Zobacz temat - [Honda Civic] - elektryka w komorze silnika, szukam schematu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Honda Civic] - elektryka w komorze silnika, szukam schematu

Sebaa - Sro Lis 19, 2014 23:05
Temat postu: [Honda Civic] - elektryka w komorze silnika, szukam schematu
Hello,

zakupiłem niedawno Hondę Civic Aerodeck z niepolecanym ogólnie :twisted: silnikiem Rovera 2.0 diesel. Auto nie jest w najgorszym stanie i rokuje nadzieję na spełnienie nałożonego na nie obowiązku - przejeździć zimę, a potem zobaczymy. Na co dzień poruszam się motocyklem, ale zimą nie zawsze bywa to rozsądne :evil: . Znalazłem już trochę informacji i manuali do tego samochodu - nawet polską instrukcję serwisową - ale do tego silnika nic. W związku z tym, mam pytanie czy ktos może wspomóc takim materiałem, chodzi głównie o silnik, schemat instalacji w komorze silnika.
Auto ma kilka bolączek i poszukuję następujących informacji:
- nie działa wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej - gdzie szukać czujnika, który z nim współpracuje?
- w chłodnicy, w górnym zbiorniku jest również jakis czujnik, jest on podłączony na patent jakimis kabelkami - w wyniku tego podłączenia nie działa wentylator chłodnicy - info od poprzedniego własciciela - wydaje mi się, że przy obecnych temperaturach nie sposób zagrzać ten silnik, np. ogrzewanie szału nie robi.
- gdzie szukać skrzynki z bezpiecznikiem od ABS, która w modelach benzynowych jest pod maską po stronie pasażera przy nadkolu
- czy klakson ma przekaźnik, bo też nie działa.
Poza tym do ogarnięcia są tylne zaciski, ale to małe piwo. Będę wdzięczny za wszelkie info dotyczące tego silnika i instalacji pod maską, zamierzam wywalić te patenty i zrobić tak jak ma być.

Pozdrawiam

sebolek - Czw Lis 20, 2014 15:10

W R400 bezpieczniki są też w schowku na rękawiczki przy lewej nodze kierowcy ;)

tyle ode mnie, dziwi mnie ten chałupniczy czujnik czy te kable...

Damian_Pietras - Pon Gru 08, 2014 19:31

szukaj na forum civicklub.pl

http://www.civicklub.pl/f...%281995-2000%29

Sebaa - Sro Gru 17, 2014 21:02

Hello,

dzięki, na pewno się przyda, pisałem tutaj, bo widziałem na forum Civica sporo odsyłek do tutejszego forum kiedy kto pytał o ten silnik.

Pozdrawiam