Zobacz temat - [FREELANDER] urwane przewody paliwa POMOCY
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [FREELANDER] urwane przewody paliwa POMOCY

Drakulam - Czw Gru 11, 2014 14:27
Temat postu: [FREELANDER] urwane przewody paliwa POMOCY
Witam wszystkich
mam poważny problem a mianowicie podczas wymiany filtra paliwa w LR Freelander TD4 2001rok (filtr oraz pąpka pod maską) urwał sie kruciec doprowadzający paliwo do pąpki a dokładnie znajduje sie on tam na dole na podłużnicy i zbiega sie tam pięć przewodów paliwowych niestety nie mogę nigdzie dostać tego połączenia krzyżakowego mechanik twierdził że ta część była uszkodzona i tylko dokończył sprawę. wszędzie gdzie dzwonie do ludzi co rozbierają freeldki na części to nikt tego nie posiada twierdzą ze takich tam śmieci nikt nie zbiera i to idzie z resztą karoserii na złom. co mam działać z tym fantem teraz, czy ewentualnie można to połączenie zastąpić jakioś inaczej, niestety auto stoi u mechanika na placu i niemam pomysłu POMOCY dodam że mechanik to kolega i niechce robić dymu gdyż zawsze jakoś mnie ratował.

AdaskoC - Pią Gru 12, 2014 10:11

Jak prześlesz mi fotkę tego, to może coś znajdę
Drakulam - Pią Gru 12, 2014 11:34

tak to wygląda w aucie

[ Dodano: Pią Gru 12, 2014 11:34 ]
tak to wygląda

SyntaX - Pią Gru 12, 2014 12:00

Trzeba wymienić razem z przewodami paliwowymi bo to nie jest zakręcane na opaskę a zaciskane na gorąco.
Opaska to jedynie zabezpieczenie.
Z tego co widzę po zdjęciach to auto miało naprawianą podłużnice i możliwe że przy uderzeniu już coś tam się wcześniej zadziało bo to jest mocny plastik i samo z siebie nie pęka.
Nie zastąpisz tego raczej niczym.

AdaskoC - Pią Gru 12, 2014 13:45

Spokojnie, można wymienić. Tylko tyle ze później musisz nowe opaski dać. Poszukam i dam znać
Drakulam - Pią Gru 12, 2014 16:24

a co myślicie w zastępstwie oryginału dać coś takiego :
http://allegro.pl/bmw-e39...4879792835.html

AdaskoC - Pią Gru 12, 2014 16:42

Jak średnica pasuje to jak najbardziej.
Drakulam - Pią Gru 12, 2014 17:15

z tego co widziałem i porównałem to powinno być ok

[ Dodano: Pią Gru 12, 2014 17:15 ]
tylko zastanawia mnie jeszcze taka sprawa bo pod tą gumową otuliną przewodu on jest taki plastikowy i czy opaską da rade bez problemu to zacisnąć na tym krućcu żeby nie ciekło? hmm...

AdaskoC - Sob Gru 13, 2014 07:43

Zawsze możesz podgrzać opalarką czy mocniejsza suszarką w celu uelastycznienia, tylko należy pamiętać ze tam jest ropa nadal. Dlatego ja bym choc częściowo opróżnił przewody z paliwa, wytarł dobrze wewnątrz ile sie da i podgrzewał. Tak czy siak wymienić to musisz.

Wymieniałem odpowietrznik sprzęgła w teflonowej rurce i też miało się nie dać, a wystarczyła opalarka i opaska zaciskowa

Drakulam - Sob Gru 13, 2014 13:08

czekam teraz na część i do roboty , jak skończe to dam znać jak działa zawsze się może kmomuś przydać
AdaskoC - Sob Gru 13, 2014 13:52

No daj znać :) I tu masz u mnie plusa :) Bardzo wielu użytkowników po otrzymaniu pomocy lub po usunięciu usterki nie daje znać jak poszło itp. A taka odpowiedz bardzo wiele pomaga przyszłym pechowcom z taką samą lub podobną usterką ;)
SyntaX - Nie Gru 14, 2014 22:55

Nawet nie wiedziałem że jest takie coś od BMW :)
Aczkolwiek właśnie widzę pewien problem w tym plastiku wewnątrz gumowego przewodu.
To wygląda tak jak by w fabryce było zagrzewane na gorąco i dawana opaska jako zabezpieczenie.
Ja miałem wyciek spod chłodnicy paliwa na przednim pasie.
Jak dałem na opaski to niestety ale podciekało spod nich :|
Musiałem kupić ostatecznie chłodnicę paliwa razem z przewodami - Na szczęście w moim przypadku chłodnica paliwa jest na szybkozłączkach.
Myślę że z pomocą może przyjść ... hydraulik i zgrzewarka do pexa .

Drakulam - Wto Gru 16, 2014 16:03

narazie czekam na części bo teraz jest nawał w przesyłkach i jak przyjdzie to będę kombinował dam znaka jakie przyniosło efekty. tylko najgłupsze to jest to ze faktycznie część w rozbieranych samochodach laduje na złomie bo tego nikt nie bierze - masakra ale cóż polak potrafi i jakąś alternatywę znajdzie :)
AdaskoC - Wto Gru 16, 2014 21:37

Jak ktoś ma ogromną halę magazynową to może wtedy wszystko, nawet najmniej potrzebne elementy skladować. A tak to się wywala te mniej chodliwe, lub zostawia jeden lub dwa egzemplarze :)
Drakulam - Sro Gru 17, 2014 21:44

a więc dzisiaj naprawa zakończona pełnym sukcesem tylko skorzystałem z rady znajomego mechanika i nie robiłem nic na ciepło tylko zrobiłem przedłuzki z przewodów paliwowych plus opaseczki w każdym razie połączenie przewodów to z bmw pomogło i jest ok wszystko działa jazda testowa zrobiona

[ Dodano: Sro Gru 17, 2014 21:44 ]
kruciec bmw

AdaskoC - Czw Gru 18, 2014 08:32

No i bardzo fajnie:-)
Drakulam - Czw Gru 18, 2014 16:17

nr katalogowy części z BMW : 16121184632
tak jeszcze szukając to natrafiłem na angielskim forum ten sam problem i to samo rozwiązanie które się sprawdziło


[ Dodano: Czw Gru 18, 2014 16:17 ]
w razie czegoś to po numerze zawsze można gdzieś szybko znaleźć lub ściągnąć za stosunkowo bardzo niewielkie pieniążki.
pozdrawiam i powodzenia kolejnym nieszczęśliwcom urwanego przewodu do pąpki paliwowej