Zobacz temat - Ciekawe, czy się sprawdzi - rozwiązanie wyprzedzania ciężaró
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Ciekawe, czy się sprawdzi - rozwiązanie wyprzedzania ciężaró

maciej - Sro Cze 17, 2015 07:34
Temat postu: Ciekawe, czy się sprawdzi - rozwiązanie wyprzedzania ciężaró
http://www.topgear.com.pl...ja/lses59#fp=tg
MD - Sro Cze 17, 2015 11:08

Maciej:
1. Jak uchronić te ekrany przed kradzieżą?
2. Co z brudem na tylnej ścianie naczepy? W deszczowy dzień wygląda ona tragicznie.
3. Kamera inaczej oddaje dystans niż własny wzrok.
4. Tutaj kamera zamontowana jest zdecydowanie za nisko i powinna znajdować się w okolicach szyby czołowej ciężarówki.
5. Co z naczepami pokrytymi miękką plandeką?
6. W naczepach często nie działają światła, co dopiero takie ekrany. :D
7. Znajdzie się pewnie jakiś Janusz który stwierdzi, że nikt go wyprzedzać nie będzie i puści nagranie pustej drogi. :D

bociannielot - Sro Cze 17, 2015 11:12

MD, nie od razu Rzym zbudowano, ktoś zrobił concept to i go dopracują jesli bedzie odpowiednie zainteresowanie, także spokojnie :ok:
maciej - Sro Cze 17, 2015 14:48

MD, dlatego piszę, że to 'ciekawe' i pytam 'czy się sprawdzi', a nie twierdzę, że 'super' i każę wszystkim od razu to montować. :)
MD - Sro Cze 17, 2015 15:15

maciej, ja także. Po prostu rozważam możliwe problemy, choć nie mam nic przeciwko cyfryzacji i rozwijaniu konceptów. :P
maciej - Sro Cze 17, 2015 16:14

A propos rozwijana konceptów, to teraz jeżdżę XC60 naszpikowanym elektroniką, którą Volvo wcześniej pokazywało w konceptach i już co najmniej dwa razy uratowała mi ona przedni zderzak, a niektóre funkcje, gdybym miał w poprzednich samochodach (np. aktywne doświetlanie poboczy sterowane kamerą) oszczędziłyby mi kilka razy stresu zauważenia pijaczka, czy rowerzysty w ostatniej chwili, i gwałtownych manewrów. :)
MD - Sro Cze 17, 2015 19:31

maciej, dlatego za każdym razem, gdy słyszę "kiedyś nie było elektroniki a autach i było lepiej" to mam ochotę wyrządzić takiej osobie krzywdę ciężkim, tępym narzędziem. Wyjąwszy francuzy. Jestem strasznie zrażony do tych aut, choć może to być związane z tym, że Grand Scenic taty to II ph I, a nie II ph II. Od któregoś roku ponoć się ogarnęli.

Tylko czekam, aż pewne technologie wejdą do powszechnego użytku jak niegdyś ABS czy kosmiczne ESP lub 6 poduszek. Parę lat temu tępili za 3 światło, teraz czepiają się diod zamiast żarówek w lampach, a jeszcze trochę i - na szczęście - komputery będą nam pomagać, a wysokowydajne diody oraz lasery doświetlać drogi daleko w przód. ;)

Harry - Sro Cze 17, 2015 21:02

diody w przednich reflektorach już są stosowane
np. nowy espace
co do tematu ciekawy projekt, może kiedyś tak będzie

MD - Sro Cze 17, 2015 21:04

Harry, tak, wiem o tym. Ale chodzi o zejście diod do poziomu takiego, na jakim jest dziś np. Xenon, który montowany jest (zwykle w opcji, ale jednak) w większości segmentów. :P