Zobacz temat - [416 Si] Wyciek z silnika i wybór części.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416 Si] Wyciek z silnika i wybór części.

Dariusz24 - Pon Cze 15, 2015 12:47
Temat postu: [416 Si] Wyciek z silnika i wybór części.
Witajcie,

Byłem u mechanika z Roverem i jak się okazało mam niewielki wyciek w okolicach rozrządu, a także po drugiej stronie. Generalnie to olej cieknie już jakiś czas i trochę go "rozdmuchało", ale ubywa go nie więcej jak 0,3 L / 1000 km. Mam zamiar podjechać na specjalną myjkę aby go umyć i sprawdzić dokładnie te wycieki, ale podejrzewam, że to są uszczelniacze przy rozrządzie i uszczelka pod pokrywą zaworów (widzę, gdzie jest najbardziej świeży olej). Mam dobrego mechanika, ale problem jest tego rodzaju, że strasznie przycina na częściach. Przykładem była ostatnio wymieniana chłodnica i klocki hamulcowe za co razem dałem 428 zł (same części) a te same części na allegro, tych samych firm z przesyłką 350 zł. Chciałbym zapytać was - specjalistów jakich firm wybrać części, ale też nie chcę tych z najwyższej półki cenowej.
Potrzebuję kupić tak:
- lewą i prawą osłonę przegubów
- kompletne sprzęgło
- uszczelniacze rozrządu
- kompletny rozrząd z pompą wody (lub bez)
- uszczelka pokrywy zaworów
- przednie łożysko (urwała się szpilka)

Wiadomo, że nie zawsze się da dobrze i tanio, ale może uda się przyoszczędzić parę złotych. Ponieważ Roverka kupiłem za niewiele ponad 3 tys., nie chcę w niego póki co wkładać kolejnych tysięcy. Tak więc jakich producentów polecacie?