Zobacz temat - [R75] Silniczki VIS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Silniczki VIS

scareface - Sro Paź 15, 2014 16:59
Temat postu: [R75] Silniczki VIS
Panowie potrzebuje pomocy ponieważ mam dosyć denerwujacy problem. Silniczki vis czasem odmawiają posłuszeństwa a objawia się to tym ze czasem działają a czasem przestają. Podczas jazdy samochód przy ok 3tys zamiast ssię zbierać to powoli się wkreca. Rozebralem je i wszystkie elementy zmierzylem miernikiem i wydają się sprawne. Wymieniłem przekaźniki bo myślałem ze to one się popsuly ale dalej jest to samo. Może coś im nie daje sygnału żeby zadziałały i czasem działają a czasem nie.
R75 - Czw Paź 16, 2014 00:00

...
jachu35 - Nie Lip 08, 2018 16:12

WITAM
Od kilku tygodni szukam na forum opisu podobnego problemu do mojego i niestety nic nie udało mi sie znalezc .
Mam nowiutki VIS BALANCE prosto ze sklepu i po podłączeniu ustawia sie w pozycji zamkniętej , czyli ok
Po podłaczeniu TOAFA I wykonaniu testu vis BALANCE nie reaguje pojawia sie blad P1475 I P1471
(dodam ze power podczas testu otwiera i zamyka tak jak powinien)
Odlanczalem aku niestety nic to nie zmienilo
Moze spotkal sie ktos z podobnym problemem i moze udzielic pomocy

adam_26 - Wto Lip 10, 2018 06:40

Tak albo mas uwoalony ECU albo nie łączą styki w kostce albo kolega md miał zamieniona wtyczke od sondy lambda. Jakie masz kolory przewodów na tej wtyczce i w jakiej kolejności Zrób zdjecie tej wtyczki co masz podpieta. dla twojej informacji nie testuje się silniczka przed zamontowaniem w kolektor bez obciążenia klapki ale może już za późno. Jeszcze jedna sprawa to że masz nowy vis nie znaczy że na 100 jest dobry
jachu35 - Czw Lip 12, 2018 00:08

vis na krutko podpiety dziala ( z ta klapka to wiem mam druga )
chodzi o fote wtyczki vis czy lambdy ?

adam_26 - Nie Lip 15, 2018 15:10

jachu35 napisał/a:
vis na krutko podpiety dziala ( z ta klapka to wiem mam druga )
chodzi o fote wtyczki vis czy lambdy ?


Oczywiście że tyczki od VIS pytasz o VISa nieprawdaż ??

jachu35 - Nie Lip 15, 2018 18:47

wtyczka vis
adam_26 - Nie Lip 15, 2018 20:11

Wtyczka jest prawidłowa więc jeśli vis jest dobry to masz uwalony ecu raczej na 95% albo kable. Z kont jesteś ?? kontaktuj się z tym do dzieju, albo z AdaskoC żeby kupić cały zestaw startowy. Możesz zrobić taki myk żeby podmienić od innego V6 ECU sterownik silnika i o pod kompem sprawdzić czy działa VIS nawed bez odpalania auta.
jachu35 - Nie Lip 15, 2018 22:04

mieszkam w okolicach Piły
tak myslalem aby kupic sterownik na próbę , nie wielki koszt
jesli sie okaze ze walniety sterownik to czy to sie naprawia ? ,
czy musi byc nowy zestaw startowy i czy ewentualnie ten zestaw mozna zsynchronizowac za pomoca TOAFa?

adam_26 - Pon Lip 16, 2018 20:14

Naprawić ci może użytkownik dzieju wpisz w google woox serwis. Albo jak kupisz kompletny zestaw startowy to nic nie trzeba parować. Trzeba tylko wymienić ECU ewc i pestke immo