Zobacz temat - [R216]. 96r szarpanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216]. 96r szarpanie

haku2006 - Czw Maj 28, 2015 09:09
Temat postu: [R216]. 96r szarpanie
Witam, mam problem z moim roverem.
Mianowicie, rano jak odpalam, auto nie ma mocy, ledwo jedzie strasznie mułowate, gdy przejadę może z kilometr i się trochę zagrzeje przełączy się na gaz i jedzie normalnie, jak przełączę go na benzynę jak jest zagrzany to też jeździ normalnie, więc problem jest tylko na zimnym silniku :???: Druga sprawa to szarpanie, tzn przy szybkim dodaniu gazu auto szarpie, na benzynie mniej na gazie bardziej szarpanie występuję na zimnym jak i na ciepłym silniku.
Wymieniłem Kable,świece, wyczyściłem przepustnice i dalej to samo, auto ma jakby opóźniona reakcje na wciśniecie gazu, ktoś wie co może być problemem?

Adrian - Czw Maj 28, 2015 09:41

Czujnik temperatury i sonda lambda do sprawdzenia.
haku2006 - Czw Maj 28, 2015 10:41

Adrian napisał/a:
Czujnik temperatury i sonda lambda do sprawdzenia.

Jest jakiś sposób na sprawdzenie czujnika?

Ps: odłączyłem sondę, przejechałem się kawałek i nie widzę żadnych zmian

MultecFSO - Czw Maj 28, 2015 14:54

Na zimnym silniku jakie trzyma obroty?
sknerko - Czw Maj 28, 2015 19:12

Mój freelander jak tak robił to miał zatkaną pompę paliwa i filtr w baku
Gucjan - Czw Maj 28, 2015 21:41

A u mnie było podobnie i pomogło wymiana listwy wtryskowej BP
Harry - Czw Maj 28, 2015 21:48

odnośnie czujników

http://www.mgfcar.de/sensor/

mlodyolek - Pią Maj 29, 2015 09:46

Gucjan napisał/a:
A u mnie było podobnie i pomogło wymiana listwy wtryskowej BP
a co ma listwa wtryskowa od Pb do gazu?
Gucjan - Pią Maj 29, 2015 19:39

Listwa wtryskowa ma to ze, razno na zimnym pali na bp dobiero po osiagnieciu temp. Przelacza sie na lpg. I ja mialem podobnie ze na zimnym nie chcial jechac dopiero jak sie zagrzal to bylo lepiej.
Wymienialem i pompe i czujniki i nic.
A co do szarpania to sprawdz dobrze przewody po ja kupilem nowe i byly wadliwe. NGK

haku2006 - Sob Maj 30, 2015 08:08

Gucjan napisał/a:
Listwa wtryskowa ma to ze, razno na zimnym pali na bp dobiero po osiagnieciu temp. Przelacza sie na lpg. I ja mialem podobnie ze na zimnym nie chcial jechac dopiero jak sie zagrzal to bylo lepiej.
Wymienialem i pompe i czujniki i nic.
A co do szarpania to sprawdz dobrze przewody po ja kupilem nowe i byly wadliwe. NGK


Przewody sprawdzone są nie uszkodzone nowe z boscha :sad: Był też olej w kopułce nie wiem skąd :o wyczyściłem to i jest lekka poprawa ale dalej szarpie, z rana jak odpalam to słychać jakby nie równo pracował ale obroty nie falują,nie wiem już gdzie szukać przyczyny.

Wczoraj jadąc zauważyłem że wskaźnik temperatury wskoczył na czerwone pole, po czym włączył się wentylator i wskaźnik opadł do połowy :shock: Zapomniałem wcześniej napisać ale auto cały czas kopci na biało jakby para wodna, ubyło dosyć sporo płynu chłodzącego, ktoś ma jakiś pomysł co jest grane z tym autem :cry: Pod korkiem wlewu oleju jak i korkiem wlewu wody nie ma mleka, rano sprawdzałem świece czy są suche, wszystkie suche, czy to uszczelka pod głowicą? :sad: :sad:

NoPE - Nie Maj 31, 2015 22:43

Uszczelka kolektora ssącego
haku2006 - Pon Cze 01, 2015 07:06

NoPE napisał/a:
Uszczelka kolektora ssącego

Czy na pewno? b objawy wskazują na uszczelkę głowicy, oczywiście tak mi się tylko wydaje, bo gdybym był tego pewny to bym nie zadał tu pytania :sad: :mad: :cry:

sknerko - Pon Cze 01, 2015 08:17

Jak masz szczęscie to tak jak kolega pisze uszczelka kolektora ssącego przepuszcza płyn do cylindrów a jak masz pecha jak ja, to pęknięta głowica przy zaworach wydechowych i wtedy trzeba wymienić i głowice i jej uszczelkę. W moim też nic innego się nie działo poza ubywaniem płynu i białym dymkiem z rury.
haku2006 - Pon Cze 01, 2015 08:20

sknerko napisał/a:
Jak masz szczęscie to tak jak kolega pisze uszczelka kolektora ssącego przepuszcza płyn do cylindrów a jak masz pecha jak ja, to pęknięta głowica przy zaworach wydechowych i wtedy trzeba wymienić i głowice i jej uszczelkę. W moim też nic innego się nie działo poza ubywaniem płynu i białym dymkiem z rury.


Na uszczelkę kolektora ssącego mogę sobie pozwolić i dziś ją wymienię.Na wymianę głowicy i lub uszczelki głowicy będę musiał poczekać co najmniej miesiąc bo narazie brak funduszy, pytanie jakby była najgorsza opcja, czy przez miesiąc mogę jeździć z uszkodzoną uszczelką głowicy co jakiś czas dolewając płyn chłodniczy? czy nie zatrę silnika? :neutral:

sknerko - Pon Cze 01, 2015 08:24

ja jeździłem nieświadomy usterki prawie rok dolewając płynu co jakiś czas. Tylko pilnuj tego płynu jak oka w głowie, bo następna jazda z za niskim poziomem zwiększy zużycie płynu bo pękniecie się powiększy. Wiem bo mnie się tak stało jak zapomniałem o płynie i raptem miałem suchy zbiorniczek jak był zimny, jak się rozgrzał to płyn był na minimum i już zaczął siorbać więcej płynu.
haku2006 - Pon Cze 01, 2015 09:26

sknerko napisał/a:
ja jeździłem nieświadomy usterki prawie rok dolewając płynu co jakiś czas. Tylko pilnuj tego płynu jak oka w głowie, bo następna jazda z za niskim poziomem zwiększy zużycie płynu bo pękniecie się powiększy. Wiem bo mnie się tak stało jak zapomniałem o płynie i raptem miałem suchy zbiorniczek jak był zimny, jak się rozgrzał to płyn był na minimum i już zaczął siorbać więcej płynu.


Czy są 2 uszczelki kolektora ssącego? dolna i górna? którą mam wymienić?

Mogę wymienić 2 jak trzeba pytanie czy te uszczelki bedą pasować
górna http://allegro.pl/uszczel...5153567359.html

dolna http://allegro.pl/uszczel...5153569090.html

prosiłbym o szybką odpowiedz :grin:

Harry - Pon Cze 01, 2015 09:40

http://allegro.pl/land-ro...5110673405.html
taka jest potrzebna


haku2006 - Pon Cze 01, 2015 09:42

Harry napisał/a:
http://allegro.pl/land-rover-freelander-uszczelka-kolektora-ssacego-i5110673405.html
taka jest potrzebna

Obrazek


A taka? http://allegro.pl/uszczel...5199470619.html czy to jest ta sama?

Harry - Pon Cze 01, 2015 09:49

TAK
sknerko - Pon Cze 01, 2015 10:09

Jak chcesz ją na długo i porządną to tylko VICTOR REINZ
NoPE - Pon Cze 01, 2015 23:03

Daj znać jaka usterka była.
haku2006 - Wto Cze 02, 2015 07:48

NoPE napisał/a:
Daj znać jaka usterka była.

Oczywiście że dam znać, biorę się za wymianę za jakąś godzinkę i zobaczymy czy będzie jakaś poprawa. ;-)

Ps: żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tu, czy wiecie może czy podejdą fotele+kanapa tył z rovera 214 3drzwi do mojego 216 5drzwi?

Harry - Wto Cze 02, 2015 09:17

tak, beda pasowały
haku2006 - Wto Cze 02, 2015 09:48

Harry napisał/a:
tak, beda pasowały

To pewne? bo nie chciał bym wydać parę stówek na darmo ;-)

Harry - Wto Cze 02, 2015 10:59

tak, tylko przednie fotele będziesz miał składane w 5D :razz:
haku2006 - Wto Cze 02, 2015 18:16

Harry napisał/a:
tak, tylko przednie fotele będziesz miał składane w 5D :razz:

No to spoko, to akurat wiem i nie przeszkadza mi to :lol:
NoPE napisał/a:
Daj znać jaka usterka była.

Wymieniłem uszczelkę kolektora, co do szarpania jest znacząca poprawa, na benzynie już w ogóle nie szarpie, na gazie minimalnie ale myślę że to przez filtry bo były wymieniane 11tyś temu, co do ubytku wody itd trudno jak na razie mi się wypowiedzieć bo zrobiłem dzisiaj tylko jakieś 10km.Pojeżdżę i będę obserwować czy ubywa, w każdym razie dam znać co i jak:)

robsson78 - Czw Cze 04, 2015 18:04

Wymiana filtrów nie pomoże, zazwyczaj za szarpanie odpowiada źle wyregulowana instalacja LPG, zużyte wtryski gazu, padający reduktor, słaby stan przewodów WN.
haku2006 - Pią Cze 26, 2015 13:47

Witam, niestety po wymianie uszczelki kolektora problem nie ustąpił początkowo wydawało się że jest już ok, ale problem jest dalej, woda dalej ucieka, jak samochód jest zimny to w ogóle nie chce jechać ciężko wkręca się na obroty.Jak się lekko zagrzeje i przełączy na gaz to chodzi normalnie tylko lekko szarpie przy zmianie biegu.Nie mam już pomysłu co może być zepsute a nie mam czasu jechać do mechanika :| :|
Harry - Pią Cze 26, 2015 15:45

a sruby dokreciles wg kolejnosci ?

[ Dodano: Pią Cze 26, 2015 15:45 ]
możliwe, że HGF
świece jakie są ?

sknerko - Pią Cze 26, 2015 16:06

Na bank pęknięta głowica przy zaworach wydechowych jak u mnie nic się nie miesza a auto poszarpuje i płyn znika