Zobacz temat - [Rover 214i] Remont układu wydechowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214i] Remont układu wydechowego

AH_R - Czw Maj 07, 2015 15:29
Temat postu: [Rover 214i] Remont układu wydechowego
Witam. Muszę wykonać gruntowny remont układu wydechowego. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak fachowo nazywają się poszczególne części tego układu? Czy lepiej kupić je samemu i zlecić wymianę w warsztacie czy też zlecić warsztatowi kompleksowy remont? Pozdrawiam.
robsson78 - Czw Maj 07, 2015 16:50

AH_R napisał/a:
Czy lepiej kupić je samemu i zlecić wymianę w warsztacie czy też zlecić warsztatowi kompleksowy remont? Pozdrawiam.

Myślę że na to pytanie potrafisz sobie odpowiedzieć sam.
Podjedź do warsztatu specjalizującego się w tłumikach i zapytaj o cenę wszystkich tłumików i o koszt samej robocizny (wymiany), potem poszukaj w necie na własną rękę może znajdziesz taniej.
Jeśli chcesz wymienić same tłumiki, filozofii wielkiej nie ma. Tłumik drgań (czyli siatka), tłumik środkowy, tłumik końcowy. Nie zapomnij o uszczelkach między tłumikami.
Przykładowa strona http://www.polmostrow.pl/...kProdukcji=1996
Jeśli chcesz wymieniać też kolektor wydechowy i katalizator na nowe to będzie Cię to drogo kosztowało. Co do katalizatora podobno można wstawić zamiast niego strumienicę ale jaki jest tego efekt i jak auto przechodzi przegląd techniczny z wyciętym katalizatorem, tego nie wiem bo nie wycinałem. Niech się wypowie ktoś z takim doświadczeniem.