Zobacz temat - [R400]Popiskiwanie z przodu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400]Popiskiwanie z przodu

mieszko555 - Wto Sie 05, 2014 16:17
Temat postu: [R400]Popiskiwanie z przodu
Witam mam problem od czasu do czasu po rozgrzaniu dobiegają z przodu piski słyszę je z przodu po lewej stronie od kierowcy przy kole. Piski są po ruszaniu prosto przy skrecaniu najczesciej w prawo nie są systematyczne raz na jakiś czas przestaje. Od czasu do czasu zapala się lampka abs lecz gdy zgasze silnik i zapale ponownie kontrolka znika z panelu. Koła się nagrzewają i to dosyć mocno wręcz parzą z lewej strony i troche mniej z prawej. Nie są to blaszki bo to już sprawdzałem więc pytanie czego to może być wina bo w kabinie słychać a na zewnątrz to jeszcze lepiej.
Klocki wymieniane rok temu i jeszcze nie przejechałem nawet 10k na nich nie hamuję gwałtownie a i onen ie są zdarte jakieś pomysły? w piątek oddaje do warsztatu i chciał bym podpowiedzieć co i jak.

sebolek - Sob Sie 09, 2014 10:43

Prawdopodobnie jest to tloczek ;) miałem to samo u siebie i wiesz co? Teraz nie mam praktycznie hamulców XD bo zmieniłem przez niego pompę ABS..
ppavel - Sob Sie 09, 2014 23:58

Sprawdziłeś, czy prowadnice niezapieczone? Smarowałeś przy wymianie klocków?
mieszko555 - Nie Sie 10, 2014 02:51

okazało się ze hamulce blokowały, były zaciśnięte lekko, poprzedni "mechanik" źle wsadził klocki :P ja się do tego nie dotykam by nie popsuć w końcu to hamulce więc nie chce komuś wjechać w coś :) może to i banalne ale i tak jakoś bardziej ufam innej osobie co to robi na co dzień więc temat do zamknięcia.