Zobacz temat - [R75] Lusterka składane elektrycznie - schemat wiązki drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Lusterka składane elektrycznie - schemat wiązki drzwi

AdaskoC - Sro Maj 06, 2015 11:52
Temat postu: [R75] Lusterka składane elektrycznie - schemat wiązki drzwi
Witam :)

W związku z tym, że już kilka osób prosiło mnie o schemat wiązki w drzwiach by obsługiwało im lusterka składane elektrycznie. A nie każdy niestety ogarnia schematy elektryczne.
To dziś przy okazji podpowiadania jednemu z kolegów z forum jak to podłączyć, postanowiłem napisać w skrócie i na forum dla potomnych.
Moim zdaniem jest to bardzo proste i praktycznie każdy sobie z tym poradzi.

Wiec tak:

Do obu wiązek drzwi musimy dodać po 2 dodatkowe przewody.

Taka mała legenda:
Mała wtyczka - czyli ta 2 pinowa która jest podłączana do lusterka
Duża wtyczka - czyli ta która wychodzi z drzwi i jest podłączona w słupku przednim auta
Wtyczka Panelu - czyli ta która idzie do panelu sterowania szybami/lusterkami

Drzwi kierowcy:
*Ciągniesz kable z następujących wtyczek i łączysz je ze sobą. Mała wtyczka PIN-2, Wtyczka panelu PIN-3, Duża wtyczka PIN-15
*Ciągniesz kable z następujących wtyczek i łączysz je ze sobą. Mała wtyczka PIN-1, Wtyczka panelu PIN-4, Duża wtyczka PIN-14

Drzwi pasażera:
*Z małej wtyczki PIN-1 ciągniesz kabel do dużej wtyczki PIN-9
*Z małej wtyczki PIN-2 ciągniesz kabel do dużej wtyczki PIN-8

I tyle...

Jak wiadomo lub nie, wiązka auta ma już resztę potrzebnych przewodów. Do uruchomienia zestawu potrzeba nam jeszcze: składane elektrycznie lusterka, oraz panel szyb i lusterek z dodatkowym przyciskiem do składania i rozkładania lusterek.

W razie czego służę pomocą :)

Powodzenia!

wellman - Czw Maj 07, 2015 15:03

Czyżbyś miał ostatnio dostawę lusterek elektrycznych i paneli? :P Potrzebuję panel i prawe lusterko, lewe elektrycznie składane już mam. :>