaciski na biało



rafalmis1 - Pią Sie 08, 2014 12:00

Dlaczego decha na czarno??
Mieszek nie pasuje

longer86 - Czw Sie 21, 2014 13:46

decha na czarno miał być jednolity kolor, a nie chciałem pod kolor nadwozia, orzechowe drewno mi nie podchodziło

[ Dodano: Czw Sie 21, 2014 13:46 ]
Co myślicie na temat takiej wersji wnętrza?

Jestem gotów na krytykę takiej wizji, wszystkie opinie mile widziane :D

jak na razie to tylko wizja komputerowa i być może wprowadzę ją w życie

rafalmis1 - Czw Sie 21, 2014 15:54

Nie widzą mi się drzwi, ale ogólnie projekt ciekawy. Powiedz mi czy sam będziesz się tym zajmował czy komuś oddasz :?:
longer86 - Czw Sie 21, 2014 16:28

no drzwi to się właśnie zastanawiam czy pikowanie w rąb czy może paski albo gładka skórka. wszystko chcę zrobić sam jeśli sie za to zabiorę... tylko muszę najpierw wypróbować materiały czy wyjdzie tak jak myślę, mam komplet zapasowych boczków drzwi do testów...
greg-si - Czw Sie 21, 2014 16:45

Burdelowo jak w BRM ale tragicznie to nie wygląda.
Jednak by być konsekwentnym podsufitka i słupki też do zmiany bo ten jasny ni w ząb.

longer86 - Sob Paź 18, 2014 09:31

brałem to pod uwagę,tym bardziej że podsufitka zaczyna puszczać w jednym miejscu, natomiast nie mam pomysłu jak ładnie wykończyć słupek B w okolicy mocowania pasa bezpieczeństwa. Ze słupkiem A i C nie było by problemu.

Brałem też pod uwagę pozostanie przy beżu ale mało to się wyróżniało

[ Dodano: Sob Paź 18, 2014 09:31 ]
wstępna przymiarka, foto marnej jakości ale jest:


boczek jeszcze nie złożony w całość, brak uchwytu, klamki i dogrania szczegółów

rafalmis1 - Sob Paź 18, 2014 10:31

Czekam na więcej :wink:
longer86 - Nie Lis 09, 2014 13:55

ostatnio R zyskał nowy termostat za 94 złocisze i sprawuje się wspaniale. :grin:

Co do drzwi to systematycznie powolutku do przodu:)

Co sądzicie?

Markzo - Pon Lis 10, 2014 07:54

Ma to sens ;) tylko żeby nie było pomarszczone pod rączką ;) czekam na więcej ;)
longer86 - Sro Sty 28, 2015 16:50

fotki z wnętrza. Kiera na zdjęciach jeszcze szara, obecnie już czarna.

na fotkach tapicerka drzwi wygląda na różową ale jest czerwona






Następny etap zmiana środkowej konsoli na czarną i lamówki foteli zmiana koloru na czerwone

szpynior - Sro Sty 28, 2015 17:53

Odważnie :)
rafalmis1 - Sro Sty 28, 2015 19:30

Zaczyna mi się podobać, mimo że zawsze wolałem w jasnym wnętrzu, to tutaj składniam się ze jest fajnie
Balas87 - Sro Sty 28, 2015 21:57

longer86, powiedz mi czym i jak przyciemniłeś drewniane elementy kokpitu ? i gdzie to można kupić:D:D:D
maxwell96 - Sro Sty 28, 2015 23:39

Nie wiem jak Ty ten materiał tam wcisnąłeś, no nie mam bladego pojęcia :| :|

Wyciąłeś z środka tą watę czy jak? Poradnik mogłeś zrobić, chętnie bym skorzystał.

longer86 - Czw Sty 29, 2015 09:38

Cytat:

Zaczyna mi się podobać, mimo że zawsze wolałem w jasnym wnętrzu, to tutaj składniam się ze jest fajnie


brakowało mi takiego sportowego akcentu w środku, gdybym mógł to zamieniłbym na mg. jeszcze kilka detali w środku pójdzie na czerwono i będzie git, jak wystarczy zapału to na czerwone zostanie też zmienione podświetlenie przycisków, zegary zaś w planach są białe żeby komponowały się z radiem

Balas87 napisał/a:
powiedz mi czym i jak przyciemniłeś drewniane elementy kokpitu ? i gdzie to można kupić:D:D:D


w pierwszej kolejności miało być malowane, ale doprosić się znajomego to róznie bywa, padło na czarną folie wylewaną oracal, taka do oklejania aut, świetnie się forumuje pod wpływem temperatury

Balas87, maxwell96, w temacie o tym tutaj macie interesujące was odpowiedzi. Elementy deski gość okleił materiałem, lecz gdzieś tam pisał że niezbyt dobry klej dobrał i bąble się zaczęły robić na większych powierzchniach.

Co do tapicerki drzwi to trzeba ją rozebrać na poszczególne elementy okleic środkowy element i całośc poskładać, powtórne zgrzewanie niezbyt sie zdaje, więc podkładki z uszczelka i śrubki calośc trzyma jak fabryka

i jeszcze mały update z dziś:

MD - Czw Lut 26, 2015 23:52

*Bierze małą miotełkę i zamiata kurz z boczków w burdelowej czerwieni, przygotowując je na kolejny dzień pracy.* :D
longer86 - Czw Lut 26, 2015 23:56

więcej czerwieni, odcień trochę inny co niezbyt mnie zadowala ale dopracuję to tymczasem wygląda to na razie tak:





jeszcze kilka elementów w czerwień, nowe dywaniki w kolor i tunel środkowy na czarno...

RYCHO35 - Sob Lut 28, 2015 11:26

ten ręczny z tym odcieniem czerwonego to wygląda jak gadżet z sexshopu do jakiegoś sado maso :lol:
Ale pomysł na wnętrze masz fajny, ja kiedyś przerabiałem wnętrze laguny 1 na czarno beżowe z alkantary ( nie oryginalnej niestety) i wspomagałem się lakierami do winylu i tworzyw sztucznych i wyszło bardzo fajnie.

longer86 - Sob Lut 28, 2015 12:05

Zgadza się z tą czerwienią i nie jestem zachwycony efektem. Zamierzam to poprawić i dopasować do boków. Jak nie da rady to będą szyte nowe. Razem z obszyciem schowka
pelson91 - Sob Lut 28, 2015 12:20

longer86, klimatronik byś dołożył może ;)
longer86 - Sob Lut 28, 2015 12:26

Ja to bym dużo rzeczy chetnie zrobił. Pomysłów jest sporo... Problemem zawsze s finanse. Ale powoli do przodu. Ma dożywocie u mnie wiec kiedyś się doczeka.
MatiNitro - Czw Mar 26, 2015 19:06

Ok :D
longer86 - Czw Mar 26, 2015 19:23

Dziś pomimo niesprzyjającej pogody postanowiłem praktycznie wykorzystać dzień urlopu.

Poczyniłem zakupy w postaci:
-kilku ręczników z mikrofibry
- glinka zólta valet pro
- gąbka dwustronna miękka/twarda
- pasta polerska Poorboy's World master cut
- politura Track Claw Racing Polish Ultra Deep "Wet Look" Finish

Zabrałem się za umycie auta z zewnątrz, osuszyłem i w ruch poszła glinka
Opracowując kawałek po kawału dostrzegałem kolejne brudy na lakierze, zwłaszcza kropki asfaltu na przednich drzwiach.

Doczyściłem ładnie całość

Następnie po wytarciu auta do suchego
twardą stroną gąbki przepolerowałem ręcznie całą karoserię, wytarłem do suchego ręczniczkiem z mikrofibry

I przystąpiłem do kolejnego etapu
Nałożenie politury miękką stroną gąbki. po czym ponownie przetarłem całe auto kolejnym ręcznikiem do uzyskania efektu ze zdjęć poniżej.

Nie jest to może ideał, ale jestem zadowolony z efektu, całośc zajęła mi około 6 godzin. niestety zabrakło czasu na umycie szyb. No i z racji pory o której skończyłem zdjęcia niezbyt dobrej jakości, sam jestem ciekaw efektu w słoncu








pelson91 - Czw Mar 26, 2015 19:31

longer, a po glince nie należy umyć karoserii przed położeniem politury?
longer86 - Czw Mar 26, 2015 19:40

pominąłem to w opisie, spłukana szlauchem i wytarta do suchego
rafalmis1 - Czw Mar 26, 2015 20:59

Brawo! Wystarczyło ci glinki na cały samochodu jak nie użyłeś odpowiednich środków do jej usuwania?
longer86 - Czw Mar 26, 2015 21:18

zużyłem niecałą połowę, uwalone były głównie drzwi pasażera przednie i odrobinę kierowcy, ale gilnka jest rewelacyjna, jeździłem z tym syfem 4 lata i nie mogłem sie pozbyć,

Do Ciebie rafalmis1, mi brakuje, ale przynajmniej jest kogo gonić i na kim się wzorować ;)

To taka budżetowa robota w zasadzie, za towar wyszło mnie 113zł, a teraz jak tak patrze to ze spokojem jeszcze wszystkiego na 2 auta wystarczy

Dawidovs - Pią Mar 27, 2015 08:55

longer86, masz piękny kolor lakieru, chyba najbardziej mi się ze wszystkich kolorów osobiście podoba :mrgreen:
longer86 - Pią Mar 27, 2015 09:22

Dawidovs, dzieki, mi też się podoba, jeśli chodzi o kolor 75,

wczoraj cieżka praca i niedługo nacieszyłem się błyszczącym autkiem, dzis z rana tak oto wygladał:

prebenny - Pią Mar 27, 2015 09:58

To przez Ciebie dzisiaj pada! :p

Ale samochód się pięknie prezentuje :)

longer86 - Pią Mar 27, 2015 10:50

Wczoraj tez padalo jak mylem
rafalmis1 - Pią Mar 27, 2015 15:16

Musze ci pogratulować! Jestem w szoku ze ręcznie tak ślicznie wyszło :!:
longer86 - Sob Mar 28, 2015 18:14

Byłbym bardziej zadowolony gdybym miał nadwozie w idealnym stanie i dopiero wtedy się tak zająć, a tak to takie troche maskowanie syfa pudrem. :p ale tez mi się podoba... Raz doprowadzić do ładu i utrzymać to juz mniejszy wysiłek.

[ Dodano: Sob Mar 28, 2015 18:14 ]
sobota przyniosła ze sobą kolejny krok w zmianie wnętrza, powoli zyskuję kolory które odpowiadają mi we wnętrzu.

Poniżej fotki jak to wygląda, do zmiany zostają dywaniki na czarne, schowek i osłona pod kierownicą, a także skórka na biegach i ręcznym zostanie uszyta z nowego czerwonego materiału w kolorze tapicerki na boczkach



nadal nie mam pomysłu jak zrobić lamówkę na fotelach żeby była czerwona

rafalmis1 - Sob Mar 28, 2015 18:49

schowek świeci się jak :P to mi się nie podoba przez to. No i na czarno zrób ramkę radia, bo wiesz :twisted:
longer86 - Sob Mar 28, 2015 18:56

schowek idzie do zmiany , bedzie oklejony materiałem na nowo, a ramka radia jak pójdzie w czarny połysk to lipnie bedzie wszystko się tam zleje
komarek - Sob Mar 28, 2015 21:11

longer86, jak wszystko wypali jak trzeba to w tym miesiącu mogę Ci podesłać za free ramkę do radia oryginalną - niestety bez gumy (taką już kupiłem) w przyzwoitym stanie :)

zainteresowany?

longer86 - Sob Mar 28, 2015 21:18

oryginalną w sensie jak to wyglada?
MatiNitro - Sob Mar 28, 2015 21:25

To jest oryginał ;)
longer86 - Sob Mar 28, 2015 21:26

i było by elegancko ;) jak co to jestem za
komarek - Wto Mar 31, 2015 16:49

longer86, no to na 99% masz ramkę :)

BTW tak jak pisałem nie jest w idealnym stanie, ale na prawdę nie jest jakoś strasznie zniszczona, ta kieszonka całkiem fajnie się sprawdza na telefon czy jakieś pozwolenie na parkowanie

[ Dodano: Wto Mar 31, 2015 16:49 ]
longer86, gdzie jest kurde zdjęcie czarnego tunelu ja się pytam?! :D

longer86 - Wto Mar 31, 2015 17:06

Jest na drugiej stronie tematu a co?
komarek - Wto Mar 31, 2015 19:04

longer86, przepraszam umknęło mi ! :)
longer86 - Sro Maj 13, 2015 13:51

dziś poprawka tak świątecznie wiosennie:



i dopieszczony znaczek... glinka ściągnęła mgiełkę z silikonu był taki zmatowiały


[ Dodano: Sro Maj 13, 2015 13:51 ]
kolejny mały mod/poprawka:


własnoręcznie szyty mieszek na biegi, niedługo wyprodukuje się mieszek na ręczny, z tego samego materiału uszyję też schowek przedni i osłonę nad nogami kierowcy...

prebenny - Sro Maj 13, 2015 15:07

To szyj i pokazuj jak to będzie już zmontowane wyglądać :)
longer86 - Sro Maj 13, 2015 21:10

Wstepna przymiarka przed klejeniem
MD - Sro Maj 13, 2015 21:12

longer86, jest MDkookejka. A co z samą rączką lewarka? Obszywasz to w czerwień, czy zostaje czarna plus czerwony mieszek?
longer86 - Czw Maj 14, 2015 23:01

Zostaje czarna, bo bylo by zbyt dużo czerwonego :) miejsca na szybie zabraknie na MDokejki... Jak są okrągłe to potrzebuje 4 na kapsle do felg :P

[ Dodano: Czw Maj 14, 2015 23:01 ]
Mieszek na ręczny gotowy, jutro fotki z auta, na dniach tez obkleję schowek , niestety tam też trzeba co nieco zszyć, tymczasem


i już na aucie...


Markzo - Nie Maj 17, 2015 00:44

wydaje mi się, że zaczyna to się układać w jakąś całość ;) czekam na więcej fotek ;)
AdaskoC - Nie Maj 17, 2015 10:15

No zaczyna wyglądać :-) ja bym klimatronik dorzucił bo koszt nie taki wielki a ten panel od manualnej wygląda masakrycznie, ale jeszcze bardziej efekt psuje ramka od radia, ta ze schowkiem by ladniej się prezentowała.
longer86 - Pon Maj 18, 2015 11:43

AdaskoC napisał/a:
ja bym klimatronik dorzucił bo koszt nie taki wielki a ten panel od manualnej wygląda masakrycznie, ale jeszcze bardziej efekt psuje ramka od radia, ta ze schowkiem by ladniej się prezentowała.


też bym dorzucił , ale sa inne ważniejsze wydatki ;) a z tym idzie żyć, ramka z półeczka może wleci niedługo, tymczasem
po męczarniach z oklejeniem tej nierównej powierzchni pokazuje efekty, co prawda zdjęcia zrobione szybko i wprowadziłem juz drobne poprawki niedociągnięć ale +/- wygląda tak:





dzelo23 - Pon Maj 18, 2015 12:09

:mrgreen: spoko, fajnie nawet wyszlo
rafalmis1 - Pon Maj 18, 2015 12:20

to prawda fajnie wszytko się zgrało. Jeszcze do tego własna robota, tym bardziej wszystko na plus :!: :!: :brawo:
longer86 - Pon Maj 18, 2015 12:24

zostają jeszcze do kupienia czarne dywaniki, i wykombinować jak lamówki na fotelach zrobić czerwone bo nie uśmiecha mi się pruć foteli i szyć na nowo ;) dzięki za uwagi
Sandman - Sro Maj 20, 2015 09:21

Brawo! Super to wygląda :)
MD - Sro Maj 20, 2015 11:21

O nie, nie, nie, panie Dłuższy. Nie tylko dywaniki, ale i słupki obowiązkowo w czerń - choćby pomalować obecne.

A co do lamówek - są jasne, więc fajnie przyjmą każdy kolor. Może byś okleił je wokół taśmą maskującą, przeszlifował jakimś drobnym, np. wodnym papierem ściernym na sucho i zabarwił? Na zmatowionej powierzchni ostatecznie powinien wyjść pożądany półmat. ;)

longer86 - Sro Maj 20, 2015 11:31

Za ciemno sie zrobi z ciemnymi slupkami, myślałem o tym, ale do tego plastik od pasów, przy środkowym słupku, podsufitka by musiała wlecieć tez czarna, obudowy lampek, daszki przeciwsloneczne...

Obawiam sie o trwalosc przebarwienia, renoskor schodzi i brudzi przynajmniej na schowku tak bylo a to to samo tworzywo. Myślałem żeby dorobić w lakierni spray pod kolor skorki, matowy zrobić, albo kupic zwykly rubinowy i jak wyschnie to bezbarwnym matowym go załatwić. Schowek juz wysycha, po robocie zamontuje.

sknerko - Sro Maj 20, 2015 11:40

longer86 widziałem auto z ciemnymi słupkami i jasna podsufitką i powiem tak bieda aż piszczy, a z czarną podsufitką to nawet nie chcę myśleć jak to by wyglądało.
Słupki zostaw w spokoju proszę. Reszta jak najbardziej OK.

longer86 - Sro Maj 20, 2015 11:49

Tak, góra zostaje jasna. I środek miałbym juz na ukończeniu jeśli idzie o zmianę kolorów. Juz jest wystarczająco wyjątkowy :D

A zapomnialbym, że kielkuje plan zmiany tarcz zegarów i koloru całego podświetlenia, łącznie z wlacznikami itd na czerwień :P

MD - Sro Maj 20, 2015 14:44

W M3 czarna góra jest w standardzie i wygląda ładnie. :)

prebenny - Sro Maj 20, 2015 14:50

Tylko w M3 dla kontrastu fotele są czerwone.
MD - Sro Maj 20, 2015 14:55

To by miało sens, gdyby kokpit Longer miał czerwony, a tak faktycznie, może ciut za ciemno.
longer86 - Sro Maj 20, 2015 14:57

Md szukam takich foteli :razz: Ale z e46 z regulacja siedziska, tylko nie wiem jak kanapa
MD - Sro Maj 20, 2015 16:48

longer86, patrząc na to, jak zdolny i zawzięty człowiek jesteś, oraz jak cierpliwą musisz mieć żonę, rzeźba kanapy nie będzie dla Ciebie stanowić większego problemu. :P
longer86 - Sro Maj 20, 2015 17:24

Dzieki za wiarę... Żony nie ma jeszcze, za to narzeczona woli jak spędzam czas z nią przez to dziubie sobie po nocach lub jak jest na wyjeździe ;)
Sandman - Czw Maj 21, 2015 09:28

longer86, widzę że mamy podobnie jeśli chodzi o narzeczone - moja powoli zaczyna mówić o sprzedaży Roverka, jak tylko wspomnę że coś będę robić ;)
longer86 - Czw Maj 21, 2015 10:04

wczoraj mi sie dostało że tylko forum i forum...
Sandman - Czw Maj 21, 2015 12:26

hehe, dopiero wczoraj? :mrgreen:
rafalmis1 - Czw Maj 21, 2015 14:13

Dołączam się do kolegów :-D ale z biegiem czasu juz się nauczyła :-D
Powiedziałem, że nie będę siedział na dupe przez tv obok niej :mrgreen:
Powiedziałem też czemu ona ze mną nie może siedzieć, przecież nie zawsze tylko kluczy używam, dodałem, że u niej nie mam narzędzi i miejsca do pracy. Ale już naprawdę to rozumie

longer86 - Czw Maj 21, 2015 14:45

skąd ja to znam :roll:

mam podwórko, prąd przy domu, piwnicę, strych i wszystkie narzędzia :P

a w bloku? kawałek chodnika i nawet przedłużacza nie ma skąd pociągnąć

jedyne rozwiazanie to kupić działke i dom ale jak skoro R na utrzymaniu :P

ale dość gadania.
Jest i schowek:


i małe nagranie z wnętrza, co prawda nie dzieło Wajdy ale coś tam widać w zarysie ;)
wnętrze YT

prebenny - Czw Maj 21, 2015 23:21

No i ładnie :) Tradycyjnie ta półka to miejsce na narzędzia :D

Dywaniki chcesz welurowe wkładać?

longer86 - Czw Maj 21, 2015 23:24

tiaa dywaniki mają być czarne z czerwonym obszyciem
AdaskoC - Pon Cze 08, 2015 22:30

Wrzuć fotki z sesji :)
longer86 - Pon Cze 08, 2015 22:38

no to na początek fotki.
autko po myciu, świeżej politurze, pogoda przypasowała i jest:



do tego w dniu dzisiejszym dotarł zamówiony MBC ProPerfekt, błyskawicznie zamontowany, wstępnie wyregulowany z użyciem kompresora :D
INPA pokazała 1,48 bar więc idealnie, mam nadzieję że turbo się nie posypie w tempie natychmiastowym :P

z wstępnych obserwacji autko mniej kopci, i dostało odrobinę kopa, od 2 tys lepiej się zbiera, została do wymiany pompa paliwa bo wywala błąd spadku cisnienia co skutkuje szarpnięciem

foto zamontowanego gadżetu:

scareface - Czw Cze 11, 2015 19:17

Jednak nie tylko w moim R mieszkają gryzonie :D
karolj - Sob Lip 25, 2015 19:59

A mi ktoś kiedyś powiedział, że takie poszarpane wytłumienie pod maską to efekt mycia silnika myjką wysokociśnieniową ;)
longer86 - Sob Lip 25, 2015 21:14

Super... Od 5 lat ten silnik myjki nie widział, a jak go kupiłem to wypolerowany tez nie byl
scareface - Nie Lip 26, 2015 17:21

karolj napisał/a:
A mi ktoś kiedyś powiedział, że takie poszarpane wytłumienie pod maską to efekt mycia silnika myjką wysokociśnieniową ;)


Tak, to też prawda ale uwalona komora maski błotem od "łapek" i jakieś suche kawałki chleba to już nie myjka :) Sorry za OT :P

longer86 - Sob Wrz 26, 2015 21:39

http://1drv.ms/1iThbkO
http://1drv.ms/1G9h6hG

W linkach jesienne efekty giciorowania lakieru, puki w takim stanie musze strzelić jeszcze kilka fotek do kalendarza :p

toksyn - Nie Wrz 27, 2015 12:53

to jeszcze felgi umyj :P
longer86 - Nie Wrz 27, 2015 13:02

Ta felga jest do malowania, jest taka odrapana
Markzo - Nie Wrz 27, 2015 13:33

pucuj pucuj :D czekam na foty :D
rafalmis1 - Nie Lis 29, 2015 12:30

longer86, powiedz mi czym zmieniłeś kolor poduchy, bo mam kierownice drewnianą i po obszyciu jest inny odcień, chciałbym to poprawić tak aby było jednolicie
longer86 - Nie Lis 29, 2015 18:03

Odtłuściłem dokladnie i potraktowałem matowym sprayem RAL 9011. W miejscu przy wieńcu kierownicy, po roku juz nie jest czarny mat, lecz polysk
longer86 - Sro Gru 16, 2015 09:53

Dzięki, taki mój ulep :mrgreen: , któremu ciągle daleko do ideału :wink:
sTERYD - Sro Gru 16, 2015 10:02

przecież to spam...
longer86 - Sro Gru 16, 2015 11:56

Tak, zorientowałem sie jak juz napisałem, bo widziałem tez w temacie u harrego z tym samym autem ale inny nick.
prebenny - Czw Gru 31, 2015 18:12

I jak tam dywaniki LANGER ;)
longer86 - Czw Gru 31, 2015 18:15

No weź nie rob popeliny.

Juz jest w miare ok... W każdym razie zdjęcie poniżej zwiastuje dalsze zmiany czarno czerwone... Rok 2016 to na 99% podsufitka i oświetlenie kabiny. Ale to zaś, tymczasem

prebenny - Czw Gru 31, 2015 18:15

:ok: i te naszywki na fotelach zrób :)
longer86 - Pon Sty 18, 2016 16:51

Cześć pierwsza pokrywy silnika, kolor bazowy jest, jeszcze 2, cieniowanie i bedzie git.
http://s7.postimg.org/3jm...0160118_002.jpg

prebenny - Pon Sty 18, 2016 18:54

Na napis ROVER przyklej jakąś folię pseudo-chrom ;)
toksyn - Pon Sty 18, 2016 19:21

teraz moda jakaś na malowanie pokryw? ;D
prebenny - Pon Sty 18, 2016 19:28

toksyn zima i niektórym się nudzi :D
longer86 - Pon Sty 18, 2016 20:10

Pod maską tez może ladnie wyglądać, a ze silnik nie ma prezencji vki jak w alfie to chociaż pokrywa może być ladna
toksyn - Pon Sty 18, 2016 20:37

No V6 z AR bije pod tym względem wiele silników :D
Markzo - Pon Sty 18, 2016 22:04

Tylko pasuje iść dalej w biel, żeby nie została sama pokrywa biała ;) bo to będzie troche kaszana. Do tego biały kolor będzie dość upierdliwy w utrzymaniu pod maską :P maluj dalej i pokazuj :P
Harry - Wto Sty 19, 2016 14:51

bedzie zebra jak u mnie :razz:
longer86 - Wto Sty 19, 2016 23:33

Markzo napisał/a:
Tylko pasuje iść dalej w biel, żeby nie została sama pokrywa biała


dlatego biel poszła jako kolor główny, w większości zostanie pokryta Twoją ulubioną czerwienią Mareczku, a jak...

Markzo napisał/a:
troche kaszana


to w końcu pod maską i wstydu nie będzie :P

Markzo - Sro Sty 20, 2016 05:49

E jak czerwona patatajnia ma być to jestem 100% na tak :D
longer86 - Sro Sty 20, 2016 15:29

No to part 2 w trakcie...


Markzo - Sro Sty 20, 2016 16:15

Coś mi się wydaje, że to flaga GB bedzie? ;>
AdaskoC - Sro Sty 20, 2016 19:08

Chyba tak :-)
MD - Sro Sty 20, 2016 21:29

Pomysł na flagę GB jest genialny i fajnie by wyglądał na Vce.

Ale będzie, że odgapiam... :c

AdaskoC - Sro Sty 20, 2016 21:35

MD napisał/a:
Pomysł na flagę GB jest genialny i fajnie by wyglądał na Vce.

Ale będzie, że odgapiam... :c


Nie będzie :P Maluj, chętnie zobaczę :)

longer86 - Sro Sty 20, 2016 22:02

Co za papugi :p wiecie co.. Coś wam pokazac :p
AdaskoC - Sro Sty 20, 2016 22:35

Nie nerwuj się długi, nikt tu nie papuguje, nie można już zażartować :D ?!
MD - Sro Sty 20, 2016 22:37

longer86, prędzej czy później byś pokazał. :D

Ale to naprawdę świetny pomysł. Bo pierwszy mój plan to był lakier jak na nadwoziu na osłonie Vki, akumulatora i dolotu. Inny pomysł zakładał pokrycie powierzchni klejem i czymś w rodzaju grubszego piachu, dla ładnej, chropowatej faktury. Prysnąłbym to jakąś niekrzykliwą czewienią + coś z kolektorem dolotowym. Pokrycie jakimś chromidłem czy nakładka z polerowanej nierdzewki.

No ale flaga GB to naprawdę świetny pomysł. :D

AdaskoC - Sro Sty 20, 2016 22:42

MD napisał/a:
Inny pomysł zakładał pokrycie powierzchni klejem i czymś w rodzaju grubszego piachu, dla ładnej, chropowatej faktury. Prysnąłbym to jakąś niekrzykliwą czewienią + coś z kolektorem dolotowym.


Nie no to syf by przyciągało jak cholera :)

MD - Sro Sty 20, 2016 22:50

AdaskoC, nie tyle przyciągałoby, co mogłyby się pojawić problemy z czyszczeniem brudu z zagłębień. Coś podobnego jest w VTEC niektórych chyba.

Harry - Czw Sty 21, 2016 09:07

lakier strukturalny
slax - Czw Sty 21, 2016 09:20

MD napisał/a:
AdaskoC, nie tyle przyciągałoby, co mogłyby się pojawić problemy z czyszczeniem brudu z zagłębień. Coś podobnego jest w VTEC niektórych chyba.


To jest Lakier VHT :D

http://allegro.pl/vht-wri...4960191777.html

longer86 - Czw Sty 21, 2016 09:22

No dobra dobra chłopaki... Part 2 skończony, teraz poprawki gdzie zapylilo na białym, później part 3 i 4... Na razie mysle ze jest spoko.


Markzo - Czw Sty 21, 2016 10:46

Dla mnie bomba!
slax - Czw Sty 21, 2016 12:11

Miodnie bedzie, szkoda że na klekocie :D
j0zek - Czw Sty 21, 2016 14:26

slax napisał/a:
Miodnie bedzie, szkoda że na klekocie :D

Dobry klekot nie jest zły :)

Longer wiesz Ty co.. zamiast patriotycznie Polską flagę pierdyknąć to dajesz Brytyjską:P Wystarczy im, że R75 angielski :P

longer86 - Czw Sty 21, 2016 15:04

Part 3.



Zostało dotrzeć granatowe zapylenia do białego,

I mysle nad częścią 4 lakier bezbarwny na wierzch w celu ochronnym.

slax - Czw Sty 21, 2016 15:13

Wytrzyj jeszcze napis ROVER do białego :D
longer86 - Czw Sty 21, 2016 16:16

Przekonałeś mnie slax, choc niezbyt mnie to jakością powalilo, z daleka wygląda spoko



Dominoz - Czw Sty 21, 2016 16:20

Powiem Ci longer, że wygląda to bardzo fajnie.
Gratulacje.

toksyn - Czw Sty 21, 2016 17:27

No no longer, ładnie, zrobie tak samou siebie. XD
adam_26 - Czw Sty 21, 2016 18:11

To są jakieś specjalne farby odporne na wysokie temperatury ?? Wytrzyma to temp silnika do 100 dochodzące ?? :razz:
longer86 - Czw Sty 21, 2016 18:39

jest to zwykły spray, pod osłoną silnika jest jeszcze warstwa pianki wygłuszającej, próbowałeś kiedyś dotknąć tego plastiku przy rozgrzanym silniku?

ja jakoś nigdy się o to nie poparzyłem, więc uznałem że zwykła farba w zupełności wystarczy, koszt wykonania to jakieś 50-60 zł

Spray biały, ciemny czerwony i granatowy, lakier bezbarwny, 1 rolka wąskiej taśmy malarskiej maskującej i papier ścierny 150 i 220 po za tym jakieś folie które były pod ręką by zamaskować niemalowane obszary.

ołówek do odrysowania konturów kolorów, pomysł, wizualizacja na kompie, odrobina chęci do pracy. To w zasadzie wszystko

Markzo - Czw Sty 21, 2016 21:52

Podoba mi się to :D teraz musisz zmieniać reszte, żeby pasowało ;)
longer86 - Czw Sty 21, 2016 21:56

Co masz na myśli mówiąc resztę?
Masz jakis pomysł?

j0zek - Czw Sty 21, 2016 22:21

Wszystkie węże dolotowe silikonowe czerwone :P
longer86 - Pią Sty 22, 2016 14:06

No to się zachciało, dalej bezbarwny i wyszła kupa, biały się zważył

Porażka, no ale nowa pokrywa silnika zamówiona, koszt taki sam jak zakup Paint removera, a roboty mniej.

Jak dojdzie bedzie podejscie drugie, nie odpuszczę pomysłu

Dominoz - Pią Sty 22, 2016 14:10

longer86 napisał/a:
Jak dojdzie bedzie podejscie drugie, nie odpuszczę pomysłu

Nie odpuszczaj, bo pomysł zacny.

A tak z ciekawości: co to znaczy, że się zważył? Daj foto. ;)

longer86 - Pią Sty 22, 2016 14:19

nie moje foto, ale efekt taki sam:

Markzo - Pią Sty 22, 2016 15:51

Wodzu, a podkład do plastiku dałeś? jakiej firmy spreje? w jakiej temperaturze malowane?
longer86 - Pią Sty 22, 2016 16:00

Markzo napisał/a:
Wodzu, a podkład do plastiku dałeś? jakiej firmy spreje? w jakiej temperaturze malowane?


Wodzu przyoszczędził na podkładzie, stracił na pokrywę

Zmatowałem powierzchnię i odtłuściłem,

Spraye denbraven , malowane w temp 15-20 stopni

malowałem różne plastiki kilka razy i nie było kłopotu.

Ale zważyło się na białym ,który był malowany kilka dni wcześniej, może za gruba warstwa,

Kit z tym, zrobię jeszcze raz ładniej ;) a tę pokrywę przelecę remover'em jeśli mam w piwnicy, i pomaluje we flagę polski lub niemiec specjalnie dla j0zka :P

Markzo - Pią Sty 22, 2016 16:28

Hm, może jednak daj ten podkład. Ja używam sprejów motipa, całkiem dobrze się nimi maluje. Może zagrzej troche powierzchnie, żeby były cieplejsze - bo dość chłodno masz ;)
j0zek - Pią Sty 22, 2016 16:37

Longer, to jak będzie flaga Polski to na 11 listopada założysz i z otwartą machą pojedziesz na pochodzie :D
pelson91 - Pią Sty 22, 2016 16:38

j0zek, albo maskę z plexi wrzuci :lol:
longer86 - Pią Sty 22, 2016 16:46

Markzo dzieki za rady, a j0zek polska flaga dla Ciebie gdzies tam wyżej domagales sie takich barw
AdaskoC - Pią Sty 22, 2016 16:56

Efekt byl bardzo fajny,

longer86 napisał/a:
Wodzu przyoszczędził na podkładzie, stracił na pokrywę


ale jak to mówią... Oszczędny płaci dwa razy.


Wszystkie lakiery były jednakowej firmy?

longer86 - Pią Sty 22, 2016 16:58

Tak byly równe. Teraz bardziej sie przyłożę, okleje żeby nie zaprószyć to obejdzie sie bez bezbarwnego. I poprawie błąd bo angole sie doczepili do flagi :P
j0zek - Pią Sty 22, 2016 17:50

Longer, tak napisałem o tej Polsce, bo zawsze mnie zastanawiało, że wszyscy dają barwy brytyjskie, wiem, że to marka Angielska, ale można by tak sypnąć sobie barwy własnego kraju.
Ale z drugiej strony Polska flaga jest nudna jak nie wiem co, a na brytyjskiej coś tam się dzieje :P

longer86 - Pią Sty 22, 2016 18:22

J0zek ogarnij sie, widziałeś kiedys mini , jaga albo cos innego z brytyjskich aut z flaga Niemiec? Wiesz co j0zek kup polifta i wymaluj pokrywe we flagę chin. Ja zostanę przy fladze GB.
adam_26 - Pią Sty 22, 2016 19:30

longer86 napisał/a:
Wiesz co j0zek kup polifta i wymaluj pokrywe we flagę chin.
dobre :mrgreen: dobre, do Roewe pasowała by jak ulał :lol:
j0zek - Pią Sty 22, 2016 20:41

A to trzeba auto zmieniac dla pomalowania pokrywy? Chyba sa latwo dostepne pokrywy, bo widze ze kupiles druga :P
A jesli o produkcje chodzi to polifty 2004-2005 jeszcze przez Angoli byly robione :-)

longer86 - Pią Sty 22, 2016 21:14

Pewnie dlatego pomalowałeś swoja pokrywę w kolorze flagę unii europejskiej ;)
j0zek - Pią Sty 22, 2016 21:42

Niestety pudło - nie ma gwiazdek ;)
longer86 - Pią Lut 05, 2016 10:14

No to zostalo, zakupić pokrywkę od aku nie popękaną i zrobic ogólną akcje czystości pod maską. Bo na razie pokrywa gryzie sie z reszta... Ale jestem zadowolony z efektu:







sknerko - Pią Lut 05, 2016 10:34

ale te reflektory to jeszcze coś światła przepuszczają? :mrgreen:
longer86 - Pią Lut 05, 2016 10:40

Oj czepiasz sie detali...
Wczoraj wieczorem padało a dzis za jasnego jechałem...

Ale dla Twojej satysfakcji... :mrgreen: Dają radę lepiej niż niejedne na tym forum :p

Dominoz - Pią Lut 05, 2016 10:50

Fajnie to wygląda! :)
Markzo - Pią Lut 05, 2016 15:36

Dla mnie kozak! :D jakbym miał jakąś pokrywę u siebie, to bym zrobił ją dokładnie tak samo ;) mega !
toksyn - Wto Lut 09, 2016 22:37

Jak dla mnie troche za mocno się wyróżnia względem reszty auta. Byćmoże to dlatego, że fura brudna.. :-) gratki za pomysł i wykonaną pracę ;P
qwe12318 - Wto Lut 09, 2016 22:57

Pomysł ciekawy ale zbytnio kontrastuje jak dla mnie...

Z innej beczki longer obczaj to ;)

longer86 - Wto Lut 09, 2016 23:11

Widzialem juz to... Ale będę kontynuował swoja wizje :p

Oslona za biala jak na razie ale przybrudzi sie to bedzie spoko, pod maska tez bedzie porządek... Rurki od Klimy wypoleruje reszta do mycia... Zobaczymy jak to bedzie

Ciufa - Sob Lut 20, 2016 08:43

up
Vigoslaw - Sob Lut 20, 2016 08:44

down ;)
longer86 - Sob Lut 20, 2016 09:18

Dziś dzień obchodów 15 Urodzin klubu ROVERki.pl , czas ucieka wszyscy się starzeją a mój R odmłodniał, pod spodem krótka fotorelacja z nieplanowanego moda, ale okazje trzeba wykorzystywać...

zaczęło sie od paczki... 2 piękne oczęta z angielskiego dawcy, troszke pracy , odrobina modyfikacji, polerka, montaż... a było to tak:














I dla potomnych na przyszłość, gdyby ktoś chciał zamontować spryskiwacze (czego jeszcze nie uczyniłem) To zaznaczone miejsce w którym miejscu powinny one być, po 1 pod każdym reflektorem:


Markzo - Sob Lut 20, 2016 10:06

Dobry mod :D autko ładnie odmłodniało :ok:
sknerko - Sob Lut 20, 2016 12:08

O!!! to już chyba nasze wszystkie wielkopolskie mają ładne oczka. A nie wszystkie....... jeszcze Padzer nie ma takich
longer86 - Wto Kwi 05, 2016 21:17

No to czas podsycić temperaturkę...

Właśnie wróciłem z mordoru i mam otóż takie cudo... Slupek A po stronie kierowcy

Przy okazji wymiany gruszki na podluznicy, czekam na zamówiony pasek wieloklinowy i tuleję łapy silnika. silnik stoi na kołku i przeszedł wiosenne mycie:


Markzo - Wto Kwi 05, 2016 21:59

dajesz dajesz :D czekam na podsufitkę ;)
scareface - Wto Kwi 05, 2016 22:25

Powiem tak, kolejny człowiek któremu zazdroszczę oczu :P Do zmiany z anglika na europę musiałeś coś kupować czy w domowych warunkach da się to zmienić ? Ale ogólnie pięknie wygląda teraz bestia, masz ładny kolorek do polerki :D
longer86 - Wto Kwi 05, 2016 22:35

Wiertarka, kamienie szlifierskie za 10 zł, nity, wiertła i troche cierpliwości...

Kolega Cin przygotował poradnik... Dzieki któremu w domowym warsztacie można zrobic lampy Eu...

http://pokazywarka.pl/soczewkinaeu/

scareface - Wto Kwi 05, 2016 23:44

Dziękuję za poradę :-)
longer86 - Czw Kwi 07, 2016 22:54

Taki smaczek... Na dziś, zwijam sie do chałupy... Brak sił...


Markzo - Pią Kwi 08, 2016 05:48

jak dal mnie wygląda to baaaardzo dobrze ;) szkoda, ze jest łączenie czerwonego materiału, ale pozatym bajka ;D
prebenny - Pią Kwi 08, 2016 06:39

:wow: :ok:
sknerko - Pią Kwi 08, 2016 10:00

Gothik style :mrgreen:
j0zek - Pią Kwi 08, 2016 10:38

I to w R75 Panie ?:D
longer86 - Sob Kwi 09, 2016 02:41

no więc tak, pora późna, ale jeszcze coś skrobnę...

zeszły tydzień obfitował w różnego rodzaju prace

począwszy od wymiany gruszki oraz łapy silnika nad gruszką, a zarazem przy okazji zmiany paska wieloklinowego, przez umycie silnika... zmianę końcówki drązka kierowniczego.... gdzieś w to wplątały się letnie koła, ale najistotniejsze trwało cały tydzień po trochu i na dobrą sprawę zostały jeszcze drobne poprawki

A więc do rzeczy, urodził mi się w głowie pomysł że ten R ma być wyjątkowy inny niż wszystkie, niepowtarzalny, dla jednych kontrowersyjny dla innych ... sami dopiszcie

Po szorowaniu starej podsufitki tapicerka zaczęła obwisać, co po chwili namysłu zmusiło mnie do pracy ale też nadarzyła się okazja by coś zmienić. Szatański plan czerń i czerwień jak na tapicerce poniżej linii okien.

a więć całośc dopasowana do boczków drzwi, dywaników... do pełni wykonania planu zostało zmienić półkę za tylną kanapą na czarną, dokończyć daszki słoneczne kierowcy i pasażera i najważniejszy punkt zmienić tarcze zegarów, oraz kolor podświetlenia licznika i wszystich przełączników w kabinie na czerwony...

Poniżej krótka relacja z zmiany tapicerki podsufitki:

przypasowanie materiałów - czarna tapicerka świeży zakup 3mb
i czerwona skórka, pozostałość po obszyciu schowka


pozszywanie mojego wymysłu przez znajomego tapicera


wstępna przymiarka


presji koloru nie wytrzymały także plastiki wnętrza więc na wiosnę 2016 przybrały kolor czarnego matu


dalszy montaż:





całość z grubsza prezentuje się następująco



Ziana koloru zagościła także na słupkach





no i na koniec czyścioszek

Markzo - Sob Kwi 09, 2016 08:34

Zaczyna to tworzyć całość ;) każdy z tych elementów osobno pasowałby do seryjnej 75 jak pięść do nosa, ale tutaj.. ;) mi to się zaczyna coraz bardziej podobać :D
toksyn - Sob Kwi 09, 2016 10:53

teraz przeciągnij taki czerwony pas przez maske, dach i bagażnik :D swoją drogą trzeba było zrobić 3 cieńsze paski to byłby firmowo i oryginalnie :D haha

ciekawy jestem jak na żywo to wygląda :)

longer86 - Sob Kwi 09, 2016 11:41

przez maskę i dach to miał maniu na zlocie ręcznikiem papierowym
AdaskoC - Sob Kwi 09, 2016 14:36

Dla mnie z tego wszystkiego te malowanie wymiata :)



Mam chyba słabość do brytyjskiej flagi :)

sknerko - Sob Kwi 09, 2016 20:00

Long pomaluj klape akumulatora "przedłużając" flagę z maski to by fajnie dokończyło efekt

a na bezpiecznikach godło Brytyjskie :mrgreen:

longer86 - Sob Kwi 09, 2016 21:01

Bezpieczniki będą nakryte kapeluszem E.II
sknerko - Sob Kwi 09, 2016 21:03

co to jest kapelusz E.II ?
longer86 - Sob Kwi 09, 2016 21:07

Elżbiety 2...

O takim nakryje bezpieczniki
http://bi.gazeta.pl/im/0/9506/z9506470IH.jpg

WojteK. - Sob Kwi 09, 2016 22:27

Super robota i samochód! :D
Pozdrawiam!

Harry - Sob Kwi 09, 2016 22:55

uważam, że cała czarna podsufitka lepiej by wyglądała, a bardziej czerwone pasy bezpieczeństwa by pasowały
longer86 - Sob Kwi 09, 2016 23:21

No troche późno no zmiany :D przy następnej okazji, choc uważam, ze jak na 75 to czerwone pasy bezpieczeństwa byly by troche zbyt sportowe.

Cala czarna podsufitka wydala mi sie raja zwykła bez tego czegoś ;) taką jednolitą maja wszyscy :wink:

rafalmis1 - Nie Kwi 10, 2016 07:04

Mam pytanie :mrgreen: co byś chciał za zrobienie takiej flagi dla mnie?
longer86 - Nie Kwi 10, 2016 10:43

To unikat, nie produkcja seryjna po za tym w kv6 masz inna pokrywę, mniejszą,
Całość powstała w Photoshopie, na zdjęcie silnika nałożyłem półprzeźroczystą. Flagę. Cala pokrywa papierem ściernym odtłuszczenie i bialy spray na calość.
Potem wg photoshopa ołówek i rysujesz wzór. Oklejasz taśmą i malujesz warstwę czerwoną, jak wyschnie to analogicznie niebieską

prebenny - Pią Kwi 22, 2016 21:56

Co się rozłUPało? :/
longer86 - Sob Kwi 23, 2016 17:49

A no... Do rzeczy... Zamontowalem Intercooler z 1.8t, poprawiłem rurki alu z wężami na porządne obejmy... Ale dziś poirytowany zachowaniem taryfiarza, postanowiłem go wyprzedzić... Ze świateł, jedynka, dwojka, i ebło , wstyd, zasłona dymna , mysle wąż wyskoczył, poprawie i ok... Jednak po zjeździe na pobocze moim oczom ukazał sie inny widok...





Kolektor dolotowy powiedział dość i obrzygał mi świeżo myty przedni pas kupą sadzy.

[ Dodano: Sob Kwi 23, 2016 17:49 ]
No i kolektor zmieniony...

Stary ebł bardziej niż myślałem,


scareface - Sob Kwi 23, 2016 19:07

Skąd aż tak mocne pęknięcie? Ciekawe co się musiało stać, że rozsadziło tak solidnie wyglądający kolektor. W benzyniakach są klapki które klekoczą a w dieslu one pękają :D
karolj - Sob Kwi 23, 2016 20:43

longer86, czyżby zbyt duże doładowanie?
longer86 - Nie Maj 08, 2016 00:38

0,3 bar względem serii to chyba nie przegięcie, cos go zabolało... Chyba ze kulka w mbc sie zblokowala. W każdym razie kolektor 30 zl i juz zmieniony, zal tylko ze uwalilo sadza świeżo mytą komorę silnika a plyn do czyszczenia silnika nie chce tego brać...

[ Dodano: Nie Maj 08, 2016 00:38 ]
Wczoraj odebrałem kolejne 2 felgi z prostowania... Ogólnie prostowanie 4 sztuk - 150 zł kpl.

Przednie opony juz byly, na tył zakupiłem używki, fakt że już 6 latki, ale konserwowane co sezon, 6mm bieżnika Pirelli p7 cinturato run flat, stan idealny
Cena 50 zł sztuka wiec pomimo wieku, cena i ilość bieżnika oraz stan opon rekompensują się... Tak że kpl. Letni gotowy dojazdy, na przyszły sezon... Może w końcu felgi doczekają sie malowania, tymczasem pojawił się na desce błąd abs... Czujnik lewy przedni

Markzo - Pon Maj 09, 2016 05:57

longer86 napisał/a:
Czujnik lewy przedni

jak nie urok, to sraczka :D

longer86 - Sro Cze 29, 2016 20:24

Wczoraj zakupiłem w okazyjnym pakiecie kilka gratów do Roverka

Czujnik temp włącznika webasto z wiązką,
Nie popękaną pokrywkę akumulatora
Pompę paliwa z koszem, w celu eliminacji zlych wskazań poziomu paliwa
I rarytasik licznik z wyświetlaczem:


Zakup w ciemno i strzał w 10 (dzięki Tomson ;) )
Zero linii.
Po akcji kodowania winu i przebiegu jest plan zmiany podświetlenia na czerwone i wykonanie własnego wzoru tarcz obrotomierza i prędkościomierza ;) trzymajcie kciuki za powodzenie planu

sknerko - Sro Cze 29, 2016 21:46

longer86 napisał/a:
Po akcji kodowania winu i przebiegu
a jak ta akcja przebiegała czystym go potraktowałeś?
Dominoz - Sro Cze 29, 2016 22:27

Licznik byłby całkiem spoko...gdyby nie te mile...Nie wkurza Cie to? :)
j0zek - Sro Cze 29, 2016 23:28

Dominoz napisał/a:
Licznik byłby całkiem spoko...gdyby nie te mile...Nie wkurza Cie to? :)


Przecież tych mil nie będzie, przemieni tarcze ze swojego starego, albo jakieś nowe zrobi.

Dominoz - Sro Cze 29, 2016 23:55

No tak...że ja na to nie wpadłem :)
longer86 - Czw Cze 30, 2016 00:40

sknerko napisał/a:
longer86 napisał/a:
Po akcji kodowania winu i przebiegu
a jak ta akcja przebiegała czystym go potraktowałeś?


Jeszcze nie przebiegła ta akcja, mil na wyświetlaczu juz nie ma, a tarcze będą indywidualne lub moje stare

tomii620si - Czw Cze 30, 2016 00:57

Licznik fajny :) Tarcze indywidal rób jak najbardziej :) Sam sie nad tym zastanawiam ale ... Wypoleruj szybke zegarów.. moze tak na foto wyszło ale strasznie porysowana :(
longer86 - Pon Lip 11, 2016 23:22

jako że wylądowały u mnie zegary z dużym wyświetlaczem, postanowiłem pójść za ciosem i znów stworzyć coś swojego...

docelowo zmieni się kolor podświetlenia zegarów , razem z dodatkowym podświetleniem wskazówek jeśli wszystko wyjdzie pomyślnie, do tego zwieńczeniem projektu zegarów będą nowe indywidualne tarcze, które mam zamiar wykonać we własnym zakresie, na chwilę obecną projekt wygląda tak:



[ Dodano: Pon Lip 11, 2016 23:22 ]
i mały update wstępny zaakceptowany przeze mnie samego projekt :D

czas przejść do etapu druku i składania


MD - Pon Lip 11, 2016 23:25

longer86, czy Ty właśnie próbujesz zrobić wskazówki zwisające jak w Ferrarkach? :D
longer86 - Pon Lip 11, 2016 23:38

ja nie próbuje, ja to robię ;) zainspirowałem się pewną stroną mazdy ;)
Dominoz - Wto Lip 12, 2016 00:01

longer86, progi byś lepiej naprawił :P

Ale pomysł z licznikami fajny.

Markzo - Wto Lip 12, 2016 05:57

Ciekawe co to wyjdzie :P
longer86 - Wto Lip 12, 2016 22:51

Jest 1 czarna warstwa zegarów, maskującą punkty świetlne, podejrzewam ze spodoba sie Markzo ;)

prebenny - Sro Lip 20, 2016 13:04

I jak tam budziki?
bociannielot - Sro Lip 20, 2016 13:04

co nowego?
longer86 - Sro Lip 20, 2016 13:06

wstępne próby druku tarczy, 2 warstwy z 3 przy czym chwilowo dostepna drukarka tylko czarna laserowa przez to też tarcze czarne:



podświetlenie jest nierównomierne bo nad wyświetlaczem kasy fiskalnej niebieskiej, na którym były białe litery.

Ale przepuszczalność światła jest ok , przy białych zimnych ledach i 3 warstwie z czerwonym filtrem efekt powinien być zadowalający

sknerko - Sro Lip 20, 2016 13:24

Załatwiłem płytki pod diody ale mam teraz tyle roboty że nie mam czasu nawet tych płytek przygotować. Na pocieszenie laminat mam ten cienki (połowa grubości zwykłego) więc będzie ładnie.

[ Dodano: Sro Lip 20, 2016 13:24 ]
Aha, Long nie masz czasem dostępu do takiego cyrkla z ostrzem/igłą bo ja niestety nie mam a to by idealnie się przydało do zrobienia ścieżek.

longer86 - Sro Lip 20, 2016 13:29

mogę zerknąć, bo powinienem mieć taki z 2 igłami
Markzo - Sro Lip 20, 2016 14:25

A demontaz wskazowek? Dasz rade je potem ustawic? Dla mnie te zarne bajka, do tego czerwone podswietlenie i mozna montowac :P
longer86 - Sro Lip 20, 2016 14:38

Wskazówki to tez bajka :) zakładasz wskazówkę na oś, i obracasz przeciwnie do wskazówek zegara na swoje miejsce, jak jest zle to obracasz znów przeciwnie ;)
Wskazówki będą podświetlane z laguny 1

sknerko - Sro Lip 20, 2016 14:53

Tak swoją drogą ładne podświetlane wskazówki mam w Landku tyle że tam na zielono
longer86 - Pią Lip 22, 2016 21:41

Przymiarka oświetlenia wyświetlaczem telefonu:



I to samo bez oświetlenia


Markzo - Sob Lip 23, 2016 08:38

zostań przy czarnych tarczach :P chociaż to wygląda bardzo dobrze :)
longer86 - Pią Lip 29, 2016 00:18

Przy dużym zaangażowaniu i pomocy w kwestii elektronicznej kolegi sknerko (przy okazji wielkie dzięki) tworzą sie moduły Led pod wskazówki do roverka, metamorfoza trwa ;)

https://youtube.com/watch?v=MbDxk9PcqYo

prebenny - Pią Lip 29, 2016 13:04

Silikony doszły?
longer86 - Pią Lip 29, 2016 13:09

W miedzy czasie owszem...

dzelo23 - Sob Lip 30, 2016 11:19

Co tygryski lubią najbardziej?
Ciufa - Sob Lip 30, 2016 11:19

up
longer86 - Pią Sie 12, 2016 23:56

Cytat:
Co tygryski lubią najbardziej?


tygryski lubia kolor czerwony:



mam nadzieję, że w końcu nie będzie przedmuchów

[ Dodano: Pią Sie 12, 2016 23:56 ]
No i nie wytrzymałem, postanowiłem przymierzyć


Wnioski, przeskalować całość, bo liczby sa za mocno po obwodzie.
Zwiększyć wewnętrzną czcionkę bo za mala i nieczytelna.
Zmodyfikować skład tarcz bo prześwituje miejscami.
Jesli po zmianę Led na białe nie poprawi sie rozłożenie swiatla przez pryzmaty, bedzie trzeba inaczej rozłożyć oświetlenie pod tarczą

prebenny - Sob Sie 13, 2016 02:35

Moim zdaniem się poprawi (będzie jaśniejsze podświetlenie).
Markzo - Sob Sie 13, 2016 06:36

Działaj ;) mógłbyś wrzucić fotke tarczy na tle Twoich czerwonych wykończeń kabiny? chciałbym zobaczyć jak się kolorki różnią ;)
longer86 - Pią Wrz 02, 2016 18:20

Zdjęcie środka, tarcze celowo byly w innym odcieniu, żeby nie byly zbyt rażące

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2016 18:20 ]
Eksperymentów ciag dalszy, chyba rozwiązanie ostateczne, grawer laserem:


bociannielot - Sob Wrz 10, 2016 12:48

Bociany ćwierkają że coś nowego się urodziło ;>
longer86 - Sob Wrz 10, 2016 12:51

wersja dla Markzo:


Markzo - Sob Wrz 10, 2016 15:01

No i teraz jest prawilnie :)
longer86 - Sob Wrz 10, 2016 18:49

I wersja nocna:



Jak na razie jeszcze bez świecących wskazówek ;)

No i oświetlenie jak na razie seryjne, co nie do konca mnie zadowala, pewnie trafi pod tarcze kilka dodatkowych Led.

prebenny - Sob Wrz 10, 2016 21:12

Jak chcesz białe podświetlenie to nie trzeba kombinować z podświetleniem. Co do kolorowych ciężko mi powiedzieć ale mi się wydaje, że te fabryczne diody generalnie są 'ciemne'.
longer86 - Sob Wrz 10, 2016 21:28

Białe będą tylko wskazówki. Reszta czerwona lub biała zależy jak mi się spodoba


Dominoz - Nie Wrz 11, 2016 22:34

Ja tam nie wiem po co te modyfikacje zegarów.
To jest taki element w naszych R75, który mi się strasznie podoba w serii :)

longer86 - Nie Wrz 11, 2016 22:52

Po to modyfikacje, żeby byl jeszcze bardziej wyjątkowy.
Seryjnych zegarów jest pełno, a gdyby nie cos takiego to to forum wyglądało by jak kompendium wiedzy o naprawach ;)

rafalmis1 - Nie Wrz 11, 2016 23:15

Nie podobają mnie się te cyfry które są wewnątrz tarczy. Kojarzy się z milami
longer86 - Pon Wrz 19, 2016 20:22

Kojarzą sie z milami, fakt ale wyladowaly tam ze względu na czytelność tarcz. ;)

No i sa zgodne z pierwowzorem wg którego powstały tarcze do roverka ;)

[ Dodano: Pią Wrz 16, 2016 11:26 ]
dzięki, uprzejmości i zaangażowaniu kolegi sknerko na ukończeniu prawie są moduły oświetlenia wskazówek



również dzięki koledze tomson75400 udało sie wyciąć na ploterze folię maskującą do tarcz...

zbliżamy się do końca 8)

[ Dodano: Pon Wrz 19, 2016 20:22 ]
No i czas na przymiarki półproduktów, wersje doswiadczalne

bociannielot - Pią Wrz 23, 2016 15:44

powoli do celu :ok:
longer86 - Pią Wrz 23, 2016 15:48

tutaj wskazóweczki w ruchu:

https://www.youtube.com/watch?v=P_LqQPFm0L0

Brat - Pią Wrz 23, 2016 16:16

no, no, wygląda bardzo obiecująco. Wskazówki od ?

Też lubię jak się dużo w aucie świeci, może sam zrobię kiedyś u siebie coś podobnego :) Akurat mam pozostałości licznikowe w postaci zegarów z BMW e39 jak i z renault laguny 2, może któreś podpasują :)

longer86 - Pią Wrz 23, 2016 16:21

wskazówki z laguny 1, ale dorobione podświetlenie na osobnych led
adam_26 - Pią Wrz 23, 2016 17:24

Coraz ciekawiej się to prezentuje :grin:
Markzo - Pią Wrz 23, 2016 20:24

bars mi sie podoba :)
longer86 - Pon Wrz 26, 2016 13:12

i już prawie, brakuje tylko podświetlenia skali, które pojawi się po podłączeniu w aucie:





rafalmis1 - Pon Wrz 26, 2016 16:31

Teraz całość prezentuje się ekstra
Brat - Pon Wrz 26, 2016 17:18

Piękna robota, pogratulować.
sknerko - Pon Wrz 26, 2016 18:42

No ja tez jestem z longera86 dumny :mrgreen:
pietjak - Wto Wrz 27, 2016 00:01

Efekt jak w lexusie GS.
https://www.youtube.com/watch?v=LzIec8NBJgI

longer86 - Czw Wrz 29, 2016 22:32

No tu tak jakby juz z poprawkami

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=SJ6GliAmla8

Jest i dalszy plan... Zmiana filtra polaryzacyjnego pod wyświetlaczami co pozwoli uzyskać bialy wyświetlacz z ciemnym tlem...

Dotychczas przy białych ledach wyświetlacz mial błękitne cyfry i niebieskie tło przez filtr w wyświetlaczu...

Mysle ze zegary zyskaly troche elegancji, idąc za ciosem iluminacja przycisków konsoli środkowej, wlacznika świateł i przelacznikow szyb zyska białe lub czerwone Led...

dzelo23 - Czw Wrz 29, 2016 22:38

:tak: zarąbista robota
Markzo - Pią Wrz 30, 2016 08:37

Powiem szczerze, klasa :ok: wyglads to bardzo elegancko, stylowo :) jest opcja zmiany koloru podswietlenia malego wyswietlacza od przebiegu?
longer86 - Pią Wrz 30, 2016 08:48

Jesli przejdzie numer z folia polaryzacyjna to uda sie zrobic każdy kolor Led.
addb1 - Pon Paź 17, 2016 19:43

Cudnie to wygląda :D
o muzyce w tle można porozmawiać również :P

longer86 - Wto Paź 18, 2016 23:42

Metamorfoza trwa:




prebenny - Sro Paź 19, 2016 09:02

Nie świecą za mocno? U mnie w przyciskach od wyposażenia (grzanie dupy i tempomat) trochę za ostro białe ledy dają i bedę je musiał jakoś przyciemnić.
sknerko - Sro Paź 19, 2016 09:08

Jak nie da rady elektronicznie to markerem maznij
longer86 - Sro Paź 19, 2016 09:19

są na pewno mocniejsze niż seryjne pomarańczowe, ale nie rażą w oczy, to trochę efekt aparatu
prebenny - Sro Paź 19, 2016 09:19

sknerko myślałem o takiej półprzezroczystej taśmie klejącej ;) Właśnie tego się Long spodziewałem. U mnie też jako tako nie rażą ale w nocy trochę przeszkadzają jednak.
sknerko - Sro Paź 19, 2016 09:53

taśma od temperatury odpadnie a pisak zawsze spirytem zmyjesz
longer86 - Czw Lis 03, 2016 23:43

co do powyższych dywagacji pomogło naklejenie na led, białej zwykłej naklejki samoprzylepnej, aczkolwiek przy przyciskach ogrzewania foteli białe światło nadal jest mocne i słabo widać zielone diody włączonego grzania, przy zamawianiu kolejnej porcji diod najprawdopodobniej sygnalizacja włączenia zostanie zmieniona na diody czerwone.

I dzisiejsza aktualizacja, dzięki uprzejmości kolegi staniapl, któremu bardzo dziękuję stałem się posiadaczem ramki do radia 1DIN z półeczką, która niebawem zagości na konsoli środkowej.
W końcu telefon znajdzie swoje miejsce 8)

Przy okazji otrzymałem w prezencie oryginalne radio 1 din model CD80 który jest mi zbędny bo nie zagości w samochodzie, zatem jeśli jest chętny przekażę go dalej za koszty wysyłki, może komuś się przyda, radio ma 2 minusy, ułamany jeden zawiasik od uchylnego panelu i nadłamane gniazdo anteny ale to się da ogarnąć muszę tylko tam zajrzeć

Dorzucam fotkę, słabej jakości bo po ciemaku zmieniałem, ale ramka pasuje idealnie ;)

staniapl - Pią Lis 04, 2016 23:44

No rameczka cacy tylko ona jest w macie a resztę konsoli masz chyba w połysku dobrze widzę ?

Mam takie szybkie OT, bo widzę że zegary to ogarnąłeś na tip top, czy jest jakiś bezbolesny sposób na przerobienie przedliftowych tarcz na poliftowe (białe) ?


No i po przejrzeniu tematu szaaacun za wkład pracy w auto ;)

prebenny - Sob Lis 05, 2016 00:12

staniapl trzeba zmienić cyferblat ('wkład') i ewentualnie diody (można wlutować zwykłe diody plcc2). Jakieś 30 minut roboty ;)
longer86 - Nie Lut 05, 2017 22:25

staniapl napisał/a:
No rameczka cacy tylko ona jest w macie a resztę konsoli masz chyba w połysku dobrze widzę ?


Stara tez byla w macie, to celowy zabieg, radio tez jest czarny pomyśl i daszek nad radiem tez połysk , za dużo by tego bylo.

Tak jak prebenny, pisze, musisz miec tarcze z polifta a kwestia koloru to wlutowanie 16 Led plcc2 kolor bialy zimny lub cieply wg uznania

[ Dodano: Nie Lut 05, 2017 22:25 ]
Zegary oficjalnie zakończone, wskazoweczki zwisają jak należy, dolny wyświetlacz zyskał czerwone LED.
Włącznik świateł, przełączniki szyb, wlaczniki podgrzewanych foteli zyskaly białe podświetlenie. Do finału zmian wnętrza pozostaje oświetlenie panelu klimatyzacji i zmiana tarczy i oświetlenia zegarka.




prebenny - Czw Lut 09, 2017 20:12

Fajne zegary. Tylko ten dolny wyświetlacz na niebiesko i jazda :D
longer86 - Czw Lut 09, 2017 23:12

No to dzis pracowity dzień, na miejsce wrócił grill otrzymany od prebenny dzieki! Musze go tylko na czarno pomalować, zamocowałem go jak prawo nakazuje na spinki a nie śrubki z nakrętkami.

Druga sprawa to osłona pod silnikiem, poprzednia poległa, za obecna jak i pomoc przy montażu dzieki tomson40075

No i w wolnej chwili podmieniłem diody w panelu klimatyzacji.


Do konca metamorfozy pozostał zegarek

patric62 - Sro Lut 22, 2017 13:51

Cześć.

Longer86- gratuluje pomysłów i ogólnego wykonania wnętrza. W swoim poprzednim R200 robiłem podświetlenie zegarów oraz wskazówek diodami LED. Fajny pomysł, który wykonał również camaro17 (chyba jest to na forum ze zdjęciami gdzieś) dotyczył osobnego zasilenia wskazówek pociągniętego od stacyjki. Po przekręceniu kluczyka zapały się wskazówki a po zapaleniu świateł..reszta zegarów. Niestety nie mam zdjęcia jak to wygląda, ale ogólnie efekt fajny, szczególnie przy czerwonych wskazówkach

Lubisz zmiany, więc może kiedyś dodasz to do listy przemian

Pzdr:D

longer86 - Sro Lut 22, 2017 17:56

myślałem o tym bo wskazówki i tak podświetlone są osobnymi diodami i zasilaniem, także to żaden problem przepiąć wskazówki na inny kabel, wizja była inna cyfry miały być czerwone, zostało na biało, jest spokojnie i na razie to tyle jeśli o wnętrze chodzi ;)

a ze wskazówkami pewie chodzi Ci o taki efekt:
https://www.youtube.com/watch?v=pIPUKkagLA8