Zobacz temat - [R200 coupe] zawieszenie tył
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R200 coupe] zawieszenie tył


sebakom - Czw Lis 27, 2014 12:25
Temat postu: [R200 coupe] zawieszenie tył
Witam. Na początku nadmienie że jestem od nie dawna posiadaczem tego auta.
A pytanie jest takie czy tylne zawieszenie posiada jakiś drążek stabilizacyny???
Bo wydaje mi się jak by czegoś brakowało. Prosze o pomoc...

slax - Czw Lis 27, 2014 13:09

Tak jest z tyłu stabilizator
sebakom - Czw Lis 27, 2014 13:41

slax napisał/a:
Tak jest z tyłu stabilizator

A jakieś foto jest możliwość bo jak kładłem się pod auto to nie widzałem żadnego mocowania

tronsek - Czw Lis 27, 2014 16:01

1. Stabilizator
2. Łącznik stabilizatora


sebakom - Czw Lis 27, 2014 16:18

a mocowanie stabilizatora gdzie jest bo mam taki stabilizator w bagarzniku ale jakoś nie widze mocowania pod autem... albo oslepłem na starość
tronsek - Czw Lis 27, 2014 18:08

Mocuje się go do podłużnicy. Powinieneś znaleźć na niej dwa otwory gwintowane.
Tak wygląda kpl. stabilizatora: http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID002810

sebakom - Pią Lis 28, 2014 10:53

tronsek napisał/a:
Mocuje się go do podłużnicy. Powinieneś znaleźć na niej dwa otwory gwintowane.
Tak wygląda kpl. stabilizatora: http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID002810


wszystko jasne mam wyrwane z jednej podłużnicy mocowanie. a bardzo to jest potrzebne i czy można bez tego jeździć????

tronsek - Pią Lis 28, 2014 12:25

W sumie można jeździć bez tego, jednak wtedy trzeba uważać w zakrętach. Zwłaszcza w tych szybko pokonywanych. Zadaniem stabilizatora jest ograniczenie bocznych przechyłów nadwozia podczas jazdy po łuku co pozytywnie wpływa na kierowalność, przyczepność i co za tym idzie, zwiększa bezpieczeństwo.
sebakom - Pią Lis 28, 2014 12:37

tronsek napisał/a:
W sumie można jeździć bez tego, jednak wtedy trzeba uważać w zakrętach. Zwłaszcza w tych szybko pokonywanych. Zadaniem stabilizatora jest ograniczenie bocznych przechyłów nadwozia podczas jazdy po łuku co pozytywnie wpływa na kierowalność, przyczepność i co za tym idzie, zwiększa bezpieczeństwo.


Tak już wiem. Niestety narazię będe musiał tak jeżdzić dopuki nie znajde ogarniętego spawacza. Dzięki za pomoc. Wreście ktoś kto pomaga.