Zobacz temat - OC poniżej 25 roku życia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - OC poniżej 25 roku życia

dokos9 - Pon Wrz 22, 2014 18:15
Temat postu: OC poniżej 25 roku życia
Moja siostra szuka właśnie samochodu, ale ma 23 lata więc ewentualne żadne specjalne zniżki jej nie obowiązują, to jej pierwsze auto i tak zastanawiamy się co zrobić, żeby OC zmniejszyć ;p szuka autka w silniku 1,4 max 1,6 nie więcej także tu tak, a wpadliśmy na pomysł żeby może wzięła na współwłaściciela z mamą która już wiele lat ma prawko itd. wówczas jakaś tam zniżka pewnie by była, kwestia tego jak to wygląda i ile orientacyjnie takie opłaty by wychodziły? ja się nie znam kompletnie, ale może jakiś spec? :)
bociannielot - Pon Wrz 22, 2014 18:39

sa kalkulatory oc na necie, np ipolisa :ok:
tronsek - Pon Wrz 22, 2014 18:55

lub np. http://rankomat.pl/
farek - Pon Wrz 22, 2014 21:18

Sprawdź w firmie YouCanDrive :D Nastawieni na młodych kierowców, można kupić OC tylko do 30 roku życia. Ja mam 24 lata, silnik 2.0 Diesel i rocznie wychodzi 500zł z groszem. A robiąc współwłaściciela wyjdzie podobnie, dodatkowo narażasz doświadczonego kierowce na zwyżki za ewentualne szkody. Polecam :)
komarek - Pon Wrz 22, 2014 23:44

farek napisał/a:
Sprawdź w firmie YouCanDrive
również polecam :)
longer86 - Wto Wrz 23, 2014 07:58

hmmm pierwsze słyszę tę firmę...

te 500zł to już z jakimiś zniżkami?

kezmanq - Wto Wrz 23, 2014 08:19

ja polecam Allianz na rok miałem 386zł (ja jako współwłaściciel) i do tego w przypadku kolizji zniżki lecą tylko z jednego auta :wink:
bociannielot - Wto Wrz 23, 2014 09:05

longer86, to że pierwsze słyszysz nie znaczy że nie działa, YCD nie jest złym produktem, dla osób młodych jest w sam raz ;-)
longer86 - Wto Wrz 23, 2014 09:35

bociannielot napisał/a:
longer86, to że pierwsze słyszysz nie znaczy że nie działa, YCD nie jest złym produktem, dla osób młodych jest w sam raz ;-)


zgadzam się z tym i nie mówię, że źle. Po prostu gdybym wiedział prędzej top pewnie sam bym skorzystał. choć obecnie mając już max zniżki zapłaciłem ostatnio 456zł za cały rok więc nie jest źle

Lysack - Wto Wrz 23, 2014 09:54

Szkoda, że o takiej firmie dowiaduję się akurat w momencie, gdy za kolejne polisy nie będę już musiał dopłacać z racji wieku ;)
NoPE - Wto Wrz 23, 2014 21:29

Ja też

PS. Chce wyliczyć składkę dla MG ZR i mam info :mrgreen: "Nie można ubezpieczyć wybranego pojazdu. Proponujemy w tej sprawie kontakt z naszym konsultantem..."

cinnamongirl - Sro Wrz 24, 2014 09:43

To jeszcze zależy, w jakim mieście jest się zameldowanym... Ja mam dziadka jako współwłaściciela i ze zniżką 60% zapłaciłam za OC prawie 800zł :/
Peterr - Sro Wrz 24, 2014 19:36

Ze współwłaścicielem to dobry pomysł, ja tak pierwsze auto miałem ubezpieczone.A co do kalkulatorów, to cuk ma całkiem niezły , przynajmniej mi się wygodnie na nim przelicza.
rafalmis1 - Czw Wrz 25, 2014 05:31

Nie wszystko firmy ubezpieczeniowe patrzą na starszego współwłaściciela. Np. PZU w moim przypadku, dawał mi zwyżke za wiek
bociannielot - Czw Wrz 25, 2014 08:38

za wiek zwyżkę i tak dają, nawet jak masz np z ojcem -60 to jeszcze Tobie jako małolatowi dowalają zdaje się +30% a niektóre towarzystwa mają granice małolata 25 a inne 26 żeby to jeszcze bardziej komplikowało sprawę...
longer86 - Czw Wrz 25, 2014 09:44

spotkałem się z przykładem że pomimo miałem ojca jako współwłaściciela i 60 % to mi do 25 lat dorzucali +30. jak osiągnąłem te wymarzone 25 poszedłem zadowolony do ubezpieczalni to mi raczyli powiedzieć, że wprowadzili zmiany i do 25 lat było +30 a dodatkowo teraz do 26 lat robili +10%.

Nie pamiętam jakie towarzystwo to było. Do tego niektórzy doliczają % za wiek auta. Słyszałem też, jeśli współwłaściciel np ma max zniżki, a pozbył się prawa jazdy to też zwyżka.

A już na koniec jak ubezpieczałem auto tydzień temu to okazuje się, że stan cywilny i posiadanie dzieci też ma wpływ na składkę bo tata z dzieckiem to bezpieczniejszy kierowca...

Tuner - Pią Wrz 26, 2014 22:40

Ja w AXA Direct, płaciłem za MG ZR 160 480zł, mam 22 lata :)
Raptile - Sob Wrz 27, 2014 10:08

Sorry , ale jak ktoś jest z Dupy Dolnej :D ( nie gniewać sie ; ) ) to składki są niskie ;) , Ja za swoje R200 placilem uwaga 2400 zl na początku i to była najtańsza opcja lol
ARTUR1983 - Sob Wrz 27, 2014 14:13

ten youcandrive to nic innego jak HDI .... .
Sam tam miałem a AC moglem mieć za ok 600zł i to nie miałem full zniżek. :)

farek - Nie Wrz 28, 2014 17:53

ARTUR1983 napisał/a:
ten youcandrive to nic innego jak HDI .... .

Sięgając do głównego akcjonariusza spółki, są to podmioty Ergo Hestii ;)

pelson91 - Nie Wrz 28, 2014 17:57

You Can Drive wcale nie jest najlepszą i najtańszą opcją dla młodocianych za kierownicą. OC jest drogie, jest cholernie drogie i nic na to nie poradzimy.

Mam jeszcze wielką nadzieję, że nie wprowadzą tego, że szkodę będzie się pokrywało z własnego OC, bo to będzie tragedia, wszyscy zobaczą co to znaczy ogromna cena ubezpieczenia komunikacyjnego.

sta_ry - Sro Paź 22, 2014 18:11

Peterr napisał/a:
Ze współwłaścicielem to dobry pomysł, ja tak pierwsze auto miałem ubezpieczone.A co do kalkulatorów, to cuk ma całkiem niezły , przynajmniej mi się wygodnie na nim przelicza.

Tu się muszę zgodzić, bo ja sobie na tym kalkulatorze znalazłem polisę o prawie 400 zł tańszą, od tej co mi "po znajomości" agent proponował.

pietka - Wto Lut 24, 2015 11:01

Daj spokój za takie znajomości :)
Też kilka razy wyszedłem na tym jak Zabłocki na mydle.

NoPE - Sob Lut 28, 2015 18:55

Nie dalej jak przedwczoraj byłem w CUKu. Propozycja Liberty na nowy rok to 1070zł. W CUK 634zł na cały rok. Mały minus bo sporo niższa kwota NNW (10k). Bez namysłu kupiłem i jestem zadowolony.
Siłą rzeczy polecam CUK.

sta_ry - Sro Mar 04, 2015 21:14

Mi się w maju kończy polisa, widziałem że jakiś pakiet prawny teraz dorzucają w ofercie do polisy.
farek - Wto Mar 10, 2015 22:28

pelson91 napisał/a:
You Can Drive wcale nie jest najlepszą i najtańszą opcją dla młodocianych za kierownicą. OC jest drogie, jest cholernie drogie i nic na to nie poradzimy.

Mam jeszcze wielką nadzieję, że nie wprowadzą tego, że szkodę będzie się pokrywało z własnego OC, bo to będzie tragedia, wszyscy zobaczą co to znaczy ogromna cena ubezpieczenia komunikacyjnego.


Ja mam u nich pełne zniżki, więc sobie chwalę. Płacę 570zł za cały rok - samochód 2 litry diesel. Doliczają mi dodatkowo jakieś niemałe procenty za nieosiągnięty 26 rok życia. W moim indywidualnym przypadku - bezkonkurencyjni,

Ale zawsze trzeba szukać, czytać, dzwonić i przeliczać. Za przeniesienie z innej firmy czasem dają ciekawe rabaty więc lojalność nie zawsze - a nawet nigdy- się nie opłaca.

kozikowa83 - Sob Mar 14, 2015 21:45

Jak 4 lata temu ubezpieczałam auto w PZU doliczyli mi za niski wiek. Dotyczyło to osób, które nie ukończyły 30 lat i zamiast 100% zostało mi naliczone 120 %. Za rok zapłaciłam 780 zł
bociannielot - Pon Mar 16, 2015 09:19

PZU to najdroższa i chyba najgorsza opcja na rynku, jedyny ich plus ze przy AC szybko kasę wypłacają, ale też często mniejszą niż gdzie indziej
Aska85 - Sro Kwi 08, 2015 23:04

CUK jest najlepszy cały czas tam chodzę i ubezpieczam auto. A chyba najlepsze rozwiązanie będzie takie że twoja siostra będzie współwłaścicielem a jak skończy 25 lat wtedy będzie mogła wpisać się jako właściciel pojazdu.
Peterr - Sro Kwi 29, 2015 14:14

sta_ry napisał/a:
Mi się w maju kończy polisa, widziałem że jakiś pakiet prawny teraz dorzucają w ofercie do polisy.

To jest 5 porad prawnych które masz do wykorzystania w ciągu roku.Dostałem go do ubezpieczenia.

pelson91 - Sro Kwi 29, 2015 22:56

przedwczoraj fartem udało mi się mega tanio (jak na mnie :mrgreen: ) ubezpieczyć r75 ;) 462zł/rok w mDirect, czyli ubezpieczenia mBanku. W cenie jest OC i mini-assistance ;) rzutem na taśmę trochę na to wpadłem, bo wszędzie wychodziły mi stawki od 700 w górę
Harry - Czw Kwi 30, 2015 22:32

pelson91 napisał/a:
przedwczoraj fartem udało mi się mega tanio (jak na mnie :mrgreen: ) ubezpieczyć r75 ;) 462zł/rok w mDirect, czyli ubezpieczenia mBanku. W cenie jest OC i mini-assistance ;) rzutem na taśmę trochę na to wpadłem, bo wszędzie wychodziły mi stawki od 700 w górę

sam jesteś w dowodzie ? czy jako współwłaściciel ?
ja wŁodzi jako współwłaściciel płace ok. 400zł za 1.4 99r

pelson91 - Czw Kwi 30, 2015 22:38

Harry napisał/a:
sam jesteś w dowodzie ? czy jako współwłaściciel ?
w tym przypadku sam ;)

niestety przy ubezpieczaniu Coupe już nie było tak kolorowo, najtańsze OC w Allianz 694 zł i takie też musiałem kupić, bo dziś wypowiedziałem starą umowę OC na poprzedniego właściciela. Z tym, że w Coupe w dowodzie jest jeszcze współwłaściciel

tomii620si - Pią Maj 01, 2015 13:15

Link4 ma fajny bajer.. na którym ja mam juz swój enty samochod i motocykl.

Ty jesteś jako jedyny właściciel pojazdu a Twoj ojciec/matka (ktos ze zniżkami) jest wpisany jako jedyny kierowca tego pojazdu.. W moim wypadku OC na mnie było ok. ~2k ... przy takim patencie zapłaciłem chyba nie cale 600zl za rok :P

za moto z x hajsu wyszło mi 49zł za ubezpieczenie litrowego ścigacza haha :)


Jedyny myk tego jest taki, ze w razie wypadku spowodowanego przez Ciebie ubezpieczyciel może zarządać dopłaty po rekalkulacji ale nie koniecznie sie to musi stać :P A w razie gdy w Ciebie ktoś uderzy to masz normlanie bezproblemowo :P Ja tak śmigam i zyje :) Zaoszczędziłem juz chyba kilka tysięcy tym patentem :)

pelson91 - Pią Maj 01, 2015 13:25

tomii620si, dopóki się nie przejedziesz ;]
tomii620si - Pią Maj 01, 2015 13:36

Powiem Ci, ze gadałem z ubezpieczycielką i jest to totalnie legalny patent..
coś na zasadzie - pożyczyłem samochód i pojechałem.. czesto jest tak, że nawet dopłacać nie trzeba.. tak jakbyś miał swój samochód i pożyczył go harremu a on by przydzwonił.. No trudno.. stalo sie a auto ubezpieczone :)

Wpierw przegadałem temat i wiem, że mogę smiało : )

longer86 - Pią Maj 01, 2015 13:39

kluczowym będzie:
tomii620si napisał/a:
Twoj ojciec/matka (ktos ze zniżkami) jest wpisany jako jedyny kierowca tego pojazdu


coś się stanie, kto prowadził... ? ktoś inny niż wpisany w OC jako JEDYNY kierowca, a zatem będą robić problemy z wypłatą jeśli w kogoś wjedziesz, czego nie życzę.

tomii620si - Pią Maj 01, 2015 14:06

Tak sie składa, że 2 lata temu na tym patencie wsunąłem motocykl pod auto..
przyszło tylko pismo z prośbą o potwierdzenie danych kierowcy podczas wypadku.. ani nie dopłacałem ani nic.. i do tej pory dalej ubezpieczone mam tak auto i motocykl :P

mastersik - Wto Maj 19, 2015 09:55

Ja osobiście mam ubezpieczenie samochodu w PZU.
Jestem współwłaścicielem z teściem. Ze zniżkami za rovera z silnikiem 1.6 płacę 560zł oraz mam megi 1.4 i płacę 480zł.
W koszt ubezpieczenia wliczone jest coś takiego jak ochrona zniżek 20-40zł w zależności od czasu ubezpieczenia pojazdu. Za rok będą z mojej strony kolejne zniżki z racji ukończenia 25 lat, tak więc nie ma tragedii a ubezpieczalnia solidna i wypłacalna.

Ciufa - Sro Maj 20, 2015 10:28

mastersik napisał/a:
Ja osobiście mam ubezpieczenie samochodu w PZU.

mastersik napisał/a:
ubezpieczalnia solidna i wypłacalna.

:hahaha: dawno sie tak nie uśmiałem :hahaha:

sta_ry - Nie Maj 31, 2015 20:17

Peterr napisał/a:
sta_ry napisał/a:
Mi się w maju kończy polisa, widziałem że jakiś pakiet prawny teraz dorzucają w ofercie do polisy.

To jest 5 porad prawnych które masz do wykorzystania w ciągu roku.Dostałem go do ubezpieczenia.


Dokładnie, fajny prezent zrobili, ale obym nie miał żadnych kłopotów i nie musiał z niego korzystać heh

Dorime - Pon Cze 01, 2015 08:01

Ja na przykład mam 20 lat i z ojcem co ma 60% znizek płace 915 na rok w pzu za MG ZR 2.0 D;-/
longer86 - Pon Cze 01, 2015 09:14

pzu jest drogie
Dorime - Pon Cze 01, 2015 11:24

i tak mi wyszło mniej niz np w axa czy proamie bo tam to ponad tysiac mi wyliczyli
sknerko - Pon Cze 01, 2015 11:58

trzeba było próbować youcandrive albo hestie
bociannielot - Pon Cze 01, 2015 12:22

sknerko, hestia to YCD, enyłej, przyjęło się że youcandrive do 30go roku zycia, jesli jednak wykupicie polise w wieku 29 lat, beda wam ją i tak przedłużac co roku automatycznie mimo tego że juz ukonczyliscie 30-kę :ok:
sknerko - Pon Cze 01, 2015 12:34

bociannielot napisał/a:
sknerko, hestia to YCD

Ja to wiem ale stawki maja inne jak pod tym albo tamtym szyldem ubezpieczasz, tak samo jak MTU to też hestia a maja taniej dla starszych jak ja.

SyntaX - Pon Cze 01, 2015 13:24

Teraz fajne oferty dla "młodych" ma Uniqa
Najlepiej gadać w punktach multi ubezpieczeniowych.
Kuzyn ubezpieczał tam Forda Mondeo i co ważne masz naprawę na nowych częściach w ramach AC a szkoda miedzy 500-1000zł nie powoduje utraty zniżki z AC wiec przyda się na ew. parkingową obcierkę :wink:
To co mają słabe to Assistance ale są firmy gdzie możesz kupić samo assistance osobno. Tam opłaca się brać jedynie wypadkowe.

EkspertPZU - Pon Cze 01, 2015 13:39

Longer86,
choć OC w PZU to nie jest najtańsza oferta na rynku, to rekompensuje to jakość obsługi i różnego rodzaju dodatki np. tanie pakiety obejmujące również inne ubezpieczenia komunikacyjne. W ramach OC w PZU dostajesz bezpośrednią likwidację szkód, dzięki której możesz zgłaszać szkody u nas, zamiast ubezpieczyciela sprawcy. Do tego masz możliwość np. zarejestrowania i monitorowania szkody przez internet. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty i wyliczenia składki na infolinii lub u agenta :)
Pozdrawiam
Ekspert PZU

sknerko - Pon Cze 01, 2015 15:34

Panie EkspertPZU szkoda tylko że jak mi ktoś wjechał w zderzak z tyłu to pi...ne PZU naliczyło mi rekompensatę z 60% obniżka na części i nijak oprócz sądu z gnojami wygrać nie mogę. Kumpel za dokładnie takie same uszkodzenie tydzień później z chyba Warty dostał 4 krotność tego co ja z PZU bez obniżki na częściach, więc nie pitol mi tu o bezpośredniej likwidacji szkody.
longer86 - Pon Cze 01, 2015 15:40

sknerko napisał/a:
Panie EkspertPZU szkoda tylko że jak mi ktoś wjechał w zderzak z tyłu to pi...ne PZU naliczyło mi rekompensatę z 60% obniżka na części i nijak oprócz sądu z gnojami wygrać nie mogę. Kumpel za dokładnie takie same uszkodzenie tydzień później z chyba Warty dostał 4 krotność tego co ja z PZU bez obniżki na częściach, więc nie pitol mi tu o bezpośredniej likwidacji szkody.


Sknerko uspokój się, Ekspert PZU, zachwalający PZU reklama wali drzwiami i oknami...

od kiedy mam auto a już kilka ładnych lat bo doczłapałem się swoich zniżek nigdy nie brałem PZU bo było drogo, była masa innych tańszych ubezpieczalni, przepłacać za to że i tak muszę zadzwonić zgłosić do PZU to tak jak bym zadzwonił do ubezpieczyciela sprawcy. Przez lata jak mam prawo jazdy czyli od 2004 raz miałem drobną kolizje z nie swojej winy, policz lata składki i różnice w cenie każdego roku. Matematyka jest prosta

sknerko - Pon Cze 01, 2015 16:00

Dlatego się wkurzyłem, bo zalogował się na forum reklamować złodziei a nie żeby jakiś konkret napisać.
bociannielot - Pon Cze 01, 2015 16:03

EkspertPZU, w prawie najtanszym YCD tez online moze monitorowac :ok: ,
w YCD mimo że dłużej czekałem na $$$ to z AC wyplacili mi lepiej mimo udziału własnego niż rok wcześniej w PZU :ok:
PZU ma jakies zalety ale obecnie ma ich mniej niż wad :ok: .

[ Dodano: Pon Cze 01, 2015 16:03 ]
sknerko napisał/a:
Dlatego się wkurzyłem, bo zalogował się na forum reklamować złodziei a nie żeby jakiś konkret napisać.
:mrgreen: :brawo:
Ciufa - Pon Cze 01, 2015 17:56

EkspertPZU napisał/a:
choć OC w PZU to nie jest najtańsza oferta na rynku, to rekompensuje to jakość obsługi

zanizanie odszkodowania, brak wyplaty odszkodowania przez 3 miesiace itd itp .....

mfind - Sro Lip 22, 2015 17:03


mariusz86 - Czw Sie 20, 2015 15:21

Te różnice w cenie OC świetnie widać jak porównamy sobie składki na kalkulatorze cuk, ja tak poszukałem sobie polisy.
rtcars - Pon Sty 04, 2016 21:01

Najlepiej iść do multiagencji i tam znajdą najlepszą ofertę ja polecam etapia ubezpieczenia, polisę dostaniesz mailem
mamrover - Pon Lis 13, 2017 14:51


nanab - Pon Lis 13, 2017 18:12

mariusz86 napisał/a:
Te różnice w cenie OC świetnie widać jak porównamy sobie składki na kalkulatorze cuk, ja tak poszukałem sobie polisy.
rtcars napisał/a:
Najlepiej iść do multiagencji i tam znajdą najlepszą ofertę ja polecam etapia ubezpieczenia, polisę dostaniesz mailem

Może kiedyś tak było, ale teraz jest zwykle ok 500zł drożej w cuk i rękomatach niż bezpośrednio.

prebenny - Wto Lis 14, 2017 07:28

Ze swojego doświadczenia powiem, że mając lat 23 OC ze mną jako współwłaściciel liczyli na 3-3.5k. Po przekroczeniu magicznej granicy 24 lat OC na Clio ii 1.2 z tatą jako współwłaścicielem płacę 700 (fakt, że inny samochód ale 700 to na Poznań już dużo nie jest).
RobcioGe - Sro Lis 22, 2017 11:29

Rzeczywiście dużo nie jest. Moim zdaniem jest nawet bardzo dobrze. Zastanawia mnie tylko, dlaczego ta informacja jest dla mnie zaskoczeniem.
tils35 - Pią Gru 15, 2017 11:54

cała wycena opiera się o statystykę, bo wysokość stawki wpływa wiele rzeczy. Wielkość miasta, wiek, dane samochodu itp itd
pietka - Sro Kwi 04, 2018 07:10

Nie jestem pewien czy tylko na statystyce. Pamiętacie te podwyżki na OC na przestrzeni ostatnich 2 lat. Ceny rosły w tempie niespotykanym wcześniej. Nagle Polacy zaczęli jeździć bardziej szkodowo - nie wydaje mi się.
Ot po prostu pojawiło się okienko aby zarobić, to większość ubezpieczalni postanowiła z tego skorzystać.

Kwestie związane z ubezpieczeniem proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: https://wygodnie.pl/

nanab - Sro Kwi 04, 2018 16:20

pietka napisał/a:
Nagle Polacy zaczęli jeździć bardziej szkodowo - nie wydaje mi się.

A to nie miało związku z nowym zapisem, że samochód zastępczy musi być zapewniony?

prebenny - Wto Kwi 17, 2018 08:08

Nagle KNF zasugerował, że polisy są nierentowne i mają podnieść ceny. A jak mają podnieść ceny... To podnieśli.

A, że nierentowne... Same w sobie może tak ale na pewno nie z 'dodatkami', które były sprzedawane z polisami, bo nie wierzę, że prywatne korpo pozwoliłoby sobie wychodzić 'ot tak' na minus.

Jak coś się nie opłaca to dajesz taką cenę żeby się opłacało. A, że innym się nie opłaca to nikt nie zmusza do kupowania u Ciebie. Bo jak masz być stratny to lepiej nie sprzedawać prawda?

bociannielot - Wto Kwi 17, 2018 09:45

prebenny, a najlepsze jest to że zasugerował to chwilę po tym jak ceny polis zaczęły znowu spadać :rotfl: brak słów...
nanab - Wto Cze 26, 2018 17:28

Są ogólnodostępne statystyki:
http://statystyka.policja...rty-roczne.html
Ale nie są imho zbyt miarodajne, bo uwzględniają tylko ilość kierowców na drogach, a nie ilość kilometrów jakie robią. Np. dziadek co tylko w niedzielę podjedzie 2km do kościoła jest traktowany tak samo jak kierowca który rocznie zrobi 50 tys. km, a wiadomo że ten drugi ma dużo większą szansę na wypadek nawet jeśli jest dużo lepszym kierowcą.

SyntaX - Sro Sie 29, 2018 06:25

Ale po co kombinować.
Idziesz do marketu ubezpieczeń i bierz ubezpieczenie komisowe.
Stała składka miesięczna 62zł tyle tylko że co miesiąc trzeba odnawiać, ale można ustawić automatem i na stałe zlecenie.
Nie ma ŻADNEJ weryfikacji kto podpisuje ubezpieczenie komisowe.
Stawka jest stała. ;) ;)
Ja mam tak ubezpieczone auto o dużej pojemności które mało jeździ
(Za 5,7 HEMI normalnie bym trochę zabulił :grin: :grin: )
DODHE RAM z 2004r poobijany z każdej możliwej strony wyciągnięty z rowu za którego dałem ludziom z Chorwacji na szybko 2000 EUR. Ale jeździ przeglądy przechodzi wzorowo Robi za wozidło gratów i ciąga lawetę.
Mam też campera samoróbkę ze sprintera z UK - Kiera po nieprawilnej stronie - U nas chcieli zwyżkę 100% że kierownica po drugiej stronie - zrobiłem na komisowe i mam ich na zakończeniu kręgosłupa.

kalaudiusz - Pon Kwi 22, 2019 11:01

Ostatnio przeczytalem bardzo ciekawa wiadomosc. Otoz juz w kilku krajach ubezpieczyciele wpadli na taki genialny pomysl aby kierowca ktorzy jezdza wedlug przepisow, zmniejszac drastycznie stawke ubezpieczenia. Mowi sie nawet o upuscie rzedu 50%. Sposob w jaki jest to zorganizowane jest dosyc kontrowersyjny poniewaz polega na zamontowaniu we wlasnym samochodzie nadajnika gps z ktorego dane w czasie rzeczywistym sa przesylane dalej w celu weryfikacji naszych poczynan. Czy to nie jest waszym zdaniem zbyt duze wtargniecie na prywatnosci kierowcow? Osobiscie to nie zgodzilbym sie za zadne pieniadze na takie rozwiazanie. Na dobra sprawe w dzisiejszych czasach nie jestesmy zdani jedynie na laske stacjonarnych biur ubezpieczen. Bez wiekszego problemu mozna znalezc cala mase ofert przez internet. Narzedzia takie jak oblicz oc czy innego typu kalkulatory staja sie coraz popularniejsze. Jak nie wierzycie to wezcie pod lupe pierwszy z brzegu - https://www.mfind.pl/ubez...alkulator-oc-ac Pare chwil i mamy podglad na praktycznie caly rynek ubezpieczen. Ja w tym roku mam zamiar wlasnie w ten sposob wykupic sobie ubezpieczenie bo tam gdzie aktualnie posiadam mocno poszly w gore.
Pieprz - Pią Gru 11, 2020 07:23

W przypadku ubezpieczenia OC jest branych pod uwagę tyle czynników, że dla dwóch osób w podobnym wieku, ale z różnych miejscowości, posiadający różne stany cywilne (dzieci) itd. itd. będą miały dwie różne wyceny polisy ubezpieczeniowej. Nie można więc stwierdzić wprost, że w pierwszym towarzystwie ubezpieczeniowym będzie tanio a w drugim towarzystwie ubezpieczeniowym będzie drogo. Większą uwagę trzeba przyłożyć do ubezpieczenia ac, w jego przypadku warto jest wczytać sie w zakres ubezpieczenia.

Jeśli moigę tutaj polecic towarzystwo ubezpieczeniowe to będzie to Compensa https://www.compensa.pl/ , obecnie mają bardzo szeroki zakres ubezpieczenia.