Zobacz temat - [R75] Problem ze sprzęgłem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem ze sprzęgłem

Eros - Pią Kwi 17, 2015 07:41
Temat postu: [R75] Problem ze sprzęgłem
Od jakiegoś czasu mam problem ze sprzęgłem. Zaczęły nie wchodzić mi biegi, lub wchodziły bardzo ciężko, mechanik stwierdził że to wysprzęglik, aby się upewnić wlał jakiś płyn do tego kranika co się odpowietrza, pedał sprzęgła stał się twardy i ładnie wchodził biegi. Wymienił mi wysprzęglik, 2 tyg pojeździłem i nadal to samo... znowu wlał mi płyn do wysprzęglika i było ok. Co ciekawe nie schodzi mi ze zbiorniczka na podszybiu kierowcy płyn. Ile rok temu wlałem, tyle jest. Czyżby wysprzęglik nie dostaje płynu ze zbiorniczka ? Miał ktoś podobny problem i wie co jest grane ?
longer86 - Pią Kwi 17, 2015 07:56

A przerabiales układ? Na podszybiu jest zbiorniczek obslugujacy hamulce i dobrze, ze nie schodzi.
Zbiorniczek z płynem do sprzęgła jest przy pompce, nad nogami kierowcy

Dawidovs - Pią Kwi 17, 2015 08:29

Mi też tak kiedys mechanik czarował z tym zbiorniczkiem jak się nie znałem.
Zbiornik jest przy pompce jak wsponniał longer86, zdemontuj osłony pod kierownicą i zerknij do zbiorniczka czy jest płyn. Obejrzyj pompkę i zobacz czy nie jest mokro
Poszukaj na forum jak odpowietrzyć układ

Eros - Pią Kwi 17, 2015 12:38

Czyli pompka sprzęgła do sprawdzenia ? Jeśli płyn ubył to napełnić, czy do wymiany pompka ? Jaka najlepsza jest pompka do kupienia żeby się nie psuła ? macie jakieś namiary ?
AdaskoC - Pią Kwi 17, 2015 13:29

Nowa LUKA, albo używka, za ok 200zł, tylko patrz czy nie ma wytartego korpusu wewnątrz, albo zamiennik TAZU.

I na jedną i na drugą narzekają :) Wybór nalezy do Ciebie. Jedni na oryginalnym luku robią pełno KM a innym się psuje. A inni na tazu robią pełno KM a innym się psuje :)

prebenny - Pią Kwi 17, 2015 16:18

U mnie NOWY LUK wytrzymał 2 miesiące i 1000 km. TAZU już prawie pół roku chodzi bez problemów.
Eros - Pią Kwi 17, 2015 18:57

Dzięki za info.
A co powiecie o przeróbce pompki z bmw ?
Czytałem o tym trochę i nawet są aukcje że sprzedają takie.

pablo - Pią Kwi 17, 2015 20:49

Tazu to metalowa konstrukcja, wygląda solidnie. U mnie 15000 km przeleciała i służy do dziś. Jedynie szybkozłączka przeciekała to mam na stałe zrobione połaczenie.
Sandman - Pią Kwi 17, 2015 21:09

Hej, ja mogę polecić pompkę TAZU - wymienisz sam "pod blokiem" w miarę szybko i prosto. U mnie działa jakieś 4-5 miesięcy i zrobiła już jakieś 8 tys. km z czego duża część po mieście, w korkach i nie mam powodów do narzekań. Cena również przystępna.
thorgalxxx - Pią Kwi 17, 2015 23:16

Ja na dzień dzisiejszy polecę tazu. Jestem świeżo po wymianie z przeróbki z bmw. Pierwsze wrażenia to myślałem, że nie działa. Pedał chodzi mięciutko, biegi wskakują luźno. Nie to auto. Mam nadzieję, że posłuży.