Zobacz temat - Pożegnanie z MG
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Pożegnanie z MG

Ricardus - Sob Kwi 25, 2015 08:30
Temat postu: Pożegnanie z MG
Po 1,5 roku użytkowania przyszedł czas na rozstanie z moim MG ZT-T. Trochę obawiałem się tego momentu. Bałem się że będzie problem z odsprzedażą, ale jakie było moje zaskoczenie, kiedy odebrałem sporo telefonów od potencjalnych klientów. Samochód wystawiłem w ubiegłą niedzielę, a już wczoraj znalazł nowego właściciela. Piszę to ku pokrzepieniu serc osób sprzedających swoje samochody, bo okazuje się, że jeśli auto jest zadbane to klient je znajdzie. Samochód trafił do sympatycznych młodych ludzi i mam nadzieję, że pojawi się jeszcze na forum. Na chwilę obecną zakończyłem przygodę z z marką, ale mam zamiar pozostać na forum, bo fajnie jest porozmawiać z ciekawymi ludźmi :) Dziękuję też wszystkim, którzy pomagali mi na forum i chcieli przekazać swoją wiedzę. Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję i do zobaczenia na drodze i na forum :)
Pawkaz - Sob Kwi 25, 2015 11:16

A jakie auto zastąpi MG ?
Ricardus - Sob Kwi 25, 2015 11:34

Nie jestem jeszcze pewien ale myślę nad Peugeot 407, Saab 9-3 Fiat Croma Opel Vectra. Tylko kombi i diesel fiatowski 1,9 lub 2,4 a jeśli francuski to 2,0 i wszystko w manualu. Zobaczymy czy znajdę coś w miarę fajnego. Gdyby ktoś miał namiary na takie auta w fajnym stanie to będę wdzięczny.
maniaq - Sob Kwi 25, 2015 23:12

Dopisz do listy Alfe 159 1.9 ;) Nie jest moze mistrzem przestzreni, bagaznik jest tylko wystarczajacy, ale styl, silnik i jazda sprawiaja przyjemnosc. Slaba opinia o alfach powoduje ze mozna kupic mlode roczniki w dobrej cenie. A 159, nie ma nic ze slabych stron poprzednikow :D

U mnie jest juz 2 czy 3 rok i sprawuje sie OK :)

j0zek - Nie Kwi 26, 2015 00:01

maniaq napisał/a:
Dopisz do listy Alfe 159 1.9 ;) Nie jest moze mistrzem przestzreni, bagaznik jest tylko wystarczajacy, ale styl, silnik i jazda sprawiaja przyjemnosc. Slaba opinia o alfach powoduje ze mozna kupic mlode roczniki w dobrej cenie. A 159, nie ma nic ze slabych stron poprzednikow :D

U mnie jest juz 2 czy 3 rok i sprawuje sie OK :)


Tylko o powłokę lakierniczą trzeba dbać i uważać:)
Byle pierdoła potrafi odprysk zrobić.
Zbyt delikatnie potraktowali ta sprawę, zresztą jak w większości nowszych aut.

Wodny lakier i wszystko w temacie :F

maniaq - Nie Kwi 26, 2015 12:03

Poki co nie narzekam na odpryski itp :) Lakier to chyba najmniejsze zmartwienie. Wazne, ze mechanicznie jest ok, ruda go nie chrupie, wiec autko do jezdzenia. Kamien na kazdym aucie zostawi slad. Na moim MG tez kilka kropek jest :/
Ricardus - Sro Kwi 29, 2015 23:58

No i kupiłem Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
adam_26 - Czw Kwi 30, 2015 06:39

Ricardus napisał/a:
No i kupiłem Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4

Jaki motor ?? wrzuć foty :smile:

longer86 - Czw Kwi 30, 2015 09:05

Sorry, ale jakos mi nie pasuje sportowa sylwetka 156 na szczudłach, ale najważniejsze żeby była bezawaryjna ;)
bociannielot - Czw Kwi 30, 2015 10:05

longer86 napisał/a:
Sorry, ale jakos mi nie pasuje sportowa sylwetka 156 na szczudłach
w pelni się zgadzam :ok:
slax - Czw Kwi 30, 2015 10:23

bociannielot, longer86, kupcie sobie po sportowym paseratti to wam przypasuje :d
bociannielot - Czw Kwi 30, 2015 10:36

slax napisał/a:
bociannielot, longer86, kupcie sobie po sportowym paseratti to wam przypasuje
na cc mnie nie stac :)
longer86 - Czw Kwi 30, 2015 10:55

slax napisał/a:
longer86, kupcie sobie po sportowym paseratti to wam przypasuje

Nie obrażaj mnie... never vw.

Ale alfa w wersji na wieś nie przemawia do mnie

Ricardus - Czw Kwi 30, 2015 14:30

Do mnie przemawia bo mieszkam na wsi i miałem już kilka przygód MGkiem
j0zek - Czw Kwi 30, 2015 20:42

Ricardus napisał/a:
No i kupiłem Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4


Ładne autko, bezawaryjności życzę :)

maniaq - Pią Maj 01, 2015 14:33

Pochawl sie fotami :)

Ja akurat wole wizualnie i technicznie/mechanicznie 159, bo to wlasnie 156 nieco napsula opini alfie o slabym zawieszeniu, nie wytrzymujacym naszych drog.

Gratki !

Satyavan - Pią Maj 01, 2015 19:17

adam_26 napisał/a:
Ricardus napisał/a:
No i kupiłem Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4

Jaki motor ?? wrzuć foty :smile:

Z tego co wiem, to w tym modelu dostępna jest tylko jedna opcja, 1.9 JTD 150KM

Ricardus - Wto Cze 16, 2015 23:46

Alfa przeszła przegląd przed zakupem w serwisie i okazało się, że jest nadspodziewanie dobrze. Z napraw blacharskich został jedynie pomalowany bez szpachli lewy przedni błotnik, częściowo lewe przednie drzwi i częściowo przedni zderzak (wygląda na przycierkę), reszta pełen oryginał.
Zawieszenie w tym egzemplarzu jest w stanie idealnym.Ÿ˜Š Auto we wtorek jedzie do warsztatu na wymianę sprzęgła, naprawy kilku dupereli, pranie tapicerki i polerkę jeśli starczy kasy. Zaletą w mojej jest udokumentowany przebieg do 137 tys/km najechanych w 2013 roku. Obecnie na blacie widnieje realne 157 tyś. Wada to ślady po gradobiciu, niewielkie aczkolwiek są, ale to akurat mi nie przeszkadza. Jeździ na razie rewelacyjnie, co będzie za rok czas pokaże. Szukam jeszcze dobrych letnich opon w dobrej cenie 225/55/17. Lepsze foty najwcześniej za tydzień po wszystkich naprawach.
W Crosswagenach był montowany jedynie silnik 1,9 150KM.

[ Dodano: Wto Cze 16, 2015 23:46 ]
Zdjęcia


Alfa Romeo Crosswagon Q4 1,9 z końcówki 2004 roku.
Samochód bezwypadkowy, ale nie jest pozbawiony pewnego mankamentu. Mianowicie jest po gradobiciu i ma kilka minimalnych wgniotek na masce i dachu. Jednak z racji tego, że faktycznie Alfa nie uczestniczyła w żadnej kolizji nie stanowiło to dla mnie większego problemu, zresztą żeby zobaczyć te wgniotki to trzeba się mocno przyglądać. Wersja wyposażeniowa nie jest bogata, ale to co jest na razie mi wystarcza:
ABS
ESP
Klimatyzacja dwustrefowa
Elektryczne regulowane i podgrzewane lusterka
Radio CD
Elektryczne szyby przednie i tylne
Regulowana kierownica
Skrzynia biegów z 6-cioma przełożeniami
6 poduszek powietrznych
Podgrzewane fotele
Zostało pewnie jeszcze coś o czym zapomniałem, ale to już pewnie nie jest takie ważne.

Poprzedni właściciel sprowadził samochód na początku tego roku z Niemiec. Niestety z tego co mówił on i jego mechanik który okazał się znajomym znajomego :) trochę go to auto przerosło. Cieszy fakt że do 140000 tyś km i 2014 roku auto było serwisowane i jest to potwierdzone wpisami w książce i fakturami i innymi dokumentami otrzymanymi od poprzednich właścicieli. W momencie zakupu przebieg jaki widniał na liczniku to 154000 tyś km i jest jak najbardziej realny.
To co zostało zrobione przez poprzedniego właściciela przedstawię poniżej:

-kilka tulejek i łączniki stabilizatorów 400zl
-nowy lewy wahacz 200zł
-nowy termostat 300zł
-nowy komplet świec żarowych 200zł
-nowe klocki i tarcze 1000zł
-nowy kompletny rozrząd i rolki 800zł
-wymienione wszystkie filtry i oleje 400zł
-nowy komplet opon zimowych 1600zł
Jest coś o czym nie powiedział sprzedający podczas oględzin, mianowicie zmieniony soft. Trudno mi powiedzieć czy zmieniony jeszcze w Niemczech czy już w Polsce? Jednak po tym jak zostało to zrobione bardziej obstawiam Polskę, niestety kopci strasznie na wszystkich biegach podczas przyśpieszania. Trochę się obawiałem tego i samochód dodatkowo przed zakupem sprawdzono go w dawnym Lancia Team na Wileńskiej w Łodzi i na 98% winny za dymienie jest program. Czekam na mojego znajomego z hamownią, który poprawi geniusza tuningu (niestety czasowo mamy problemy ze zgraniem terminów)
Napędy, podłoga, silnik, wnętrze są w stanie wręcz idealnym.
Po oględzinach w LT okazało się, że jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia i autko zostało u nich na dopieszczenie.
W serwisie i osobiście przez właściciela zostały wykonane naprawy i ulepszenia :
Kompletne sprzęgło (ślizgało się)
Wszystkie uszczelniacze skrzyni i silnika (profilaktycznie)
Wymiana kilku przewodów paliwowych (pociły się i ON ciekł po silniku)
Naprawa lusterek zewnętrznych (zamykały się w trakcie jazdy)
Pranie tapicerki
Odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji (profilaktycznie)
Wymiana kloszy reflektorów (zmatowione szkła, polerka nie pomogła)
Wymiana silnika podnośnika tylnej lewej szyby (nie działał)
Wymiana oleju
Wymiana filtra oleju, powietrza, kabinowego, paliwa
Wymiana wycieraczek przednich i tylnej (opłakany stan)
Wymiana znaczka przedniego (stracił kolory)
Wymiana tylnego nawiewu ( urwane klapki)
Wymiana rozrządu kompletnego (profilaktycznie)
Przyciemnienie szyb
Czyszczenie i woskowanie lakieru
Odnowienie relingów dachowych
Zmiana radia na obsługujące MP3 i USB
Dokupienie koła dojazdowego wraz z oryginalnym zestawem wypełniającym wnękę koła zapasowego
Dokupienie gaśnicy
Malowanie tylnego zderzaka (strasznie zniszczony w okolicach tylnej klapy)
Nowy akumulator

To co teraz pozostało do zrobienia to:
Ewentualne malowanie przedniego zderzaka (rysy i zadrapania)
Wymiana atrapy ( delikatne odpryski chromu)
Poprawa softu (wspomniane dymienie)
Ewentualne odnowienie felg
Montaż nowych głośników
Piszczące klocki (masakra jakaś)
Konserwacja podwozia

Wrażenia z jazdy: Ogólne bardzo pozytywne zaskoczenie, zawieszenie jest w stanie idealnym. Jest twardo, ale sprężyście i precyzyjnie. Myślałem że z racji wysokości będzie się wychylała na zakrętach, ale nie ma o tym mowy. Spalanie na trasie przy prędkości około 90 km/h około 4,5/5l przy około 140 km/h około 6,5/7l Miasto około 7/8 litrów więc całkiem przyzwoicie. Uprzedzam komentarze, nie jestem wariatem i nie katuję samochodów, czasami wcisnę mocniej gaz aby rozruszać turbinę, ale ogólnie poruszam się spokojnie i dostojnie bo najczęściej z dzieckiem w foteliku. Napędu jeszcze nie miałem okazji sprawdzić w trudnych warunkach, ale na szutrach daję radę i czuć jak trudno stracić przyczepność podczas gwałtownego ruszania na luźnej nawierzchni. Miejsca w środku mam wrażenie podobnie co w mojej dawnej Lancii Lybrze. Bagażnik niestety do demonów przestronności nie należy, ale wózek się mieści, więc jest ok. Trochę denerwuje mnie rozmieszczenie nawiewów, ale można się do tego przyzwyczaić. Niestety brak uchwytu na napoje to jest dramat, wiem że nie pije się w samochodzie, ale czasami sytuacja tego wymaga i przeklinam wtedy makaroniarskich projektantów za brak wyobraźni. Bardzo fajnie odmiana po MG ZT to wysokość auta i profil opony, żadne krawężniki nie są teraz straszne. Ogólnie staram się dbać o swoje pojazdy i mam nadzieję że Crosswagon mnie nie zawiedzie.

bociannielot - Sro Cze 17, 2015 14:11

Ricardus napisał/a:
-nowy lewy wahacz 200zł
z tego co rozmawiałem z uzytkwonikami alf to jak tani wahacz wlozysz to długo na nim nie pojeździsz
Ricardus - Wto Wrz 15, 2015 18:53

Mała sesja mojej Alfy :)


Zdjęcia

Markzo - Czw Wrz 17, 2015 05:47

jak na allegro ;)
Ricardus - Czw Wrz 17, 2015 08:12

Na Allegro wiosną :) Bo korci mnie już następne auto :) Napaliłem się na X-typa 4x4
Oskar - Czw Wrz 17, 2015 19:29

Ricardus, x-typa 4x4 mówisz. ;) nawet fajne auto. :)
greg-si - Czw Wrz 17, 2015 19:40

Ricardus napisał/a:
Napaliłem się na X-typa 4x4

Ja swego czasu też ale...
Wszystkie mają skrzynię 5 biegową co moim zdaniem jest minusem.

Oskar - Czw Wrz 17, 2015 19:45

greg-si, Nowe mają 8 biegów . jeszcze jeden więcej i były by rowerami górskimi.
Ricardus - Sob Lut 13, 2016 07:29

No i Alfa sprzedana, szukam czegoś nowego :)
Markzo - Sob Lut 13, 2016 08:12

i co będzie ;)
longer86 - Sob Lut 13, 2016 08:16

MG! MG! MG! 8)
bociannielot - Sob Lut 13, 2016 09:13

widząc kolegi zamiłowanie do wynalazków obstawiam saaba ;p
Vigoslaw - Sob Lut 13, 2016 10:16

Ricardus,

Poluj na Jaga ;-)

Czuję, że jesteś bratnia dusza motoryzacyjna, to myślę, ze zainteresujesz się czymś wyjątkowym.
Mam nawet swoje typy :twisted:

Pozdrawiam,

Vig

prebenny - Sob Lut 13, 2016 10:21

MG ZT-T ;)
adam_26 - Sob Lut 13, 2016 11:51

prebenny napisał/a:
MG ZT-T ;)

pewnie kombi wozidło będzie :P

Ricardus - Nie Lut 14, 2016 03:28

JAG mi przeszedł bo trochę za mały, MG trudno znaleść w kombi po 2005r. Saab też jakiś mi się odwidział :( Poluje na dziadkowóz Fiat Croma, może 407 SW. Teraz tylko benzyna i LPG. Gdyby się trafił ZTT w benzynie po 2005 to też bym nie pogarszał, ale to mało realne. Dlatego typem nr 1 jest Croma w fajnej wersji. Miałem na oku fajnego 407, jutro ( w zasadzie dzisiaj) miałem jechać ale dzisiaj się sprzedał :( Więc jadę oglądać Cromy :)
Vigoslaw - Nie Lut 14, 2016 08:33

Ricardus,

Croma to fajna opcja, bardzo dużo miejsca, do tego znane Tobie silniki.
Fajna relacja ceny do rocznika i wyposażenia.
Uważam, ze niedoceniany samochód, tak samo jak Thesis :D
Tylko, że Thesisa nie ma w kombi...
Zamiast 407 wolę C5, ale to moje zboczenie. :twisted:

Powodzenia w szukaniu!

Vig

bociannielot - Nie Lut 14, 2016 10:38

Croma jest tak brzydka że nawet to pseudo terenowe alfa romeo przy nim jest piękne :roll:
greg-si - Nie Lut 14, 2016 10:51

I raczej croma jest mniejsza od x-type.
Ricardus - Czw Lut 25, 2016 07:12

Uroda jest kwestią względną, a ilością miejsca Croma bije X- Type na głowę. Tym razem szukam czegoś racjonalnego i muszę powściągnąć wodze fantazji. Gdybym miał fantazję to już bym jechał po Pacyfikę 3,5 litra 4x4 bo mi się podoba :) Swoją drogą byłem, oglądałem i się załamałem. Padaki i ich właściciele kłamcy prześladowali mnie cały dzień :)
Thesisa kombi brałbym w ciemno, autko ma swoje kaprysy, ale jest nie ziemskie i wygodne :)

[ Dodano: Czw Lut 25, 2016 07:12 ]
No i kupiłem :)

http://otomoto.pl/oferta/...html#141ea551b5

Vigoslaw - Czw Lut 25, 2016 07:55

Ricardus,

No i gratki!
Ładny środek, w skórze, co nie za często występuje :mrgreen:
Nic nie wiem o 2,2 silniku, i przebieg malutki, ale życzę bezawaryjności i radości z jazdy!

Obyś dobrze trafił i się nie denerwował :P

Pozdrawiam,

Vig

longer86 - Czw Lut 25, 2016 08:30

Ładny egzemplarz widać. Ze fiat korzysta z pomocy projektantów alfy tworząc wnętrza, po tandetnych poprzednich modelach w końcu jakaś poprawa,

Do całości zarzuć jakies ładne alu i będzie :ok: Bo te guziki w środku opony nic a nic nie zdobią tego auta... Bezawaryjności no i czekam aż ten temat "pożegnanie z MG" przerodzi się. W przeprosiny MG i powitanie ;)

Ricardus - Czw Lut 25, 2016 09:38

W przebieg nie daję wiary, ale auto zadbane. Co w trawie piszczy zobaczymy w trakcie użytkowania. Felg już szukam. Silnik 2,2 nie miał dobrych opinni, ale nadaje się do LPG.
Remigiusz - Czw Lut 25, 2016 12:52

2,2l silnik benzynowy i tylko 147km :-|
Dominoz - Czw Lut 25, 2016 12:54

Remigiusz napisał/a:
2,2l silnik benzynowy i tylko 147km :-|

Croma, to nie wyścigówka ;)
Pewnie i tak taka jednostka pozwala się spokojnie rozpędzać.

Mój kumpel ma podobną- całkiem fajnie się tym jeździ. I wykonanie całkiem dobre, jak na Fiata ;)
Ładny egzemplarz. Oby się nie psuł :)

Markzo - Czw Lut 25, 2016 17:16

Szczerze? jak dla mnie ni pies ni wydra. Ani to van, ani kombii... brzydkie, pokraczne :/ zero charakteru :/
NoPE - Czw Lut 25, 2016 17:53

Ricardus napisał/a:
Silnik 2,2 nie miał dobrych opinni, ale nadaje się do LPG.

Kichaj silnik - już teraz odkładaj na remont skrzyni.
Mimo to życzę bezawaryjności.

Krzysi3k - Czw Lut 25, 2016 18:46

Napaliłeś się na benzynę jak szczerbaty na suchary :D
Akurat we Fiatach JTD mają dużo lepsze opinie.

Ricardus - Czw Lut 25, 2016 19:43

O skrzyni też słyszałem, ale jest patent na 6 łożysk bez wyjmowania skrzyni. Chyba że polecą te które są w środku skrzyni :) ogólnie, Alfy,Ople i Fiaty jakoś się z tą skrzynią poruszają, więc może i w tym przypadku da radę. Znam bolączki tych modeli :)

[ Dodano: Czw Lut 25, 2016 19:43 ]
Potrzebowałem czegoś większego i będę robił trochę większe przebiegi. LPG wychodzi taniej. Poza tym jak mam walczyć z DPFem, klapami wirowymi, turbo, wtryskami, to wolę z napinaczem łańcucha, skrzynią i cewkami.

Z LPG jeszcze nie miałem nigdy problemów, i zawsze wychodziło taniej niż Dieslem o porównywalnych parametrach. A to, że fiatowskie diesle są najlepsze wiem od dawna, bo sporo z nimi czasu spędziłem.

prebenny - Czw Lut 25, 2016 20:36

Fiat nie fiat - wpadaj na zlot to ocenimy ;)

Samochód ładny - jeden z nielicznych fiatów, które mi się podobają także bezawaryjności :)

Ricardus - Czw Lut 25, 2016 20:47

Postaram się :)
maniaq - Czw Lut 25, 2016 23:57

Wczoraj mijalem takie autko ... pomyslalem o tym watku, a druga mysla, jaka poczwara O_o Godny nastepca multipli w rankingu antyurody IMHO. Ale niektorzy na MG tez sie krzywia, wiec...

Wazne zeby kolka sie krecily, czego zycze :)

BTW jako uztkownik 159 jtdm 1.9 w automacie, nie walcze z DPF, skrzynia, turbo, wtryskami ... :) już 3 rok u nas :D wolalbym 100x belle :)

Ricardus - Pią Lut 26, 2016 07:22

Jak to mówią: jednemu się podoba matka, drugiemu córka :) Co do awarii, oczywiście nie muszą się pojawić, ale mogą.
Vigoslaw - Pią Lut 26, 2016 07:27

Co do Cromy to taki dziwoląg jak Vel Satis, ale jest bardzo praktyczny i oferuje dużo miejsca, młodość i wyposażenie za rozsądne pieniądze :wink:

Osobiście to lubię takie samochody i będę ich bronił... :roll:
Do motoryzacji trzeba czasami podejść z przymrużeniem oka ;)
Lubie jak ktoś kupuje takie dziwactwa, i potem bezawaryjnie jeździ... bo wtedy przekonuje się, ze egzotyka czasami jest fajna i się opłaca. :twisted:

Poza tym życie jest zbyt krótkie, żeby nie bawić się motoryzacją

Ricardus,

Chętnie oglądnę Cromę na żywo i wyrobie sobie własną opinie :ok:
Nie będę ukrywał, ze również interesował mnie taki samochód jako rodzinny

Pozdro,

Vig

Ricardus - Pią Lut 26, 2016 08:34

Większość aut jakie posiadałem budziło kontrowersje, ale miały też jeden wspólny mianownik: dawały frajdę właścicielowi. Oczywiście każdy był inny, ale radość zawsze podobna. Mało tego, wszystkie te auta bardzo szybko znajdowały nowego właściciela, co dziwiło moich znajomych starających się po kilka miesięcy sprzedawać swoje Pasaty. Jak kupowałem MG też mi pisano, że brzydki, że wynalazek, że się psuje, że nie sprzeda :) Dla mnie nawet Multipla ma swój urok, a przy okazji rewelacyjnie jeździ (a wiem co piszę, bo pracowałem kilka lat we Fiacie i miałem okazję spędzić trochę czasu w tym dziwnym aucie) Motoryzacja jest tak różna jak różni są ludzie i to w niej jest fajne. Croma prawie nie ma konkurencji na rynku samochodów używanych, jest duża, fajnie wykonana, wyposażona, i w miarę młoda jak za stosunkowo niewielkie pieniądze. Już kiedyś myślałem o tym samochodzie, ale jakiś zawsze trafiało się coś innego, tym razem zawziołem się :) Motoryzacją trzeba się bawić i to widać na tym forum, bo też kupujecie auta Nietuzinkowe, piękne i ciekawe. A co powiedzą inni? Co to nas fanów obchodzi :)
Ciufa - Pią Lut 26, 2016 08:59

Ricardus napisał/a:
też kupujecie auta Nietuzinkowe, piękne i ciekawe. A co powiedzą inni? Co to nas fanów obchodzi

I dlatego mam compacta :-D





Ps. poprawiłem cytowanie ;)

longer86 - Pią Lut 26, 2016 09:14

Ciufa, podsumowałeś temat :lol:
bociannielot - Pią Lut 26, 2016 11:13

Ricardus, Twój croma, bedziesz musiał z nim życ, tylko sie nie zdziw jak dzieci bedą Cie prosic zebys je o przecznice przed szkołą wysadził :)
j0zek - Pią Lut 26, 2016 13:02

bociannielot napisał/a:
Ricardus, Twój croma, bedziesz musiał z nim życ, tylko sie nie zdziw jak dzieci bedą Cie prosic zebys je o przecznice przed szkołą wysadził :)


Jakby wszystkie Rovery piękne i z prezencją były :)

bociannielot - Pią Lut 26, 2016 13:11

j0zek, sie spieral nie bede ale nie znam nikogo kto by rozmawial o motoryzacji i wspominal o cromie a co dopiero gdy poruszane sa kwestie pieknych samochodów :) zreszta kolega Ricardus, ma nietypowy gust i niech mu tam sie dobrze jezdzi jesli mu sie to auto podoba :)
j0zek - Pią Lut 26, 2016 13:32

Croma to poprawne auto w dobrych pieniądzach, czy Ci się to podoba, czy nie i czy wśród znawców motoryzacji poruszane są tematy o tym aucie, czy też nie.
O kwestii wyglądu to tak jak było wspomniane wcześnie, o gustach się nie dyskutuje.

bociannielot - Pią Lut 26, 2016 13:36

j0zek napisał/a:
czy Ci się to podoba, czy nie i czy wśród znawców motoryzacji poruszane są tematy o tym aucie, czy też nie.
tak pewnie już widze jak Clarkson rozmawia o Cromie z Hammondem :D
j0zek - Pią Lut 26, 2016 13:38

Lol, przecież wachlarz aut jest na tyle szeroki, że jedni sobie kupują auta, o których marzą znawcy i eksperci, a są inni którzy kupują pod swoje widzi mi się. Nie każdy musi latać autem, o którym pierdzieli Clarkson, swoją drogą autorytet dla mnie żaden ze swoim zachowaniem.
bociannielot - Pią Lut 26, 2016 13:49

To nawet polską ekipę automaniaka bym nie podejrzewał o zachwyt nad tym autem ;-) nie nazwałbym go również autem nietuzinkowym, pięknym i ciekawym ;-) ot zwykłe wozidło, niby rozsądne, niby bo tu nawet polecany silnik nie jest przez nikogo ;-) józef bez obrazy ale robisz z siebie adwokata tej Cromy na siłe a sam jeździsz "wynalazkami" a nie normalnymi autami ;-) przy których akurat Croma to normalne auto :)
j0zek - Pią Lut 26, 2016 14:17

Nie robię adwokata, tylko dziwi mnie, że z poprawnych aut ludzie robią nie wiadomo jakie zło. Moje ZT wynalazek, a Twój R to Golf rozumiem?
bociannielot - Pią Lut 26, 2016 14:23

j0zek, raczej polo :D segmentowo :D
NoPE - Pią Lut 26, 2016 14:37

j0zek napisał/a:
o gustach się nie dyskutuje.

ale podatek od atrakcyjności słono kosztuje (evoque, audi, bmw, porsche itp.)

longer86 - Pią Lut 26, 2016 14:49

NoPE napisał/a:
j0zek napisał/a:
o gustach się nie dyskutuje.

ale podatek od atrakcyjności słono kosztuje (evoque, audi, bmw, porsche itp.)


Kurde dziwne tego wyzej jest pełno, a to croma jest egzotyczna... :hahaha:

Markzo trafił w sedno z oceną jest to coś pośrodku niczego jeśli chodzi o bryłę. O ile jest to funkcjonalne i praktyczne auto to pod względem wyglądu zewnętrznego posrawilbym to obok dacii lodgy... Dobre na taryfę

Po Mg Ztt i 159 które miałeś nie ma to za grosz charakteru a kieruje moje skojarzenia w stronę tatusia z autem na rodzinne wypady które ma pomieścić wszystkich domowników, porównywalnie jak jeżdżące akwarium/ szklarnia na kołkach/ fiat multipla(niepotrzebne skreślić)

Aczkolwiek auto jak auto;) ma jezdzic

Krzysi3k - Pią Lut 26, 2016 22:49

Ze dwa miesiące temu jechałem taksówką - właśnie Cromą - całkiem przyjemny samochód. Taksówkarz się rozpływał nad samochodem - mówił, że od nowości ma, 350 tys. nastukał dieslem i tylko eksploatacja.

W ogóle Fiaty ostatnio się podciągnęły. Mi całkiem się Bravo podoba.

Ricardus - Sob Lut 27, 2016 15:01

Po pierwszych jazdach stwierdzam, że auto jest:

Bardzo ciche nawet przy prędkościach autostradowych
Nic nie stuka i nie skrzypi w środku
Zawieszenie bez luzów
Bardzo fajnie gra audio
Fajny bagażnik z podwójną podłogą
Wygodny w długie trasy
Mnóstwo miejsca z tyłu
Dobre światła
Dobre hamulce
Rolety w tylnych drzwiach i przyciemniane fabrycznie tylne szyby
Przyzwoite spalanie

Wady:
Delikatne zapocenie pod pokrywą zaworów
Zapocenie przy korku spuszczania oleju
Kołpaki
Przesadzili z ilością funkcji komputera
Promień skrętu
Brak czujników cofania
Trochę mało mocy
Brak relingów

O wyglądzie zewnętrznym nie wspominał ;)

Vigoslaw - Sob Lut 27, 2016 16:51

Ricardus,

A jak wypada porównanie Cromy do Alfy?
Czuć, ze to wyższa półka?
jakość materiałów porównywalna, czy gdzieś na korzyść?

Możesz dla mnie trochę porównać? :twisted:

Pozdro,

Vig

Ricardus - Sob Lut 27, 2016 18:08

Alfa wysiada prawie we wszystkich kategoriach. To w czym wygrywa Alfa to prowadzenie, a właściwie zachowanie w zakrętach oraz osiągi. Widać ogromną różnicę w jakości wykonania i w użytych materiałach we Fiacie z korzyścią dla niego. Nie miałem jeszcze osobiście w swoim garażu tak wygodnego auta jakim jest Croma. Alfa zdecydowanie jest przeznaczona do rozrywki i sprawia większą frajdę na drodze. Croma jest za to przyjemnym i wygodnym dziadkowozem. Alfa ma jeździć i wyglądać kosztem wartości użytkowych. Strasznie brakowało mi w niej miejsca na bagaż i fotelik syna. Nie ma też co popadać w euforię pisząc o super materiałach w Cromie, bo nie jest to klasa premium, ale wstydzić się nie ma czego. Porównując jakość wykonania i materiałów do MG ZT czy R75 to niestety Angielskie auta trochę odstają. Wiem że lata projektowania tych samochodów dzieli przepaść, ale może komuś przyda się ta informacja.
NoPE - Sob Lut 27, 2016 23:46

Ricardus napisał/a:
Wiem że lata projektowania tych samochodów dzieli przepaść,

Dzisiejsze MiniKupery też klękają więc to chyba nie jest kwestia czasu. Podobnie w RR* wiele elementów trzeszczy.


*Range Rover

Vigoslaw - Nie Lut 28, 2016 08:30

Ricardus,

Dzięki za porównanie, okazało się, ze jednak prawda, odnośnie Fiata.
Co do wrażeń z jazdy, to wiadomo, że Croma raczej nie ma za dużo do zaoferowania, w budzie pseudo vana ;)
Jednak mówisz, że materiały spoko...

Jeszcze tylko jedno pytanie :twisted:

Jak z jakością tego ekranu dotykowego? jest bardziej chiński, czy japoński :wink:

Dzięki za cierpliwość,

Vig

Ricardus - Nie Lut 28, 2016 08:40

Ekran nie jest dotykowy :( Jakość: coś w nim widać, ale filmu nie chciałbym na nim oglądać :) Mała rozdzielczość.
Markzo - Nie Lut 28, 2016 09:47

NoPE napisał/a:
Podobnie w RR* wiele elementów trzeszczy.


*Range Rover

chyba nie siedziałeś w RR ;] trzeszczy stary freelander ale nie Sport czy Evoque ;)

Ricardus - Nie Lut 28, 2016 09:56

Co do trzeszczenia to chyba trzeba porównywać podobne roczniki i klasy pojazdów.
greg-si - Nie Lut 28, 2016 10:43

Ricardus napisał/a:
Co do trzeszczenia to chyba trzeba porównywać podobne roczniki i klasy pojazdów.

Gdzie użytkowane i sam przebieg również.

bociannielot - Nie Lut 28, 2016 11:19

Rozabwia mnie te porownianie duzo nowszej Cromy ze starszą alfa, wsiadz sobie w 159 i juz stwierdzisz że jest na korzysc alfy wykonanie :) mimo ze wnetrze niby dalej takie samo ;-) jeździłem tez jako pasażer w 156 ktore nie trzeszczaly :) i znow zlota zasada w uzywanych autach, jesli bylo walone to nawet premium trzeszczy ;p
Ricardus - Nie Lut 28, 2016 14:20

159 znam całkiem dobrze i jest porównywalnie z wykonaniem do Cromy.
NoPE - Nie Lut 28, 2016 15:26

Markzo napisał/a:
chyba nie siedziałeś w RR

podobnie jak Ty, nie siedziałem ale właśnie w iwołku trzeszczy ;p
Jak znajdę znów tą recenzję to podlinkuję.

[ Dodano: Nie Lut 28, 2016 15:14 ]
Na ZacharOFF jest tylko test boczku i niby trzeszczy przy solidnym ruszaniu.
Szukam dalej.
A w Mini to tak jak w ZR - trzeszczy wszystko

[ Dodano: Nie Lut 28, 2016 15:26 ]
RR Sport - środkowa konsola
https://youtu.be/m9p7t8IfoBA?t=124
ale to jeszcze nie to. Kojarzę test w którym recenzent naciskał deskę rozdzielczą po środku i tam skrzypiało tragicznie.

j0zek - Nie Lut 28, 2016 19:52

NoPE napisał/a:
Markzo napisał/a:
chyba nie siedziałeś w RR

podobnie jak Ty, nie siedziałem ale właśnie w iwołku trzeszczy ;p
Jak znajdę znów tą recenzję to podlinkuję.

[ Dodano: Nie Lut 28, 2016 15:14 ]
Na ZacharOFF jest tylko test boczku i niby trzeszczy przy solidnym ruszaniu.
Szukam dalej.
A w Mini to tak jak w ZR - trzeszczy wszystko

[ Dodano: Nie Lut 28, 2016 15:26 ]
RR Sport - środkowa konsola
https://youtu.be/m9p7t8IfoBA?t=124
ale to jeszcze nie to. Kojarzę test w którym recenzent naciskał deskę rozdzielczą po środku i tam skrzypiało tragicznie.


U Zachara 98% aut trzeszczy w środku od tego trzeba zacząć.

Markzo - Nie Lut 28, 2016 21:49

NoPE napisał/a:
podobnie jak Ty, nie siedziałem ale właśnie w iwołku trzeszczy

tak się składa, że mocno choruję na na RR/LR, bardzo chciałbym mieć Evoque albo RR jako autko rodzinne (marzy mi się L322 v8) i zdarzyło mi się w RR siedzieć. Zdecydowanie chciałbym mieć tak wykończone wnętrze nawet w domu ;) bo była to po prostu wyższa półka ;)

Ricardus - Sro Kwi 20, 2016 23:19

Klika zdjęć mojej Cromy. Niestety chyba będę ją sprzedawał, bo jednak bagażnik za mały na moje potrzeby :(

Zdjęcia

Dominoz - Sro Kwi 20, 2016 23:23

Musze przyznać, że autko jest bardzo ciekawe.
Nigdy jakoś nie gustowałem w Fiatach. Ale tutaj ciekawe wnętrze i chyba niezły silnik.

Jakie są Twoje wrażenia a propos tego samochodu?
Pozdro ;)

Ricardus - Czw Kwi 21, 2016 00:14

Silnik nie jest wybitny i ma kilka wad, ale największy problem, czyli łańcuch rozrządu już wyeliminowałem na jakiś czas: wymieniony kompletny na nowy. Zamontowałam LPG i jestem mega zadowolony z tego autka. Ogólnie jest to pierwszy używany samochód, który wygląda w środku i na zewnątrz jak nowy. Przebieg jest autentyczny, a blacharka dziewicza i nigdy nie naprawiana. Ogólnie bzdurą jest opinia o bardzo dużym spalaniu tego silnika, u mnie średnio to około 10 do 12 litrów LPG. Najwygodniejsze auto jakie posiadałem, nie jest najszybsze, ale zawalidroga też nie jest. Za taką kwotę trudno kupić samochód z tego rocznika z takim wyposażeniem i tak wielkim wnętrzem. Tylna kanapa bije na głowę w ilości miejsca nowego Supeba. Bagażnik z podwójną podłogą mieści spokojnie oprócz butli z LPG dojazdówkę i resztę narzędzi. Niestety dla mnie nadal to za mało :( Bardzo cichy po mieście i na trasie, ładny środek i niestety mniej ładny/nijaki z zewnątrz ;) Xenony świecą bardzo dobrze, nic nie stuka, nic nie puka. Dawno nie byłem tak zadowolony z tak nijakiego auta. Muszę jeszcze zamontować letnie opony z alufelgami. Ogólnie po podliczeniu wszystkich kosztów: samochód+LPG+rozrząd+ świece+filtry+uszczelka pokrywy zaworów+ korek spustowy oleju+płyny+olej+zamek tylnych lewych drzwi+ konserwacja podwozia+rejestracja+ podróże + weryfikacja w serwisie+ czyszczenie+ ubezpieczenie i jakieś drobne pierdoły auto kosztowało mnie 19800 tyś zł. Wydaje się być sporo, ale wszystko zrobione w stanie idealnym/perfekcyjnym i wiem co mam, aż szkoda wystawiać do sprzedaży.
Vigoslaw - Czw Kwi 21, 2016 07:34

Rzeczywiście bardzo ładnie wygląda...

Zastanawia mnie co ma jeszcze większy bagażnik :|

Nie wiem co przewozisz, ale jak tak podsumowałem wielkość samochodu, to chyba VAN-a będziesz szukał :razz:

Myślisz o czymś w stylu C8, 807, albo blizniaki od Fiata lub Lancii?

Pozdrawiam,

Vig

Ricardus - Czw Kwi 21, 2016 08:07

Tak wchodzą te samochody w rachubę i jeszcze może Grand Picasso
tomii620si - Sob Kwi 23, 2016 13:16

Ricardus, - nie kupuj citroena..

Mam doczynienia z 3'ema..

Stara (wiec tego nie bierz pod uwage) Xsara VTS - plastiki sie sypią, co chwile coś.. jezdzaca skarbonka
Kumpel w pracy ma C4 - to nie działa, tamto nie działa a po drodze jeszcze nam turbo padło <3
No i Xsara Picasso - Auto kupione z salonu, wersja najbogatsza executive czy jak jej tam, doposazona także nie, ze jakiś kicz pakiet.. Naglosnienie gorzej niż fatalne.. Skala do 30, na 12 juz pierdziały papierowe głosniki, schowek na desce połamał sie w sumie sam z siebie podczas otwierania, prowadził sie średnio - jedyne na + tego auta to multifunkcyjny bagaznik z jakas tam przegrodą, i jakby skrzynką mocowana do sciany bocznej do której mozna bylo nawalić pierdół ewentualnie zabrac ze sobą..

Zdecydowanie uderzyłbym w konkurencyjne marki - jednak czuć róznice w jakości wykonania.. Mimo, że jestem ogolnym przeciwnikiem VAGów to uderzyłbym w jakiegoś Galaxy czy S-maxa jesli kasa Ci pozwoli na fiorda nowszego typu - totalnie bez awaryjne auta - Właśnie s-max jest następcą kiczowatej xsary picasso.. Kuzyn ma mondka MKIV - prowadzi sie super, miejsca w środku przepastnie no i fajne wykonanie.. A i silnik przyjemnie pracuje :)

Ricardus - Sob Kwi 23, 2016 17:05

No nie wiem, mam w rodzinie dwa Citroeny i jest ok. Sam mam Megane CC i też jest ok. Teść od zawsze jeździ francuzami i nigdy nie miał większych kłopotów. Zależy na co się trafi :)
tomii620si - Sob Kwi 23, 2016 17:09

o ile z vts moge sie zgodzic bo to sportowa wersja jeszcze po tuningu tak C4 jak i xsara picasso brane byly z salonu.. xsara robila symboliczne przebiegi doslownie na week do galerii itd i raz na rok nad polskie morze.. wiecej stala w garazu a i tak sie prula po katach..
nie mam nic do francuskiej mot. ale citroena bym nie kupil..

bociannielot - Pon Kwi 25, 2016 12:49

tomii620si, kolega ma fiata to na F mu juz nie straszne :D
Dominoz - Pon Kwi 25, 2016 12:57

Mój ojciec ma Peugeota 807, 2.0 HDI.
Bardzo fajnie się jeździ tym autem. W środku wygodny, jak wyciągnie siedzenia z ostatniego rzędu, to bagażnik naprawdę wielki. Do tego takie bajery, jak elektryczne drzwi otwierane z pilota- mega wygodna rzecz.
Spalanie też rozsądne, jak na tak duże auto.

longer86 - Pon Kwi 25, 2016 13:03

Dominoz napisał/a:
Do tego takie bajery, jak elektryczne drzwi otwierane z pilota- mega wygodna rzecz.


Do czasu aż zima przymarzną i możesz sobie auto pooglądać z zewnątrz jak do niego nie wsiądziesz

Dominoz - Pon Kwi 25, 2016 13:06

longer86, nie do końca- przednie otwierają się normalnie ;)
Ojciec jeszcze nie miał problemów z drzwiami.