Zobacz temat - [R75] Odpowietrzanie hamulców
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Odpowietrzanie hamulców

delrobek - Sro Paź 29, 2014 12:28
Temat postu: [R75] Odpowietrzanie hamulców
Witam mam pytanie jak odpowietrzacie swoje hamulce? Bo czytam na różnych forach i jedni piszą, że można to robić metodą tradycyjną a inni, że trzeba tylko w warsztatach ze specjalną aparaturą bo inaczej można popsuć pompę ABS. Chce wymienić pompę ABS. Dlatego będę musiał odpowietrzyć hamulce. W warsztacie za wymianę pompy trochę zaśpiewali więc chciałbym to sam zrobić. Dlatego chciałbym wiedzieć czy odpowietrzanie metodą tradycyjną nie spowoduje usterki.

[ Dodano: Sro Paź 29, 2014 12:28 ]
Bo podobno pompowaniem hamulca można coś popsuć

rafalmis1 - Sro Paź 29, 2014 13:03

2 razy serwo wymieniłem i 2 razy tradycyjnie odpowietrzałeś. Pompa na pewno powietrza dostała a jednak działa
longer86 - Sro Paź 29, 2014 13:59

gdyby pompowanie pedałem miało popsuć pompę to bałbym się jeździć takim samochodem, bo mocniej zahamuję i mogę coś zepsuć.
delrobek - Pią Lis 14, 2014 18:31

A ktoś robił to sam i może mi napisać szczegółowo krok po kroku jak to zrobić bo tu też są rozbieżności w tych artykułach. Ogólną zasadę znam. Mogę to wszystko robić na wyłączonym silniku? Bo w niektórych źródłach pisze, że trzeba w niektórych momentach trzeba włączać zapłon.

[ Dodano: Sro Paź 29, 2014 14:23 ]
Co artykuł to inna procedura odpowietrzania:(((

[ Dodano: Sro Paź 29, 2014 14:48 ]
I jeszcze pytanie jaki jest gwint odpowietrzników przy hamulcach? M10x1 czy M10x1.25 bo też różnie wersje znalazłem

[ Dodano: Pią Lis 14, 2014 18:31 ]
Powie mi ktoś jaka jest kolejność odpowietrzania hamulców z ABS? Bo w jednych artykułach piszą, że od tyłu jak w tradycyjnej metodzie a inni, że najpierw przednie i już zgłupiałem:( Czy wszystko można robić przy wyłączonej pompie?

rafalmis1 - Sob Lis 15, 2014 11:24

Najpierw prawy tył, lewy tył, prawy przód, lewy przód