Zobacz temat - [R75] Lampka w osłonie przeciwsłonecznej (TEMAT ROZWIĄZANY)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Lampka w osłonie przeciwsłonecznej (TEMAT ROZWIĄZANY)

sknerko - Pon Cze 01, 2015 12:10
Temat postu: [R75] Lampka w osłonie przeciwsłonecznej (TEMAT ROZWIĄZANY)
Nie świeci lampka przy lusterku w osłonie przeciwsłonecznej po stronie pasażera, czy tam się jakoś zmienia żarówki? czy raczej jest to z innego powodu nie świeci?
cin1391 - Pon Cze 01, 2015 12:18
Temat postu: Re: [R75] Lampka w osłonie przeciwsłonecznej
sknerko napisał/a:
Nie świeci lampka przy lusterku w osłonie przeciwsłonecznej po stronie pasażera, czy tam się jakoś zmienia żarówki? czy raczej jest to z innego powodu nie świeci?


Wymienia się. Są takie żarówki rurkowe, które wyglądają jak bezpieczniki :)
Delikatnie śrubokrętem podważ te plastikowe klosze, żarówki są schowane z boku, a nie bezpośrednio pod kloszem.

Nie podważaj całej lampki, bo ona jest wklejana w słonecznik :)

longer86 - Pon Cze 01, 2015 12:19

Nie świecą obie żarówki? U prebennegro zapalają sie po włączeniu lampki syfitowej
cin1391 - Pon Cze 01, 2015 12:30

longer86 napisał/a:
Nie świecą obie żarówki? U prebennegro zapalają sie po włączeniu lampki syfitowej


U mnie świecą zawsze po otwarciu - nawet jak lampka sufitowa jest wyłączona, a kluczyk wyjęty ze stacyjki :)

sknerko - Pon Cze 01, 2015 12:39

cin1391 napisał/a:
U mnie świecą zawsze po otwarciu - nawet jak lampka sufitowa jest wyłączona, a kluczyk wyjęty ze stacyjki
w naszych też jak u ciebie ale u zieciunia u pasażera nie świeci a kierowcy działa poprawnie
SeniorA - Pon Cze 01, 2015 14:04

sknerko napisał/a:
u pasażera nie świeci a kierowcy działa poprawnie
może być rozłączona wtyczka albo uszkodzony przewód w wejściu do słupka , trzeba odkręcić uchwyt osłony ( 2 śr.) i będzie wiadomo , znam taki przypadek.
sknerko - Wto Cze 02, 2015 11:42

cin1391 napisał/a:
Nie podważaj całej lampki, bo ona jest wklejana w słonecznik

Podważyłem :roll: :mrgreen: Nie jest wklejana, tylko na 4 zatrzaski
Składa się z dwóch elementów też na zatrzaski.

Dobra...... naprawiłem, dzięki SeniorA za naprowadzenie. Odkręciłem osłonę i wtyczka była OK, sprawdziłem + i - i... były, więc rozebrałem lampkę i znalazłem ułamany kawałek plastiku który popycha blaszkę stykową, skleiłem przy pomocy innego plastiku i chodzi jak marzenie