Zobacz temat - [MGF] Ubywa płynu - budyń w oleju - silnik zgasł...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] Ubywa płynu - budyń w oleju - silnik zgasł...

SebJaw - Sob Mar 21, 2015 18:58
Temat postu: [MGF] Ubywa płynu - budyń w oleju - silnik zgasł...
Witajcie.

Mój MGF nie prowadził się zbyt dobrze więc odwiedziliśmy serwis.

Przy okazji zostały wymienione ponoć zgniłe odcinki układu chłodzenia co powodowało
mikroskopijne wycieki.

Po zostawieniu prawie 2K PLN i odebraniu samochodu z serwisu w drodze powrotnej po około 5 km z silnika zaczęły wydobywać się chmury pary...
Zjechałem na stację - w zbiorniczku pusto.
Kupiłem Litr wody destylowanej i wlałem aby jakoś dojechać do domu.
Jakoś dojechałem.
Po paru dniach podczas jazdy to samo...
Wody ubywa a nic nie kapie.
W końcu problem z jazdą i odpaleniem.

Okazało się że pod korkiem i na bagnecie oleju widać "bydyń" - brunatno-brązowa maź.

Taki zbieg okoliczności, że akurat po naprawie układu chłodzenia prawdopodobnie wystąpił HGF!

Raczej nie ma co gadać z serwisem, po wyjechaniu z którego wystąpił problem bo oczywiście nie mają z tym nic wspólnego...

Czy możecie polecić w okolicy Łodzi (Polska Centralna) serwis, w którym mogą naprawić HGF i wiadomo, że się tam znają i wiedzą o co chodzi i przy okazji nie są cwaniaczkami ?

Pozdro
S.

pineska - Nie Mar 22, 2015 14:52

Jeśli chodzi o wszelkie naprawy silnika to mogę Ci polecić Zakład Mechaniki Pojazdowej - Wojciech i Tomasz Kręgielscy na Nad Jasieniem 22.
Bardzo profesjonalny i doskonale wyposażony warsztat.
Poprawili szkody i błędy które mój wcześniejszy mechanik uczynił robiąc mi 2x niepotrzebnie HGF (co okazało się jego błędem bo tuleja się wykleiła i to przez nią płyn się dostawał).
Nie są najtańsi ale znają się na rzeczy.
Ew. możesz też robić u Staniuchy na Starorudzkiej ale czasem ciężko się z nim dogadać, za to ma świetnego lakiernika ;-)

SebJaw - Nie Mar 22, 2015 22:24

Hej.
Czy "nad Jasieniem" znają MGF-y i te silniki ?
Chodzi mi o taki serwis gdzie nie zrobią wielkich oczu ze zdziwienia i powiedzą, że widzą to pierwszy raz.
Mają tam potencjał/wiedzę/doświadczenia aby naprawić HGF w MGF?,

Pozdro
S.

pineska - Pon Mar 23, 2015 16:58

Z moją K-serią poradzili sobie znakomicie, nie byli zaskoczeni budową plastrową silnika;-)
kabanos - Sob Cze 27, 2015 16:04

SebJaw,

Witam. Jestem z Lodzi.

Tez mam mgf i mam problem ze steptronikem.

To na ktorym serwisie byles z budynem? Jsk poszlo?