Zobacz temat - Oddziały regionalne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Forum i WWW - Oddziały regionalne

szpynior - Czw Mar 12, 2015 10:45
Temat postu: Oddziały regionalne
Zmiana w dziale spoty
Proponowałbym to co zauważyłem na forum vectry
Stworzenie działów dla każdego województwa i tam wpisanie koordynatorów, tematy o spotach uciekają

I tak przykładowo każdy koordynator jest moderatorem w swoim województwie,

Link

Może warto spróbować czegoś nowego ?

Pawkaz - Czw Mar 12, 2015 13:56

U nas na forum wg mnie dobrze to działa.
To prawda, że tematy uciekają w dół, ale zawsze ktoś odnajdzie lub np w przypadku Warszawy/Piaseczna zakładane są nowe tematy z konkretną datą spotkania.

szpynior - Czw Mar 12, 2015 16:07

Jednak takową nowa forma nie ma służyć wyłącznie do umawianie się lecz do poprawy współpracy w regionie. Dobrze czasem popisać nawet i głupotach czy innych sprawach. Wszystko mniej formalnie. Dodatkowo osoby które nie znają forum bądź może zajrzały przez przypadek szybko znajdą swój region i może tam zawitają. Nie mam pojęcia jak to wygląda od strony technicznej czy jest takowa opcja. Lecz spróbować można i zobaczy się czy takową frma psuje ludziom. Gdyż jak widać usteczniamy się a nie idziemy do przodu.
Harry - Czw Mar 12, 2015 16:19

Pawkaz napisał/a:
U nas na forum wg mnie dobrze to działa.
To prawda, że tematy uciekają w dół, ale zawsze ktoś odnajdzie lub np w przypadku Warszawy/Piaseczna zakładane są nowe tematy z konkretną datą spotkania.


z działem tehnicznym też był bałagan, teraz jest podział na modele i jest lepiej.
Może ot jest dobry pomysł, ponieważ pełno tematów i ciężko znaleźć z swojego województwa.

Tak jak zauważyłeś warszawa zakłada ciągle inny temat odnośnie spotu, osobiście uważam, że tworzy to bałagan.
Moderatorem "wojwództw" był by koordynator regionalny

j0zek - Czw Mar 12, 2015 16:35

Myślę, że to dobre rozwiązanie.
Zawsze jak wejdę w okręg Wielkopolska to zawsze będzie pusty :twisted:

prebenny - Czw Mar 12, 2015 17:03

Widzisz j0zek poznaniacy zapracowani są :P

Fakt faktem teraz jest miszmasz i ciężko cokolwiek znaleźć. Jak ktoś już jakiś temat widział to wiadomo - znajdzie. Ale jak ktoś wchodzi 1 raz i nie ogarnia to o matko :P

j0zek - Czw Mar 12, 2015 17:18

W Lesznie tez zapracowani:D

Na pewno będzie lepiej z tym podziałem, ponieważ łatwiej będzie odkopac jakiś temat.

szpynior - Pią Mar 13, 2015 08:15

Jakby nie było Coś trzeba w tym kierunku zrobić.
Czy administracja może udzielić informacji ilu mamy nowych użytkowników począwszy od stycznia br ?

longer86 - Pią Mar 13, 2015 09:18

z administracji nie jestem, ale w spisie użytkowników patrząc po datach rejestracji to od 1 stycznia do dziś na forum zarejestrowanych jest 555 nowych osób, ale to chyba niezbyt miarodajna informacja bo ile z tych osób zarejestrowało sie tylko 1 razowo, żeby wykorzystać forum w jednym przypadku i więcej się nie pojawią
szpynior - Pią Mar 13, 2015 09:37

longer86, faktycznie - nie spojrzałem, lecz co mnie zastanawia a o co również prosiłem to obowiązkowe zaznaczenie skąd kto jest, może 10% nowych użytkowników wpisało dane. Gdyby te dane były wypełnione ( oczywiście może się zdarzyć iż są niepoprawne), można wysłać do takowych osób zaproszenie na spota itp - przypomnieć się . Powracając do oddziałów - osoby te będąc nowe na forum szybciej odnajdą się w odpowiednim regionie niż przeszukując pozostałe tematy. Poszukując zamiennika dla MG chciałem zakupić Signum bądź VC i tam właśnie na forum takowe rozwiązanie mi się spodobało, a już z niejednego forum korzystałem .
longer86 - Pią Mar 13, 2015 09:46

mozna by wprowadzić, żeby choćby obowiązkowe przy rejestracji było podanie województwa. Bez tego by nie przeszło, a województwo to nie żadna tajemnica.

Było by prościej, a można by i wysyłac wiadomości grupowe? przykładowo województwo wielkopolskie wyślij do wszystkich ;)

Ludzi na forum jest prawie 22tys, ile z nich się udziela? sporo rzeczy już jest wyjaśnione, a największy ruch i w zasadzie też najczęściej tam jestem to shoutbox na głównej, małe grono osób tam jest, ale przez 4 lata pisania na forum nie miałem takiej "integracji" z innymi jak na SB

Pawkaz - Pią Mar 13, 2015 11:43

longer86 napisał/a:
udzi na forum jest prawie 22tys, ile z nich się udziela?

Może z 80-100 :wink:

longer86 - Pią Mar 13, 2015 12:38

To juz i tak dużo.... Po za Rapem to z modów rzadko kogoś widać.
Vigoslaw - Pią Mar 13, 2015 14:53

Podoba mi się pomysł, na pewno jest warty omówienia i przetestowania.
Musimy iść do przodu...

Pozdrawiam,

V.

pelson91 - Pią Mar 13, 2015 14:58

mnie również się podoba :ok:
maniu48 - Pią Mar 13, 2015 15:20

jestem ZA
MaReK - Sob Mar 14, 2015 13:28

A ja bym się wstrzymał z wszelkimi modyfikacjami, do czasu powstania nowego forum.
Niestety, a może i b. dobrze, ale to forum oparte jest o b. przestarzały skrypt, który codziennie niemal należy modyfikować, bo ujawniane są nowe "dziury", które mogą zagrażać danym. Ilość odwiedzin wciąż rośnie, a ten silnik nie potrafi się przed tym obronić.

Konieczne zatem będzie uruchomienie forum na nowym silniku, pewnie będzie to phpbb 3.0.
Wiem też, że wiele funkcji z tego forum przestanie istnieć. Prawdopodobnie dodatki takie jak garaż także zostaną wyłączone. Dodatkowo wszelkie funkcje typu klubowicze nad sympatykami w temacie Nasze auta, ulubione tematy, wymaganie prefiksów w tematach "[" i "]" oraz pola dodatkowe takie jak silnik, typ, itp. także będą niedostępne.

Największe zalety jakie przyjdą ze zmianą forum to szybszy, bezpieczniejszy i lżejszy dla serwera skrypt. Dodatkowa zaleta, to że będzie możliwe uzyskanie dostępu do forum za pomocą aplikacji TAPATALK.

Dlatego do tego czasu można zbierać pomysły, ale realizacja ich musi pozostać do czasu uruchomienia nowego forum. Wszelkie zmiany w drzewie for i podfor pewnie ulegną zmianie i wtedy na nowo trzeba będzie je ułożyć.

Pozdrawiam,

longer86 - Sob Mar 14, 2015 13:41

"Dodatkowo wszelkie funkcje typu klubowicze nad sympatykami w temacie Nasze auta"
Ta funkcja to akurat się posypała trochę... Pomimo że system się klubowiczem mój temat zalega gdzieś dalej, a wyżej są tematy dawnych klubowiczów, obecnie sympatyków.

Wiadomo coś kiedy mniej więcej będą wprowadzone zmiany o których piszesz wyżej? :wink:

szpynior - Sob Mar 14, 2015 14:02

MaReK, a na kiedy takowa operacja jest zaplanowana ?
pelson91 - Sob Mar 14, 2015 14:09

szpynior napisał/a:
a na kiedy takowa operacja jest zaplanowana ?
wlasnie! bo musze gdzies przepisac zawartosc garazu, tylko tam notuje wszystkie naprawy w moim aucie..
Pawkaz - Sob Mar 14, 2015 14:11

Ważne, aby forum było przejrzyste, obecnie takie jest i oby zostało.

[ Dodano: Sob Mar 14, 2015 14:11 ]
pelson91 napisał/a:
bo musze gdzies przepisac zawartosc garazu

Może tutaj zobacz :
http://www.stacjebenzynowe.pl/

MaReK - Sob Mar 14, 2015 22:20

Spokojnie. NIe chcę robić nic raptownie (bez skojarzeń Raptile) :)
Garaż to jedno z miejsc najbardziej odwiedzanych na forum i generujące dużą ilość odwiedzin i dowiązań z innych stron. Chciałbym aby ten kącik był zachowany, ale nie będę go pisał od początku tylko dla potrzeb phpbb3 :) Liczę jednak na to, że już ktoś to zrobił i może uda się to bezboleśnie zaadoptować ;)

Zmiany nie wiem? Może we wrześniu?

AndrewS - Sob Mar 14, 2015 23:57

pelson91 napisał/a:
bo musze gdzies przepisac zawartosc garazu,


a prosze bardzo łącznie ze spalaniem autocentrum.pl :mrgreen:

pelson91 - Nie Mar 15, 2015 00:02

mam na motostat samo spalanie :( http://www.motostat.pl/me.../stats/id/56213
Pawkaz - Nie Mar 15, 2015 00:10

MaRku a czy można zgłaszać jakieś sugestie co do nowego forum ? :P
MaReK - Nie Mar 15, 2015 09:07

Można. Tylko ja nie wiem jak będzie z ich realizacją ;)
Ingerencja własna bezpośrednio w skrypt skutkuje właśnie takimi problemami jak brak możliwości aktualizacji do nowszej wersji.

szpynior - Nie Mar 15, 2015 14:42

Czyli możemy sobie gdybać a i tak nic z tego nie będzie :(
fibi - Sro Cze 10, 2015 10:03

Witam was jestem tutaj nowa.

[ Dodano: Sro Cze 10, 2015 10:03 ]
:evil: Witam. Dzisiaj jestem w stolicy- Warszawie, bo tam studiuję :evil: Mieszkam w Katowicach., a faktycznie w Szopienicach. :!:
Na imię mam Aneta.

Forum fajne, mój ojciec ma samochód marki rover. :smile:

Pawkaz - Sro Cze 10, 2015 11:17

fibi napisał/a:
Witam was jestem tutaj nowa.


Cześć :razz:
Tutaj jest dział do powitań
https://forum.roverki.eu/viewforum.php?f=23