Zobacz temat - [R400] Siła hamowania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Siła hamowania

kezmanq - Sob Paź 04, 2014 10:00
Temat postu: [R400] Siła hamowania
Mam problem z hamulcami tylnej osi. Walczę już z tym od dłuższego czasu. Co było robione do tej pory:

- wyczyszczone i nasmarowne cylinderki
- wymienione szczęki hamulcowe - sprawdzone regulatory działają bez problemu. Przy ich wymianie sprawdzałem cylinderki normalnie wciskam je śrubokrętem.
- bębny w dobrym stanie bez rantu itd.

Robiłem przegląd i tak:

Przód 2.5 kN
Tył ~1.0kN
Ręczny 2.6kN

Diagnosta powiedział, że ręczny i przód jest super a tył do dupy.


Ręce mi już opadają bo nie lubię jak coś jest nie tak tym bardziej, że to hamulce.

sTERYD - Sob Paź 04, 2014 10:31

a czyściłeś korektor? ten na ścianie grodziowej. Pewnie się zasyfił i zablokował w takiej pozycji jakby tył był cały czas mocno u góry.
kezmanq - Wto Paź 07, 2014 07:21

a jak to cudo wygląda ? NIe słyszałem o takim czymś jeszcze. I jak to wyczyścić ?

bo cylinderki nie chodzą może jakoś mega leciutko ale przecież tam chyba działa spora siła więc odrzucam je bo mogę ja wcisną normalnie śrubokrętem używając małej siły

[ Dodano: Wto Paź 07, 2014 07:21 ]
nikt nie wie jak to wyczyścić ?

sTERYD - Wto Paź 07, 2014 12:40

jak wygląda?- na ścianie grodziowej za silnikiem mniej więcej w połowie szerokości masz taki dynks, do którego wchodzą tylne przewody hamulcowe.
Jak wyczyścić?- Odkręcić, przedmuchać powietrzem , postukać. Nie pamiętam, czy da się go bezkarnie rozebrać, ale chyba tak.

kezmanq - Wto Paź 07, 2014 13:07

a jakby tak go wyrzucić ? Poczytałem trochę o tym i w sumie jak mam ABS to nic się nie powinno dziać ?