Zobacz temat - [R75]Światła wsteczne, czujnik cofania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Światła wsteczne, czujnik cofania

Kris - Sro Lis 05, 2014 16:25
Temat postu: [R75]Światła wsteczne, czujnik cofania
Witam,

od czasu do czasu, po wrzuceniu wstecznego, nie palą mi się światła wsteczne i nie działa czujnik cofania... trafia się to całkiem loteryjnie :D

Jakieś pomysły?

Pozdr Kris

dzelo23 - Sro Lis 05, 2014 16:51

Może wtyczka się poluzowała, może czujnik pada. Gdy koła są skręcone na max w prawo to widać go z tyłu skrzyni patrząc od strony kierowcy za przednim kołem.
janio - Sro Lis 05, 2014 17:44

Miałem to samo jakieś 4 lata temu w moim starym poczciwym R-416 Si, super mechanik stwierdził że to na bank czujnik i że w tych roverkach to normalka. Założył nowiznę i za miesiąc miałem to samo. Wtedy sam oczyściłem dobrze styki na czujniku i wtyczce, potem jedno i drugie spryskałem kontaktem no i działa do dzisiaj. Takich mamy mechaników że musimy większość rzeczy robić sami.
zedziczek - Sro Lis 05, 2014 18:52

to i tak nie tak źle bo czujnik dużo nie kosztuje :) najtragiczniejszy jest przypadek kiedy w przypadku v6 po ubytku płynu pada diagnoza uszczelka pod głowicą :) wygląda na to, że 90% takiej awarii przypada na PL mimo iż tych samochodów nie jest tu najwięcej :)
co do czujnika to jak koledzy radzili przeczyścić styki, a jak nie pomoże to kupić nowy bo wybór duży nie trzeba orginalnego kupować jest to standardowy czujnik montowany w innych autach też oczywiście trzeba ten sam typ kupić ;)

Przykładowe czujniki chociaż czasami mylnie podają:

http://www.findpart.org/part/rov-umb100090/

haszczyc - Sro Lis 05, 2014 23:50

mi pomogło wymontowanie i wyczyszczenie czujnika :)
Dziadek - Czw Lis 06, 2014 05:52

U mnie ten problem wystąpił mniej więcej 5 lat temu i światła włączały się kiedy chciały. W pośpiechu wykręciłem czujnik, usunąłem miedzianą podkładkę a gwint nawinąłem taśmą teflonową i od tej pory zrobiłem dżilion km bezproblemowo.
HarryVip - Czw Lis 06, 2014 10:07

Do naszych R75 pasuje czujnik od Daewoo. Nowy kosztuje kilkanaście złociszy. U mnie pracuje bezawaryjnie drugi rok. W tej sytuacji zabawy z czyszczeniem czy usuwaniem podkładek są pozbawione sensu. Ale co kto lubi. :mrgreen:
Dziadek - Czw Lis 06, 2014 11:25

Pozwolę sobie nie zgodzić. U mnie czujnik nie nosił najmniejszych oznak zużycia- znam się na tym bo przez moje ręce przeszło wiele aut i miałem już z takimi przypadkami do czynienia. Najwidoczniej oryginalny czujnik ma (akurat w moim przypadku) zbyt krótki popychacz i wystarczyło o milimetr przesunąć go w stronę bieżni. Nowy (za kilkanaście złociszów) mógł mieć tą samą wadę, więc zaoszczędzoną kasę wydałem na piwo...czego i wam życzę :mrgreen:
Kris - Czw Lis 06, 2014 18:41

Dziadek napisał/a:
....................................., więc zaoszczędzoną kasę wydałem na piwo...czego i wam życzę :mrgreen:


I takie ten tego... odpowiedzi i diagnozy lubie

Serdeczne dzieki :)

arleta90 - Sro Sty 10, 2018 11:53

Witam wszystkich, od jakiegoś czasu nie świecą mi światła cofania i nie działa parktronic. Do tego przy włączonych światłach i otwartym samochodzie nie ma dźwięku. Chciałam sprawdzić czujnik. Czy ktoś mnie pokieruje gdzie go szukać? Najlepiej bez konieczności wjazdu na kanał gdyż nie mam takowego w pobliżu. To kombi jeśli ma to jakieś znaczenie.
tommasino - Sro Sty 10, 2018 13:32

Hej arleta90, nie trzeba wjeżdżać na kanał aby wymienić czujnik, aczkolwiek zawsze łatwiej to by było własnie z kanału sprawdzić.
Najlepiej to już czyjnik od wstecznego sobie kup przed rozpoczęciem jakiegokolwiek sprawdzania. Kosztuje on dosłownie 12 czy 14 pln. Ja swój kupiłem w sziku. Dostaniesz go od ręki, ponieważ opel ma takie same.
Najciekawsze jest to, że jak znalał do Rovera to kosztował 48pln, a jak powiedziałem ze do opla jest taki sam to juz 12pln :P

Do wymiany bez kanału. Skręcasz maksymalnie kołami w prawo tak aby mieć widocznośc na skrzynię biegu z lewej strony wnęki nadkola. niestety będziesz musiała się położyc na ziemi bo inaczej cięzko będzie.

Znajduje sie on nad półośką



odpinasz od niego kostkę i bodajże kluczem 14 płaskim lub dluga nasadką (nie pamietam) odkręcasz czujnik i wkręcasz nowy. Czujnik wkręć z czuciem aby nie przekręcić gwintu.


arleta90 - Sro Sty 10, 2018 15:57

Dźwięki drzwi wróciły ;) Wstecznych nadal brak. Mam osłonkę w nadkolu i nie widzę skrzyni, będę musiała ją sciągnąć. Zamówiłam czujnik (koszt 20zł) i jutro będę wymieniać.
tommasino - Sro Sty 10, 2018 17:17

arleta90, jest jest. Jak spojrzysz nad połośkę w miejscu wchodzenia do skrzyni to zobaczysz. Jest to dość mały element dlatego tez może ci sie wydawać, że nic tam nie ma :) Nie trzeba zdejmować osłony chociaż zrobisz jak ci bedzię wygodniej :) Zamiast wjeżdżania na kanał można równiez podlewarowac auto w górę i juz będzie lepszy dostęp.
MaReK - Sro Sty 10, 2018 18:05

Pamiętaj o fotkach :) Muszę to zobaczyć ;P Bo nie wierzę, że kładziesz się pod auto z grzechotką i targasz czujnik w skrzyni, czy tam na paski od torebki podwieszasz wydechy ;P

No i uważaj... nie pomyl czujnika z korkiem spustowym oleju :D

A co z tym trzecim stopem? Wrócił także magicznie, czy jednak trzeba będzie szukać przerwy w wiązce w klapie?

christopher7 - Pią Sty 12, 2018 08:05

MaReK napisał/a:
Pamiętaj o fotkach :)
No i uważaj... nie pomyl czujnika z korkiem spustowym oleju :D

Nie pomyli. Korek spustowy ma inną wtyczkę ;-)

arleta90 - Pią Sty 12, 2018 08:51

MaReK, stop nadal nie działa śmieszku :) Przyjedź do Wrocławia i zobacz na własne oczy :D Blondynki też znają się na autach ;)
christopher7 - Pią Sty 12, 2018 09:00

Chyba wiązka do sprawdzenia...
A parktronik już działa?

tommasino - Pią Sty 12, 2018 09:02

arleta90 napisał/a:
,Blondynki też znają się na autach ;)



no dobra arleta90, wymieniłaś juz czujnik wsteczego w skrzyni?
Jeśli nie to prosze aby ktoś fotunie Tobie strzelił jak tam gimnastykujesz się pod autem :P
Wtedy uwierzę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

arleta90 - Pią Sty 12, 2018 09:23

christopher7, nie działa.
christopher7 - Pią Sty 12, 2018 09:40

OK, wymienisz ten czujnik to będziesz mieć już kolejną awarię usuniętą w tym wozie. Warto styki we wtyczce zabezpieczyć przy okazji jakimś elektrosolem lub podobnym preparatem żeby nie śniedziało. Zaglądanie do tego czujnika to wątpliwa przyjemność szczególnie teraz jak jest taka fatalna pogoda. :twisted:
arleta90 - Pią Sty 12, 2018 15:53

Przyszedł czujnik. Przez weekend się za to zabiorę.
christopher7 - Pią Sty 12, 2018 16:34

Pomyśleć że to mało skomplikowane maleństwo ze zdjęcia potrafi tyle namieszać...
Często nawet nie trzeba wymieniać tego "czujnika" na nowy. Wystarcza samo oczyszczenie styków i naciśnięcie parę razy na ten srebrny "guziczek".

Trzymamy kciuki za powodzenie naprawy :)

arleta90 - Wto Sty 30, 2018 18:07

Wróciłam zdać relacje. Podchodziłam do wymiany 3 razy :neutral: Za cholere nie mogłam dostać się do czujnika od strony nadkola. Niby byłam w stanie go odpiąć, ale z odkręceniem był już problem (za krótkie rączki :mrgreen: ). Pojechałam do warsztatu, wypożyczyłam kanał, wymieniłam czujnik. 8 min roboty. Wsiadam zadowolona na auta iii....nie działa. No i zaczyna się szukanie. Bezpieczniki ok. Masa ok. Okazało się, że nawet stary czujnik jest OK! Za to wina leżała po stronie wtyczki. Wyczyszczone i działa jak trzeba ;) Takie małe, a tyle roboty ;) Teraz czas na wymianę łącznika stabilizatora...jak nie urok to ;) :grin:
tommasino - Wto Sty 30, 2018 18:15

arleta90, a gdzie są zdjęcia? miały być również i zdjęcia :mrgreen:
arleta90 - Wto Sty 30, 2018 19:00

Korzystam z telefonu i nie mogę załadować ;/

[ Dodano: Wto Sty 30, 2018 19:00 ]
Proszę ;)

tommasino - Wto Sty 30, 2018 19:19

Bravissima!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Super ujęłaś położenie czujnika. Dla przyszłych pokoleń napewno sie przyda :P

arleta90 - Wto Sty 30, 2018 19:21

To tak dla potwierdzenia, że nie jestem facetem z pomalowanymi paznokciami :razz:
MaReK - Nie Lut 25, 2018 00:00

arleta90, czy używasz telefonu Huawei ;P ?
arleta90 - Nie Lut 25, 2018 21:39

Marku, dlaczego??
manfredek - Nie Lut 25, 2018 23:21

MaReK, przecież widać, że to Szajsung S6 :P
karolj - Nie Lut 25, 2018 23:26

manfredek, nie tylko to widać :P
Zdaje się, że jesteście sąsiadami ;)