Zobacz temat - [rover416] Gaśnie, falują obroty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover416] Gaśnie, falują obroty

lleewwyy - Sob Maj 09, 2015 16:03
Temat postu: [rover416] Gaśnie, falują obroty
Witam. Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim Roverkiem.
Podczas jazdy gdy wrzuce na luz jadąc np. 100km/h utrzymuje sie 3000 obrotow. W trasie auto samo ciągnie, jakbym mial tempomat. Stojąc na światłach auto wyje majać 2000 obrotow. Czasem gasnie, chwilowo odpala i znow gaśnie.. na wolnym nie pracuje równo. Czasami go zgasze i chodzi normalnie, pozniej znowu to samo. Mozecie cos doradzic, w czym moze byc problem? Z góry dzieki

Heron - Sob Maj 09, 2015 19:02

Przerabialem to osobiście. Od razu zaopatrz się metalowa przepustnice. Może być nawet używana (ja taka kupilem za 50zl, teraz znajdziesz taniej). I sam w garażu jesteś w stanie bez problemu to wymienić. Czujnika nie bralem nawet pod uwagę, wiedziałem, ze to stara plastikowa przepustnica była tego winna. Obejrzyj sobie ja przed zakupem, ale czyścić i naciagac sprężyn nie warto. Przy okazji silniczek krokowy wyczysc.
Victor1989 - Nie Maj 10, 2015 00:01

Heron napisał/a:
Przerabialem to osobiście. Od razu zaopatrz się metalowa przepustnice. Może być nawet używana (ja taka kupilem za 50zl, teraz znajdziesz taniej). I sam w garażu jesteś w stanie bez problemu to wymienić. Czujnika nie bralem nawet pod uwagę, wiedziałem, ze to stara plastikowa przepustnica była tego winna. Obejrzyj sobie ja przed zakupem, ale czyścić i naciagac sprężyn nie warto. Przy okazji silniczek krokowy wyczysc.


Zanim kupisz aluminiową, wyczyść krokowy oraz swoją plastikową przepustnicę.
Sprawdź linkę gazu czy ma luz i czy nie jest uszkodzona.

Jeżeli nic z powyższych to poszukaj wersji aluminiowej, ja kupiłem cały kolektor taniej niż samą przepustnicę :)