Zobacz temat - [R75] Wyciek z nad sprzęgła...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wyciek z nad sprzęgła...

KrisPOD - Sob Gru 06, 2014 09:20
Temat postu: [R75] Wyciek z nad sprzęgła...
Witam,

Dzisiaj zauważyłem taką plamę pod sprzęgłem (fotki) i nie wiem skąd ona się wzięła.
Ostatnio miałem robione sprzęgło - okazało się, że pompka wysprzęglika ? jest nieszczelna i coś tam w serwisie z tym robili no i płyn był stary i został wymieniony tam płyn.
Co to może być ?

AdaskoC - Sob Gru 06, 2014 09:41

Nie było tej plamy po serwisie? Często nieudolni mechanicy podczas odpowietrzania upaćkają tak wszystko pod pedałami w 75. Lub wycieka płyn z pompki. Nie chodzi gorzej sprzęgło?
KrisPOD - Sob Gru 06, 2014 13:42

AdaskoC napisał/a:
Nie było tej plamy po serwisie? Często nieudolni mechanicy podczas odpowietrzania upaćkają tak wszystko pod pedałami w 75. Lub wycieka płyn z pompki. Nie chodzi gorzej sprzęgło?


szczerze to nie wiek czy była już czy nie, ale koleś mówił że może przeciekać

sprzęgło raczej działa ok no i biegi też chodzą jak miód

AdaskoC - Sob Gru 06, 2014 14:38

To wyciągnij osłonę nad nogami i będziesz widział po pompce czy jest mokra i przecieka z niej. Przynajmniej będziesz wiedział czy on zostawił plamę czy możesz się spodziewać że nagle stracisz sprzęgło.
KrisPOD - Sob Gru 06, 2014 17:05

AdaskoC napisał/a:
To wyciągnij osłonę nad nogami i będziesz widział po pompce czy jest mokra i przecieka z niej. Przynajmniej będziesz wiedział czy on zostawił plamę czy możesz się spodziewać że nagle stracisz sprzęgło.


jaki koszt takiej pompki i wymiany???

czy to możliwe żeby pompka ta kosztowała 1200 zł ?? ? w serwisie mi powiedzieli, że sama pompka kosztuje 1200 zł plus robocizna
tylko, że ja widzę tutaj (http://www.tazuparts.com/product/plprodukt1/) kosztuje 325 zł - to skąd 1200 zł ? :)

AdaskoC - Sob Gru 06, 2014 21:55

To jest zamiennik. Poczytaj tematy o pompkach na forum. Masa tego jest.