Zobacz temat - [R75/ZT] Szum przy lewym słupku od kierowcy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75/ZT] Szum przy lewym słupku od kierowcy

j0zek - Sro Sty 21, 2015 09:23
Temat postu: [R75/ZT] Szum przy lewym słupku od kierowcy
Witam,

Przy prędkościach +90 wyczuwalny jest dość duży szum z okolicy słupka lewych drzwi.
Sprawdzałem dookoła uszczelkę i nie widać na niej żadnych pęknięć, wydaje się również dobrze założona, nic nie odstaje, wszystko przylega.
Z zewnątrz patrząc drzwi są dobrze dociśnięte i spasowane.

Ma ktoś pomysł co z tym fantem zrobić?
I za rady typu jeździj max 90kmh dziękuję :twisted:

Drugie pytanie chodzi o brzęczenie kierownicy na jałowym biegu. Wiadomo, że w dieslu wszystko drży itd, ale kierownica tak chamsko brzęczy, ma ktoś z Was sprawdzony patent na to?

Dawidovs - Sro Sty 21, 2015 09:58

j0zek, co do kierownicy może to:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=22094

dzelo23 - Sro Sty 21, 2015 10:26

Odnośnie świszczenia to sprawdź szybę drzwi, u mnie po zamknięciu chowała się w uszczelkę ok1-2mm i świszczało. Trochę ją opuściłem po stronie środkowego słupka i po zamknięciu przy przednim słupku chowa się ok3-4mm i już mi nie świszczy.
j0zek - Sro Sty 21, 2015 12:20

dzelo23 u mnie szyby wszystkie są ok dociągnięte, wizualnie uszczelki też są ok, wszystkie drzwi są dopasowane dobrze i dociśnięte. To taki dziwny szum raz jest za chwile nie ma. Swoją drogą lusterka chyba musiałbym jakoś wygłuszyć.
grota10 - Sro Sty 21, 2015 12:21

Swiszczec moze tez lusterko,tak jak w moim przypadku.Obudowa jest lekko wyszczerbiona i swiszcze jak diabli,szczegolnie przy otwartym oknie.
j0zek - Sro Sty 21, 2015 12:34

i tak by się niosło jakby wiało przy słupku aż?
Chyba będę musiał zdemontować boczki, bo i tak w środku coś brzęczy na jałowym i przy 1700-2000 obrotów. Może jakieś pierdółki o siebie dryndają.