Zobacz temat - [R 214] straasznie zimno w samochodzie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214] straasznie zimno w samochodzie.

Darek.A - Czw Paź 30, 2014 10:48
Temat postu: [R 214] straasznie zimno w samochodzie.
Witam. Z racji, ze idzie zima, to chcialbym cos zrobic z zimnem panujacym w samochodzie. Diwna sprawa jest to, ze marznie mi reka na lewarku zmiany biegow, czuje zimny prad powietrza. Kolejna sprawa sa uszczelki drzwi, ktore sa wysluzone. Chce wymienic ta jak i w budzie jak i karoserii. czym polecacie je przymocowac d ramy i karoserii ?
AndrewS - Pią Paź 31, 2014 10:27

Się tak zapytam ogrzewanie to w ogóle Ci działa ??
Bo ja w swoim 125p jak odpalę grzanie na max, to żadna gwiżdżąca uszczelka w drzwiach nie jest w stanie jej przyćmić :-)

Darek.A - Pią Paź 31, 2014 13:43

Nagrzewnica padla ostatnio, ale juz zamowiona, oczekauje paczki na dniach :) mroz Ci ni przeszkadza w srodku a nie na zewnatrz ? Nie chodzi tylko o dmuchanie w trakcie jazdy, ale o ten mroz w srodku.
sebastian20 - Sob Lis 01, 2014 21:50
Temat postu: ogrzewanie
witam mam problem
zmieniałem ostatnio węża chłodnicy i najprawdopodobniej zapowietrzyłem układ. zaznaczam ze samochód wcześniej świetnie ogrzewał a teraz jest zimno. jak odpowietrzyć układ?

Harry - Sob Lis 01, 2014 22:37

na węzu jednym masz odpowietrznik. przy akumulatorze. jak z niego leci płyn to musisz zostawic auto na uruchomionym silniku do załączenia wentylatora kilka razy i sam sie odpowietrzy
sebastian20 - Nie Lis 02, 2014 08:26

harry

a to odpowietrzy się samoczynnie czy muszę coś tam odkręcić?

kezmanq - Nie Lis 02, 2014 10:05

na stronie klubowej masz instrukcje jak odpowietrzyć. Ale samo się nie zrobi :P
sebastian20 - Nie Lis 02, 2014 18:31

dzięki
pierwszy raz mam Rover-ka i tak dopytuje bo nie znam za bardzo wszystkiego

[ Dodano: Nie Lis 02, 2014 18:31 ]
odpowietrzałem go dziś. trochę powietrza zeszło ale nadal nie grzeje

kezmanq - Nie Lis 02, 2014 18:32

a dałeś pokrętło na maks ogrzewania ?
MatiNitro - Nie Lis 02, 2014 18:37

sebastian20, tak jak pisze kezmanq, żeby dobrze odpowietrzyć musisz pokrętło temperatury przekręcić na czerwone/na najwyższą temperaturę. Potem odpalasz autko i luzujesz śrubkę na tej metalowej rurce po prawej stronie silnika. Kontrolujesz ilość płynu w zbiorniku wyrównawczym i czekasz, aż w środku zacznie dobrze grzać wewnątrz auta, a spod śrubki zacznie lecieć płyn ;)
sebastian20 - Nie Lis 02, 2014 19:35

tak. odpowietrzałem.trochę powietrza zeszło i zaczął kapać płyn chłodniczy. widzi mi sie ze jeszcze jest powietrze w układzie. jak będę miał czas to zajmę się tym

[ Dodano: Nie Lis 02, 2014 19:35 ]
mam jeszcze jedno pytanie.
co może byc przyczyną ciężkiego wrzucania biegów na zimnym silniku? a jak sie rozgrzeje to wchodzą ok.

Adrian - Nie Lis 02, 2014 19:41

Olej w skrzyni biegów do wymiany. Pewnie ktoś wlał wcześniej nieodpowiedni. Powinien być nalany 75W80. Kup 2 litry.
robsson78 - Nie Lut 05, 2017 12:41

Musisz mieć uszkodzony termostat i niedogrzany silnik bo po dwudziestu km. intensywnej jazdy to powinieneś mieć tropiki w aucie.
Jak wyglądają wskazania wskazówki temperatury na zegarach ?

NoPE - Nie Lut 05, 2017 19:24

Sprawdź też czy linka od zaworu nagrzewnicy nie pękła.
Dojrzysz ją na grodzi na wysokości bypassu węży.
Gdyby tak było otwórz zawór ręcznie.
Opisuję R25 i ZR. Nie wiem jakie masz auto.