Zobacz temat - [Rover 75] Prośba o opinię
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [Rover 75] Prośba o opinię

pietka - Sro Sie 27, 2014 09:42
Temat postu: [Rover 75] Prośba o opinię
Znalazłem dziś takiego Rover 75 z 2001 roku. Auto jest w gazie - ale ten przebieg, no właśnie... Myślicie, że ktoś przy tym majstrował?

Link do ogłoszenia: http://moto.gratka.pl/tre...df8a36bb90cf5,1

rafalmis1 - Sro Sie 27, 2014 10:21

Nie patrzę na 1 z przodu. Ważne aby był dobrze utrzymany i nie mial Hgf- U
dzelo23 - Sro Sie 27, 2014 11:05

Przebieg można sprawdzić i jest jak najbardziej realny. Ja mam u siebie na zegarach niecałe 180kkm. Trzeba go, tak jak każde inne auto dokładnie sprawdzić, szczególnie pod kątem uszczelki pod głowicą. Gazownicy często nie zwracają uwagi na dobre rozgrzanie silnika i testują jeszcze niedogrzane auto. Mi uszczelka siadła w 3 tygodnie po instalacji lpg a wcześniej pół roku jeździłem i było wszytko ok.
Tak więc dokładnie wszystko sprawdzić, sprawdzić i jeszcze raz sprawdzić.

pietka - Sro Sie 27, 2014 17:57

Zawsze staram się sprawdzić - ale wiesz jak jest - jak coś chcą ukryć to ukryją... Myślisz, że stacja kontroli pojazdów to dobry pomysł? Sprawdzą mi tam dokładnie jak ich poproszę ?
adam_26 - Sro Sie 27, 2014 20:42

pietka napisał/a:
Zawsze staram się sprawdzić - ale wiesz jak jest - jak coś chcą ukryć to ukryją... Myślisz, że stacja kontroli pojazdów to dobry pomysł? Sprawdzą mi tam dokładnie jak ich poproszę ?

Raczej nie dokładnie. Sprawdzisz hamulce, zawieszenie ale z silnika to jakieś ewentualne wycieki z pod spodu można zobaczyć. Dobrze jest posprawdzać temperaturę rozgrzanego silnika na diagnostyce OBC rozdział 7 więcej masz tutaj : https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=85346#85346 jak silnik będzie miał ponad 100 stopni podczas pracy to lipa i raczej uszczelka głowicy.

pietka - Czw Sie 28, 2014 08:04

Dzięki za ten patent - przyda się. Jedną z gorszych wad jakie można nabyć wraz z nowym autem to właśnie zasysanie oleju. Piekielnie droga sprawa...
A jak jest z blachą? Czy ma tendencję do rdzy?

rafalmis1 - Czw Sie 28, 2014 14:38

Progi mają
pietka - Czw Sie 28, 2014 18:19

No na progi to zwracam uwagę w pierwszej kolejności :D
To jest jakiś ogólny problem z autami o rocznikach dajmy na to 2005 i więcej. A zawieszenie? Jak się sprawuje na polskich drogach?