Zobacz temat - [R214] Twardy pedał hamulca
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Twardy pedał hamulca

poldek1938 - Nie Cze 14, 2015 16:43
Temat postu: [R214] Twardy pedał hamulca
Witam, mam następujący problem :

Wymieniłem w aucie sprzegło + pompke hamulcową
Odpowietrzyłem hamulce z 2-3 razy ale pedał jest cały czas twardy

Ubyło tez płynu ale nawet jak jest na dnie to hamulce powinny być chyba miękkie a nie twarde ?

Do tego słychać brzękot z okolic serwa/pompki serwo do wymiany? Jak tak to jak je sie zdjemuje?

ruszti - Nie Cze 14, 2015 17:02

No jak pedał twardy to znaczy że dobrze odpowietrzyłeś ;p Jak na włączonym silniku dalej twardy to serwo nie pracuje poprawnie :) może się zdarzyć że spadł lub złamał się wężyk podciśnienia , lub nie działa poprawnie zaworek zwrotny na nim.
poldek1938 - Nie Cze 14, 2015 17:15

Jak sie zdjemuje to serwo ktoś coś wie ? Bo szukałem i nie wiem co potrzebuje a jak sie wymienia pod blokiem to trzeba sobie najpierw przygotować klucze.. :D

Jak sprawdzić podciśnienie?

ruszti - Nie Cze 14, 2015 17:21

Za pompą hamulcowa masz serwo, do niego idzie taki wężyk czarny od kolektora dolotowego, zobacz czy cały jest :p jak tak odepnij jeden koniec i dmuchnij w niego i wciągnij powietrze to sprawdzisz czy działa ten zaworek poprawnie ( w zależności z której strony odepniesz to nie będziesz mógł wciągnąć powietrza albo wdmuchnąć jeśli działa dobrze)
A co do demontazu serwa to szukajka działa ;p Demontaż serwo

poldek1938 - Nie Cze 14, 2015 18:51

dzięki wielkie o to mi chodziło , ide zaraz posprawdzać

[ Dodano: Nie Cze 14, 2015 18:51 ]
skoro mogę dmuchnąć to raczej jest sprawne ?



Jeśli te " węzyki "są tak pokrzywione może to mieć jakiś wpływ?

I jeszcze trochę na inny temat od czego jest ta kostka ? Bo miałem tam wypięte kable .. ale nie wiem od czego to