Zobacz temat - [R75] Stuki podczas jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Stuki podczas jazdy

jakubtodryk - Sob Maj 30, 2015 21:40
Temat postu: [R75] Stuki podczas jazdy
Witam Forumowiczow, zmienilem opony z zimowek 195 na letnie 215 z przodu. Czasami jak jade wystepuje dziwne stukanie tak jakbym po kamieniach lub drobnej tarce jechal, wystepuje to z lewej strony z przodu (przynajmniej tak mi sie wydaje). Sa to stuki dosc szybkie, wibrujace. Napisalem dosc chaotycznie ale moze mala podpowiedz od czego zaczac, gdzie szukac. Pozdrawiam
sknerko - Sob Maj 30, 2015 22:52

dokręcić koło? mówię z własnego doświadczenia.
jakubtodryk - Nie Maj 31, 2015 10:36

Próbowałem dokręcić ale wszystkie śruby dokręcone są ma maxa. Zapomniałem dopisać że po zmianie kół kierownica się lekko przekrzywiła (porównując do zegara to przekrzywiło ją w lewo o 5 min :D )
cinek664 - Nie Maj 31, 2015 10:45

Ja miałem ostatnio stuki... Bardzo irytująca rzecz. Zwłaszcza jak mam malutki garaż i żeby wjechać muszę lusterka składać :D Okazało się, że winowajcą są zjechane klocki i tarcze.
longer86 - Nie Maj 31, 2015 10:50

zainteresuj się stanem wahaczy, czy przypadkiem sworzeń przy zwrotnicy nie ma luzu
sknerko - Nie Maj 31, 2015 10:52

Spróbuj zamienić koła przód na tył (to w temacie skrzywienia kiery), co do stukania to zobacz końcówki drążków i łączniki stabilizatora no i jak pisze kolega hamulce. Jak pojedziesz i będzie stukać to delikatnie lewą nogą wciśnij hamulec jak ucichnie to hamulce są winne
Sandman - Nie Maj 31, 2015 12:37

U mnie ostatnio było podobnie - sprawdź stan stabilizatorów i tulejek wahacza (w razie czego sam wkład się kupuje - nie daj sobie wcisnąć całości za 150zł :D )
jakubtodryk - Pon Cze 01, 2015 21:35

https://youtu.be/9Uf-ThxxF0k

wrzucam link, slychac te dzwieki od 11 sekundy. Dodam ze przy ruszaniu jak zimny to czasami tez wystepuje pojedynczy stuk. Przy ruszaniu to mysle ze halasuje przez "osemke" bo ta wieksza tulejka jest mocno zlyzyta. Dzieki za dotychczasowe odpowiedzi, pozdrawiam

[ Dodano: Pon Cze 01, 2015 21:35 ]
Co o tym myślicie, da rady jakoś się zawęzić krąg poszukiwań?

czort - Pon Cze 01, 2015 21:47

Spróbuj podnieść lewy przód na lewarku, ruszaj kołem do siebie, do wewnątrz, do skrzyni.
Wygodniej i lżej bez koła. Jak będzie luz,
ta cała półoś będzie się dość znacznie ruszać, to wywalony sworzeń wahacza..
Ja tak miałem, też miałem różne, dziwnie stuki, okazało się, że sworzeń...
Na szarpakach też powinno wykazać..


Podobne odgłosy wydaje również łącznik stabilizatora...