Zobacz temat - Narzędzia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Narzędzia

maniu48 - Sob Maj 30, 2015 17:13
Temat postu: Narzędzia
Cześć . Planuję zakup narzędzi, najlepiej zestaw nasadek razem z torxami imbusami itp. Chcę też klucze płaskie 6-32mm. Fajnie by było gdyby w zestawie były jakieś kombinerki obcegi. Co możecie mi polecić? Zestaw w walizce wszystko w 1 czy osobno jakąś walizka i płaskie + kombinerki? Kwota jaką będę mógł wydać to 500-550 zł. Pomożecie?
sowa1993 - Sob Maj 30, 2015 17:48

http://allegro.pl/zestaw-...5048928572.html
http://allegro.pl/zestaw-...5382654356.html

sTERYD - Sob Maj 30, 2015 17:57

lepiej kup osobno porządne nasadowe (ew z bitami) +porządne płaskie +solidne kombinerki/ucinaczki /szczypce. zestawy wszystko w jednym są na prawdę kiepsko zgrane jeśli chodzi o zawartość. Tzn jak masz duzo nasadek, to płaskich bedziesz miał 10 podstawowych i zapomnij o takich jak np .15 a to często spotykany w roverkach klucz. jak jest dużo płaskich, to bitów co kot napłakał itp itd
longer86 - Sob Maj 30, 2015 18:12

z kluczy płasko oczkowych jeśli kupować osobno to całkiem fajnie jakościowo wypada jonesway, seria supertech ale niestety są droższe niż zwykłe 6 kątne
-_Zielarz_- - Wto Cze 09, 2015 21:30

Ja mam skrzynkę YATO YT-3884 (co kolega wyżej dał linka) i jestem zadowolony jak cholera :D jedynie dokupiłem 3 płasko-oczkowe klucze też YATO chyba 5,6 i 7 bo zaczynały się od 8 chyba. (akurat idealne miejsce na nie jest w trzech podłużnych miejscach pod kluczami plaskooczkowymi w skrzynce).

Już kilka "chamskich" robót przeżyły i dają radę ;)

Polecam

pelson91 - Sro Cze 10, 2015 10:20

Niedawno także wyposażyłem się w skrzynkę YATO, model 38831, świetnie się sprawdzają zarówno w grzebaniu przy aucie jak i w mieszkaniu ;)
Lysack - Sob Cze 13, 2015 03:12

Od siebie polecam zestaw Honiton - około 250zł, do tego skompletuj sobie drugą skrzynkę, w której będziesz miał:
-klucze płasko-oczkowe (duży zestaw)
-klucze płasko-oczkowe (mały zestaw - 10, 13, 15 - te się przydają najczęściej gdy po jednej stronie jest śruba, a po drugiej nakrętka)
-szczypce (kombinerki, szczypce długie, szczypce boczne)
-suwmiarka
-miarka rozwijana
-zestaw pilników
-taśma izolacyjna
-nóż bezpieczny (wysuwany)
-zestaw torxów z dziurką ;) (oprócz tego mam jeszcze zestaw zwykłych torxów i imbusów)
-u siebie w roverze mam też parę śrub na wkrętak trójzębny (jest dostępna w praktikerze w całym zestawie za jakieś 12zł)
-latarka
-szczotka druciana
-nożyczki
-rękawice robocze

Tak wygląda mój zestaw :)

Myślę, że jesteś w stanie zmieścić się w wymaganej kwocie, żeby coś takiego skompletować.

Zestaw honiton: http://allegro.pl/honiton...5001472552.html
Ja tym zestawem rozkręciłem całe auto na części pierwsze i nic mnie nie zawiodło - grzechotka nawet z metrową rurką jako przedłużką dała radę.

Jeśli chodzi o Yato, mam mieszane odczucia - z jednej strony naprawdę dobre narzędzia, z drugiej miałem wkrętak z grzechotką i mimo tego, że wszystkie elementy przenoszące obciążenie były metalowe, to rączka była plastikowa z dziurą w środku i właśnie przez tę dziurę mi się złamała. Myślę, że gdyby rączka była pełna, to by do czegoś takiego nie doszło. Z pozostałych narzędzi od Yato jestem zadowolony - spełniają swoją rolę :)