Zobacz temat - [R75] Regulacja hamulca ręcznego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Regulacja hamulca ręcznego

mironh - Pią Kwi 10, 2015 19:46
Temat postu: [R75] Regulacja hamulca ręcznego
Witajcie
Mam problem taki iż ostatnio podczas wymiany opon zauważyłem że na różnym skoku zaciągnięcia hamulca ręcznego inaczej łapią blokują się koła.
Chodzi o to że na 4 ząbku nie da się obrócić lewej strony a prawa strona się kręci i przestaje dopiero na 6 ząbku. jak zdjąłem mieszek od wajchy ręcznego to ku mojemu zdziwieniu zauważyłem tylko 1 linkę zamiast 2.
wiec stąd moje pytanie jak wyregulować hamulec ręczny by łapał w miarę równo.
dodam ze tarczo-bębny i klocki z tyłu wymieniane 2 miechy temu. szczęki od ręcznego nie wymieniane ale od nowych różnica wynosiła 0.6mm wiec tylko zestaw montażowy w nich zmieniłem.
proszę o pomoc (instrukcję) jak ręczny wyregulować

longer86 - Pią Kwi 10, 2015 19:52

z dzwigni recznego idzie 1 linka, i rozchodzi się na 2 pod tunelem , ale nie ma tam regulacji, regulacja jest przy samych szczękach.

podnosisz auto, ściągasz koło i przez otwór po śrubie musisz zlokalizować takie ustrojstwo jak na zdjęciu:


kręcisz z każdej strony odpowiednio tak jakbyś odkręcał, żeby rozeprzeć szczęki,
kręcisz do momentu, aż koło całkowicie się zablokuje. następnie cofasz odrobinę, aż do momentu kiedy swobodnie będziesz mógł obrócić kołem. Tę samą czynność powtarzasz z drugiej strony, w takiej sytulacji po zaciągnięciu ręcznego powinno chwytać elegancko ;) regulacji dokonujesz na zwolnionej dzwigni ręcznego

mironh - Pią Kwi 10, 2015 20:18

czyli jak dobrze rozumiem to mam to robić na spuszczonym ręcznym, najpierw dokręcić tą nakrętkę aż się koło nie będzie kręcić a potem popuścić tą ząbkowana nakrętkę i to na który ząbek będzie mi chwytać ręczny zależy od tego o ile obrotów popuszczę nakrętkę ??
SeniorA - Pią Kwi 10, 2015 20:36

mironh, przeczytaj to https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=21434 , zaczyna się od popuszczenia nakrętki w kabinie na dźwigni.
mironh - Nie Kwi 12, 2015 22:42

już zrobione dzieki za pomoc.