Zobacz temat - [R45] problem po wymianie pompy paliwa...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] problem po wymianie pompy paliwa...

Buri - Czw Sie 28, 2014 16:37
Temat postu: [R45] problem po wymianie pompy paliwa...
Witam po raz kolejny mam problem z moim R45 a mianowicie kontynuacja wcześniejszego postu. Wymieniłem pompę paliwa na nową i po zamontowaniu pompa nie podaje paliwa, a dokładniej nie zasysa paliwa z dołu zbiornika. W baku mam ponad 10l a i tak dalej pompka nie chce za bardzo pompować.
Remigiusz - Czw Sie 28, 2014 16:39

Wlej tak ze 30litrow żeby pompa była cala zanurzona :wink:
Buri - Pią Sie 29, 2014 10:01

No dobra jak zaleje całą pompę paliwem to będzie pompowała to jest oczywiste ale czemu ona nie ciągnie z dna zbiornika?? To co teraz mam jeździć przynajmniej z połową baku żeby pompa była zalana ?
Adrian - Pią Sie 29, 2014 10:06

Jaką tę pompę kupiłeś?
bociannielot - Pią Sie 29, 2014 10:11

Żeby syfu nie zaciągac, który co logiczne, zostaje na dnie :ok:
Buri - Pią Sie 29, 2014 10:54

Super odpowiedź.... "żeby nie zaciągała syfu" to po co są w takim wypadku dwa sitka przed pompka ?? Pompa powinna zasysać paliwo do końca a nie tylko od jakiejś ilości paliwa to by była głupota mając 10l w baku a tu nagle stajesz i nie można nawet dojechać do stacji. Rozebrałem już 3 razy bak i wyciągnąłem pompkę podłączałem na krótko wszystko elegancko działa tylko nie chce dobrze ciągnąć paliwa z dołu przez to wielkie sitko. Jak paliwa się naleje do puszki przez powrót to wszystko ładnie działa do momentu kiedy w puszcze nie skończy się paliwo bo potem pompka nie chce zassać paliwa ze zbiornika tylko tak jakby od czasu do czasu jakąś znikomą ilość pobiera...


a to jest pompka którą kupiłem.
http://allegro.pl/pompa-p...4475204681.html

Adrian - Pią Sie 29, 2014 11:24

Czy ten zamiennik wygląda identycznie jak oryginał? Może masz problem podobny do tego? ---> https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=91117
bociannielot - Pią Sie 29, 2014 11:44

Buri, dałem Ci odpowiedz zgodną z prawdą, takie było założenie konstrukcyjne, nie podoba się? nie zadawaj więcej wobec tego takich pytań, albo poszukaj gdzies nazwisk inżynierów z firmy rover i do nich zadaj to pytanie, boże, zadałes konkretne pytanie i dostałeś konkretną odpowiedz bardzo mi przykro że nie rozwiązała ona Twoich problemów, ale to nie moja wina
kezmanq - Pią Sie 29, 2014 12:59

z tego co pamiętam to niektóre pompy (zamienniki pewnie) miały za krótki smok i nie dosięgały odpowiednio do dna zbiornika